Pływanie - Golden Bear: ostatnie zawody Polaków przed Igrzyskami Olimpijskimi

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 26.06.2021, 19:36

Kadra polskich pływaków na Igrzyska Olimpijskie w Tokio jest obecnie w Zagrzebiu. Odbywają się tam zawody Golden Bear, które dla naszych reprezentantów są pierwszymi i ostatnimi startami przed wyjazdem do stolicy Japonii. Sprawdziliśmy, jak zaprezentowali się Polacy.

Sobotnią sesję finałową rozpoczęła rywalizacja na dystansie 100 metrów stylem dowolnym mężczyzn i już tam mieliśmy kilku naszych reprezentantów. Trzecie miejsce zajął Jakub Kraska, czwarte Paweł Korzeniowski, a piąte Kamil Sieradzki. Pierwszych dwóch uzyskało odpowiednio czasy 50,09 i 50,21, które są dość odległe od najlepszych w tym sezonie, natomiast Kamil popłynął tylko 0,25 sekundy wolniej niż wcześniej w tym roku. Drugie miejsce w rywalizacji kobiet na dwukrotnie dłuższym dystansie zajęła Dominika Kossakowska (2:01,95), której rezultat był o około dwie sekundy wolniejszy od tego z Mistrzostw Polski w Lublinie.

Na pojawienie się naszych kolejnych reprezentantów na słupkach startowych musieliśmy chwilę poczekać. Wreszcie w finale na 100 metrów motylkowym oglądaliśmy Paulinę Pedę i Klaudię Naziębło. Dziewczyny w tej samej kolejności zakończyły rywalizację, a ich czasy to odpowiednio 59,49 i 59,59. Biorąc pod uwagę ich najlepsze rezultaty z sezonu, to Peda popłynęła o 0,59, a Naziębło 0,40 sekundy wolniej. Chwilę po delfinistkach ściganie rozpoczęli grzbieciści na tym samym dystansie. Rywalizację pewnie wygrał Radosław Kawęcki (55,03), tak dobrze nie poradził sobie Jakub Skierka, który zajął dopiero piąte miejsce (57,71).

Kolejną Polką na stracie była Alicja Tchórz. Wrocławianka wygrała wyścig na 50 metrów grzbietem z czasem 28,45. Znowu mieliśmy sporą przerwę, zanim nasi reprezentanci startowali i dopiero po kilkudziesięciu minutach oglądaliśmy finał mężczyzn na 400 metrów dowolnym, w którym oglądaliśmy Jana Hołuba. Zajął on trzecie miejsce z czasem 3:59,95. Chwilę później kobiety mierzyły się w kraulowym sprincie. Najszybsza z naszych była Tchórz (25,47), a dalej: Paulina Peda (25,66), Kornelia Fiedkiewicz (25,71) i Dominika Kossakowska (26,44).

Ostatnią konkurencją, w której obserwowaliśmy Polaków było 50 metrów stylem motylkowym mężczyzn. Tam najszybszy był Szebasztian Szabo. Polacy zajęli miejsca 2, 3 i 4, a ich kolejność to: Paweł Korzeniowski (23,89), Jakub Majerski (24,22) oraz Jakub Kraska (24,57).

Rezultaty uzyskiwane przez naszych zawodników i zawodniczki w Zagrzebiu są gorsze od najlepszych czasów w tym sezonie, ale w związku z okresem przygotowawczym i ciężkimi treningami jest to zupełnie zrozumiałe. Kolejne starty Polaków w Chorwacji już jutro.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.