Tenis - ATP Majorka/Eastbourne: Miedwiediew i De Minaur z tytułami w przeddzień Wimbledonu
KeatingMedia.com.au

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 26.06.2021, 20:20

Danił Miedwiediew i Alex De Minaur wygrali turnieje w Majorce i Eastbourne. Rosjanin ograł 6:4, 6:2 Sama Querreya, a Australijczyk okazał się lepszy 4:6, 6:4, 7:6(5) od Lorenzo Sonego. Dla obu były to pierwsze w karierze triumfy na nawierzchni trawiastej.

W finale turnieju ATP 250 w Majorce znaleźli się Danił Miedwiediew i Sam Querrey. Obecność najwyżej rozstawionego Rosjanina nie była zaskoczeniem. 25-latek po drodze stracił jednego seta w starciu z Pablo Carreno-Bustą. Z kolei postawa Amerykanina była pewną niespodzianką. Mierzący ponad dwa metry wzrostu tenisista do czasu występów na trawie wygrał ledwie dwa mecze w tym sezonie. Zwyżkę formy zaznaczył już, docierając do półfinału w Stuttgarcie. W hiszpańskiej imprezie podobnie jak jego rywal stracił jednego seta.

Pierwsza partia była wyrównana. Zawodnicy przez długi czas pewnie wygrywali swoje gemy serwisowe. W siódmym gemie nastąpiła zmiana. Querrey mimo prowadzenia 40:0, wypuścił przewagę i Miedwiediew wyszedł na prowadzenie z przewagą breaka. Rosjanin nie pozwolił Amerykaninowi na odrobienie strat i bez problemów domknął set. W drugiej partii dominacja na korcie powiększyła się. Drugi tenisista świata przełamał w pierwszym i siódmym gemie, mogąc cieszyć się z wygranego finału. Tym samym Miedwiediew w dobrym nastroju będzie mógł przystąpić do meczu z Janem Lennardem Struffem na kortach Wimbledonu. Querrey po równie udanym dla siebie występie, zagra z Carreno-Bustą.

Równolegle swój pojedynek w Eastbourne rozgrywali Lorenzo Sonego i Alex De Minaur. Lepiej mecz wszedł Australijczyk, który przełamał w trzecim gemie. Włoch nie złożył broni i odpowiedział rebreakiem. Po kolejnych gemach wygrywanych przez serwujących decydująca faza padła łupem Sonego. Na otwarcie drugiej partii podanie stracił starszy z zawodników. Do końca seta De Minaur nie stracił swojej przewagi i doprowadził do wyrównania w meczu. W decydującej partii tenisiści imponowali skutecznością wygrywania punktów po swoich zagrywkach. Żaden z nich nie wypracował sobie choćby jednego break pointa. Losy tytułu rozstrzygnął tie break. W nim lepszy okazał się Australijczyk. Dla niego to piąty tytuł w karierze. Obaj przystąpią w przyszłym tygodniu do zmagań w Wimbledonie. Sonego będzie wyraźnym faworytem w starciu z Pedro Sousą. Dużo trudniejsze zadanie czeka De Minaura, który skrzyżuje rakiety z Sebastianem Kordą.

Danił Miedwiediew (RUS) [1] - Sam Querrey (USA): 6:4, 6:2

Alex De Minaur (AUS) [2] - Lorenzo Sonego (ITA) [3]: 4:6, 6:4, 7:6(5)