Skoki do wody - MEJ: 13. miejsce Sawoniewicza
Martin Rulsch, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 26.06.2021, 21:26

Maksymilian Sawoniewicz zajął 13. miejsce w rywalizacji na trampolinie trzymetrowej podczas mistrzostw Europy juniorów w skokach do wody. W tej samej konkurencji Eryk Dróżdż zajął 21. lokatę.

Maksymilian Sawoniewicz startował w eliminacjach na trampolinie trzymetrowej w kategorii B. Polak zaprezentował między innymi 1 1/2 salta delfina w pozycji łamanej oraz 2 1/2 salta w tył w pozycji kucznej. Jednak te niezłe próby nie dały mu finału. Sawoniewicz zajął ostatecznie 13. miejsce. Do tej pozycji w znacznej mierze przyczynił się trzeci skok eliminacyjny, w którym nasz reprezentant słabo wykonał skok Auerbacha w pozycji łamanej. Na 21. pozycji eliminacje zakończył Eryk Dróżdż. Polak niezły miał początek zawodów, ale słabe zaprezentowanie siódmego i ósmego skoku pozbawiło go szansy na finał. W nim złoty medal wywalczył Matteo Santoro. Pomimo mocnego nacisku ze strony Leona Bakera Włochowi udało się obronić przewagę z eliminacji. Najniższy stopień podium zajął reprezentant gospodarzy Matej Nevescanin.

Dziś odbyła się także rywalizacja juniorek z kategorii B na platformie. Tutaj najlepsza była Maise Bond, która o ponad 14. punktów wyprzedziła Ksenię Bailo. Za to o trzecie miejsce oglądaliśmy rosyjski pojedynek pomiędzy Julianą Manaenkową a Mariną Podiapolskają. Ostatecznie ta pierwsza zdobyła brązowy medal.

Na zakończenie przedostatniego dnia zmagań poznaliśmy medalistów w skokach synchronicznych na trampolinie trzymetrowej w kategorii A/B. Pierwsze miejsce zajęli Aleksandr Czerapakin i Wiaczesław Kaczanow. Rosjanie o złoto stoczyli wyrównany bój z Matteo Cafioro oraz Matteo Santoro. Ostatecznie najwyższą lokatę Czerapakinowi i Kaczanowi dała czwarta kolejka, w której wykonali 2 1/2 salta w przód z 2 śrubami w pozycji łamanej. Brązowy medal wywalczyli Leon Baker oraz Tyler Humphreys.