Siatkówka - VNL mężczyzn: Francja pokonała Słowenię w meczu o trzecie miejsce

• Data publikacji: 27.06.2021, 13:13

Reprezentacja Francji pokonała Słowenię 3:0 i zajęła trzecie miejsce w tegorocznej Ligi Narodów. Trójkolorowi po raz drugi sięgnęli po brązowy medal w historii swoich występów w tych rozgrywkach (wcześniej znanych jako Liga Światowa).

Po początkowej grze punkt za punkt Francuzi wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Słoweńcy, podobnie jak we wczorajszym meczu z Polską, całkiem dobrze radzili sobie w przyjmowaniu mocnych serwisów rywali, ale popełniali dużo błędów własnych. Sytuacja na parkiecie zmieniła się w momencie, gdy zagrywać zaczął Klemen Čebulj. Dzięki zawodnikowi Asseco Resovii reprezentacja Słowenii zdołała wyrównać stan rywalizacji. Trójkolorowi jednak szybko się otrząsnęli i na drugą przerwę techniczną schodzili przy prowadzeniu 16:14. Podopieczni Laurenta Tillie stopniowo powiększali swoją przewagę, głównie dzięki dobrej grze w ataku Earvina N’Gapetha, i to oni wygrali pierwszego seta 25:20.

Początek drugiej odsłony był bardzo wyrównany. Raz przewagę zyskiwali Słoweńcy, by po chwili inicjatywę przejęli Francuzi. Świetnie w tym spotkaniu spisywał się rozgrywający Antoine Brizard, który znacznie przyczynił się do tego, by jego drużyna prowadziła na drugiej przerwie technicznej czteroma punktami. Dla drużyny Alberto Giulianiego była to strata nie do odrobienia, natomiast Trójkolorowi z każdą udaną akcją sprawiali wrażenie coraz bardziej rozluźnionych. N’Gapeth mimo słabej gry w przyjęciu, rehabilitował się w ataku, a seta zakończył asem serwisowym.

Słoweńcy nie zamierzali poddawać się bez walki i trzecią partię zaczęli z wysokiego C. Dobre zagrywki Alena Pajenka pozwoliły im objąć czteropunktowe prowadzenie. Aktualnym wicemistrzom Europy przed długi czas udawało się utrzymać przewagę, ale w pewnym momencie Francuzi wrzucili wyższy bieg i przejęli inicjatywę. Znów dobrą robotę w polu serwisowym wykonał N’Gapeth. Podopieczni Alberto Giulaniego już się nie podnieśli, przez co muszą zadowolić się czwartym miejsce. Dla Trójkolorowych to drugi brązowy medal i szósty w ogóle w historii swoich występów w Lidze Światowej/Lidze Narodów.

Francja 3:0 Słowenia (25:20, 25:18, 25:19)