Skoki do wody - MEJ: Jachim i Błażowska w finałach na zakończenie
Sandro Halank/Wikimedia Commons

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 27.06.2021, 21:30

Za nami ostatni dzień mistrzostw Europy juniorów w skokach do wody. Na zakończenie rywalizacji w Rijece Filip Jachim zajął 10. miejsce na platformie, a Aleksandra Błażowska uplasowała się na 11. pozycji na trampolinie 3-metrowej.

Pierwsze medale podczas ostatniego dnia rywalizacji rozdano juniorkom z kategorii A, startującym na trampolinie 3-metrowej. Tutaj do finału bez większych problemów przeszła Aleksandra Błażowska. W decydującej rozgrywce Polka swoje najwyższe umiejętności pokazała w ostatnim skoku, w którym wykonała 2 1/2 salta delfina w pozycji łamanej. Ostatecznie w finale zajęła 11. miejsce. W nim pewnie triumfowała Emilia Garip Nilsson. O srebrny medal do ostatniego skoku walczyły Aleksandra Bibikina i Valeria Pacheco. Przed ostateczną próbą Pacheco miała blisko 12 punktów przewagi nad rywalką, lecz źle zaprezentowała 2 1/2 salta w przód z 1 śrubą w pozycji łamanej, przez co roztrwoniła przewagę i srebro przegrała 0,55 punktu.

Na zakończenie czempionatu odbył się konkurs juniorów kategorii A na platformie. Tutaj także oglądaliśmy naszego reprezentanta w finale - Filipa Jachima. W ostatecznej rozgrywce Jachim najwięcej punktów zdobył za wykonanie 3 salt ze stania na rękach w pozycji kucznej, co dało mu 10. miejsce. Z kolei złoty medal powędrował do Maksima Malofiejewa. Rosjanin o blisko 40 punktów pokonał swojego rodaka, Iwana Karpowa. Na najniższym stopniu podium stanął Francesco Casalini.