LoL - LCS: 100 Thieves wciąż wygrywają, FlyQuest najgorsi
Colin Young-Wolff/Riot Games

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 28.06.2021, 13:25

Za nami czwarty weekend letnich rozgrywek League Series Championship. Doskonałą formę potwierdzili 100 Thieves, którzy wskoczyli na 1. miejsce w tabeli po pięciu kolejnych zwycięstwach. W zupełnie odmiennych nastrojach są teraz gracze FlyQuest, którzy przegrali już siedem gier z rzędu i wypadli z miejsca dającego awans do play-offów.

Cloud9 vs 100 Thieves - 0:1 (MVP: Abbedagge)

Cloud9 100 Thieves
Fudge Lee sin 0/2/3 3/3/6 Renekton Ssumday
Blaber Kindred 4/5/2 1/1/10 Volibear Closer
Perkz Lulu 0/1/3 5/1/8 Azir Abbedagge
Zven Varus 2/2/3 5/0/5 Kalista FBI
Vulcan Tahm Kench 1/4/4 0/2/10 Nautilus huhi

Pierwszą krew w rozgrywce już w 6. minucie zdobył na górnej alei Blaber. Leśnik Cloud9 przeprowadził skuteczny gank na górną aleję i pokonał Ssumdaya. Z kolei przeciwnicy wykorzystali tę sytuację, żeby zdobyć dla siebie pierwszego smoka w grze. Parę minut później wywiązała się walka 3 vs 3 wokół Rift Heralda, a świetnym ultem popisał się Abbedagge, zdobywając podwójne zabójstwo dla swojej drużyny. Następnie Złodzieje użyli Shelly na środkowej alei i zgarnęli pierwszą wieżę, co pozwoliło im wypracować przewagę w wysokości dwóch tysięcy złota.

W kolejnych minutach Chmurki zdobyły co prawda drugiego smoka na Summoner's Rift, ale kolejne struktury niszczone przez przeciwników sprawiły, że w momencie rozpoczęcia walki od drugiego Heralda Thieves mieli około 3.500 przewagi. W 17. minucie 100 Thieves kompletnie zdeklasowali rywali w wymianie na górnej rzece, wygrywając teamfight trzech za zero, a chwilę później zdobyli również drugiego Heralda oraz smoka. W 24. minucie Złodzieje zniszczyli wieżę inhibitorową na midzie, a następnie zgarnęli trzeciego smoka przed dokonaniem resetu, mając przewagę sięgającą sześciu tysięcy.

W 29. minucie Thieves zgarnęli czwartego smoka, zdobywając piekielną duszę, a minutę później pokonali Cloud9 w walce wokół Barona i zdobyli wzmocnienie Nashora dla siebie. Następnie otworzyli bazę rywali na górnej alei, ale Chmurki zdołały ich powstrzymać przed zdobycie inhibitora. W 35. minucie Cloud9 podjęli desperacką próbę zdobycia Starszego Smoka, ale dobra reakcja 100 Thieves pozwoliła im przejąć kontrolę nad wymianą i zapewnić sobie zwycięstwo.

SwordArt Nautilus 0/2/3 0/0/4 Seraphine CoreJJ

Gra rozpoczęła się od dwóch agresywnych prób ganków ze strony leśników - Armao spróbował na dolnej alei, natomiast Spica na topie. Bot TSM zachował się w tej sytuacji bardzo dobrze, dzięki czemu uniknął poważnych strat, natomiast Jenkins został złapany przez Xina i oddał mu pierwszą krew. Parę minut później Spica przeprowadził kolejną akcję, która przyniosła zabójstwo na dolnej alei, a następnie drużyny wymieniły się neutralnymi obiektami na mapie - smok dla TL, a Rift Heralda dla TSM. W 19. minucie otrzymaliśmy większą walkę wokół trzeciego smoka, który ostatecznie trafił na konto TSM, a w całej walce nie zginął żaden z bohaterów. Tym samym po 20 minutach gry mieliśmy wynik 2:0 dla drużyny niebieskie i około 500 złota różnicy na jej korzyść.

W 24. minucie Team Liquid wygrali ważną walkę na górnej alei trzech za zero, co pozwoliło im chwilowo odzyskać prowadzenie w rozgrywce. Minutę później TSM odbiło się, zdobywając dwa kolejne zabójstwa, które pozwoliły im zdobyć zarówno Barona Nashora, jak i smoka górskiego. Ze wzmocnieniem podopieczni Bjergsena wygrali walkę na środkowej alei w 27. minucie, a następnie weszli do bazy przeciwników i skończyli mecz.

FlyQuest vs Golden Guardians - 0:1 (MVP: Stixxay)

FlyQuest Golden Guardians
Kumo Viego 5/4/6 1/5/11 Volibear Solo
Josedeodo Rumble 4/2/12 1/2/16 Diana Iconic
Palafox Nocturne 0/2/10 8/5/8 Sett Ablezeolive
Tomo Ezreal 7/2/8 6/3/8 Kalista Stixxay
Diamond Leona 2/7/9 1/3/16 Alistar Chime

Pojedynek dwóch najgorszy drużyn w całej lidze rozpoczął się bardzo spokojnie, a przez pierwsze dwanaście minut jedynymi wartymi odnotowania wydarzeniami było zdobycie dwóch smoków przez Golden Guardians. Odpowiedź FlyQuest była jednak bardzo imponująca i w 15. minucie wygrali większą wymianę na dolnej alei czterech za jednego, która dała im również blisko tysiąc złota przewagi. Również w 17. minucie FlyQuest wygrali wymianę przy Rift Heraldzie, po której zdobyli Shelly, a także zwiększyli przewagę do blisko trzech tysięcy. Mimo takiej komfortowej sytuacji to jednak Golden Guardians zdobyli kolejnego smoka, który był już trzecim w ich kolekcji i dawał nadzieję na powrót do meczu.

W 20. minucie FLY prowadzili już 9:1 i mieli 4.000 przewagi, co dało im sporo pewności siebie. Drużyna spróbowała zwabić przeciwników w okolice Barona, a następnie rozprawić się z nimi. Ta sztuka im się jednak nie udała i to rywale wyszli z walki zwycięsko trzech z dwóch. Następnie Guardians wygrali kolejną walkę, która pozwoliła im zgarnąć czwartego smoka, oznaczającego powietrzną duszę dla całego zespołu. 29. minuta to z kolei świetna walka ze strony FlyQuest, którzy pokonali wszystkich poza Dianą i bez problemu zabili Barona Nashora, który zwiększył ich przewagę do sześciu tysięcy.

Chwilę później Golden Guardians wygrali z kolei walkę przez Starszym Smokiem, co pozwoliło im zgarnąć wzmocnienie i przejąć na najbliższe dwie minuty pełną kontrolę nad Summoner's Rift. W 37. minucie GG raz jeszcze zdobyli Starszego Smoka, po którym spokojnie pokonali również Barona Nashora i ruszyli na bazę rywali. Weszli do niej już w 39. minucie i po krótkiej walce zakończyli rozgrywkę, zrównując Nexus przeciwników z ziemią.

MVP kolejki: FBI (100 Thieves)