Tenis - Wimbledon: Stefanos Tsitsipas odpadł już pierwszego dnia
@TENNIS-BARGAINS MEDIA

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 28.06.2021, 22:10

Pierwszy dzień wielkoszlemowego Wimbledonu przyniósł niespodzianki. W pierwszej rundzie z turniejem pożegnał się już Stefanos Tsitsipas. Los Greka podzieliła również Petra Kvitova, która uległa Sloane Stephens w dwóch setach.

Turniej na korcie głównym otworzył lider rankingu - Novak Djokovic. Rywalem Serba był młody Brytyjczyk Jack Draper. Niespodziewanie mecz rozpoczął się od wygranego seta przez reprezentanta gospodarzy. Później jednak na korcie istniał już tylko Djokovic, który w kolejnych trzech setach oddał rywalowi zaledwie pięć gemów i pewnie awansował dalej. Pół godziny wcześniej na londyńskich kortach okazję zaprezentować się miała była mistrzyni turnieju - Garbine Muguruza. Hiszpanka we wspaniałym stylu awansowała do drugiej rundy, oddając swojej rywalce - Fionie Ferro, zaledwie jeden gem w całym spotkaniu. W równolegle rozgrywanym spotkaniu pewny awans uzyskała również Aryna Sabalenka. Rozstawiona z numerem drugim Białorusinka w dwóch setach ograła Rumunkę Monicę Niculescu 6:1, 6:4.

Chwilę po spotkaniu Sabalenki na dwóch głównych kortach doszło do największych niespodzianek pierwszego dnia turnieju. Na korcie numer 1 doszło do starcia między Sloane Stephens a rozstawioną z "dziesiątką" Petrą Kvitovą. Czeszka rozpoczęła mecz od przełamania rywalki, niestety dla niej, od tego momentu tylko ona traciła już swoje podanie i przegrała w efekcie 6:3, 6:4. Los Kvitovej podzielił również Stefanos Tsitsipas. Grek, który niedawno doszedł do finału Rolanda Garrosa, uległ w trzech setach Francesowi Tiafoe. Amerykanin nie stracił ani razu swojego podania w meczu z wyżej notowanym rywalem i został tym samym sprawcą największej sensacji pierwszego dnia turnieju.

W drugiej rundzie zameldowała się również Sofia Kenin, która pewnie w dwóch setach pokonała Chinkę Xinyu Wang 6:4, 6:2. W drugiej rundzie jest już również nasza Iga Świątek, która pokonała Tajkę Su-Wei Hsieh 6:4, 6:4.

Późnym wieczorem awans do drugiej rundy wywalczył również bohater gospodarzy - Andy Murray. Szkot mierzył się z rozstawionym z numerem 24. Nikolozem Basilashvilim. Dwukrotny triumfator Wimbledonu zaprezentował się dobrze. Nie stracił podania ani razu w ciągu pierwszych dwóch setów i okazał się skuteczny w decydujących momentach i wygrał 6:4, 6:3. Szkot jeszcze lepiej zaczął trzeci set, wychodząc na prowadzenie 5:0. Wówczas Brytyjczyk zszokował jednak swoich fanów, przegrywając aż siedem gemów z rzędu. Murray zmusił się tym samym do rozegrania kolejnego seta. Czwartej partii nie wypuścił już jednak z rąk, wygrywając  pewnie 6:3.