NHL: Tampa Bay Lightning wysoko wygrali pierwszy mecz finałowy, rywal bezradny
Jared Earle - @jearle - CC BY-NC

• Dodał: Krzysztof Dunaj
  • Data publikacji: 29.06.2021, 09:25

Tampa Bay Lightning pewnie pokonali Montreal Canadiens 5:1. Dzięki znakomitej dyspozycji hokeiści z Florydy prowadzą w finale NHL. Dwie bramki oraz asystę zdobył Nikita Kucherov, natomiast Brayden Point trzykrotnie asystował. Mecz rewanżowy odbędzie się 1 lipca 2021 roku o 2:00 w nocy polskiego czasu.

Po pierwszej tercji Tampa Bay Lightning prowadzili 1:0. Bramkę otwierającą wynik zdobył Erik Cernak. Wynik na początku drugiej części po kontrataku podwyższył Yanni Gourde. Natomiast Montreal Canadiens gola kontaktowego zdobyli jeszcze przed syreną kończącą kolejne 20 minut. Nadzieję na odwrócenie losu spotkania swoim kolegom z drużyny dał Ben Chiarot, strzelając na 1:2. Trzecia tercja to był prawdziwy popis w wykonaniu Nikita Kucherova. 28-latek dwukrotnie pokonał golkipera gości, a przy ostatniej bramce zanotował asystę. Wyrok skazujący na przeciwniku dokonał Steven Stamkos, trafiając na 5:1.

Tampa Bay Lightning - Montreal Canadiens 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)