EURO 2020: Szwecja - Ukraina [ZAPIS RELACJI LIVE]
UEFA

EURO 2020: Szwecja - Ukraina [ZAPIS RELACJI LIVE]

  • Dodał: Kacper Lewandowski
  • Data publikacji: 29.06.2021, 21:00

W ostatnim meczu fazy 1/8 Euro 2020 nasi grupowi rywale, Szwedzi zmierzą się z reprezentantami Ukrainy. Spotkanie rozegrane zostanie na Hampden Park w Glasgow, jako ostatnie na tym obiekcie w turnieju. Na naszą relację na żywo zapraszamy Państwa już na kwadrans przed pierwszym gwizdkiem.

 

SZWECJA - UKRAINA 1:2

Relacja na żywo

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony wieczór! Jutro i pojutrze odpoczywamy od emocji Euro, a już od piątku zapraszamy Państwa na nasze relacje na żywo z meczów ćwierćfinałowych! Dobranoc!

Szwecja - Ukraina 1:2 - Koniec! Ukraina gra dalej, Szwedzi odpadają! Podopieczni Andrija Szewczenki już 3 lipca zmierzą się na Stadio Olimpico w Rzymie z reprezentacją Anglii!

Szwecja - Ukraina 1:2 - Szwedzi faulują w ataku.

Szwecja - Ukraina 1:2 - Gol uznany! Na Szwedach zemścił się cynizm, gra na czas i antyfutbol.

Szwecja - Ukraina 1:2 - GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! ALEŻ DOŚRODKOWANIE ZINCZENKI! ALE WYKOŃCZENIE DOWBYKA!

Szwecja - Ukraina 1:1 - Sędzia dolicza ostatnie trzy minuty.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Coś złego musiało się wydarzyć u świeżowprowadzonego Bezusa. Piłkarz leży na murawie, znowu muszą interweniować służby medyczne.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Szwedzi spróbowali szarpnąć, jednak strzał Forsberga był zupełnie niegroźny.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Sydorczuk opuszcza murawę, a w jego miejsce wchodzi Bezus.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Po rzucie wolnym Ukraińcy mieli swoją szansę, ale ostatecznie piłka trafiła pod stopę obrońcy. Szwedzi już wyraźnie grają na rzuty karne.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Szwedzi znów parkują autobus przed własnym polem karnym. Oblężenie trwa.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Karababajew zderzył się z Bergiem w polu karnym Szwedów. Nie będzie jednak rzutu karnego, faulował napastnik ukraiński. Trwa interwencja medyczna.

Szwecja - Ukraina 1:1 - AJ AJ AJ! Dowbyk znalazł się sam na sam z Olsenem, zaasekurował piłkę, ale strzał przeleciał nad bramką. Tu powinno być 1:2!

Szwecja - Ukraina 1:1 - Ależ fatalny błąd Holandera! Tylko szczęście uchroniło Szwedów od utraty drugiej bramki.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Ukraińcy zamykają Szwedów w hokejowym zamku. Wyraźnie ci drudzy nastawili się na grę z kontry.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Quaison fauluje w ataku. Akcja Szwedów spaliła na panewce.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Wracamy do gry po raz ostatni! Decydujący kwadrans przed nami!

Zmiana w reprezentacji Ukrainy. Schodzi Jarmolenko, którego zastąpi Dowbyk.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Koniec pierwszej części dogrywki.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Kolejna interwencja medyczna. Na boisku leżał Krivstov.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Po wrzucie z autu szansę na zdobycie drugiej bramki miał Emil Forsberg. Gracz Lipska co prawda trafił w piłkę, ale ta poleciała wysoko w trybuny.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Dwa rzuty rożne dla Ukraińców z rzędu.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Do pierwszej części dogrywki sędzia doliczył trzy minuty.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Zinczenko spróbował dośrodkować w pole karne, ale trafił prosto w głowę Szwedzkiego obrońcy. Zawodnik padł na murawę i trwa interwencja medyczna.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Niezłą akcję rozegrali Ukraińcy w polu karnym Szwedów. Ostateczna próba dośrodkowania była jednak bardzo niecelna i piłka minęła linię końcową boiska.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Besedin leży tuż przy linii bocznej boiska. Na murawie już zastąpił go Cygankow.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Zmiana w zespole szwedzkim. Olssona zmienia Helander.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Szwedzki gracz wyprostowaną nogą wjechał w kolano Besedina. Dla ukraińskiego napastnika zanosi się, że jest to koniec meczu.

Szwecja - Ukraina 1:1 - CZERWONA KARTKA dla Danielsona! VAR zdecydował.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Daniele Orsato idzie obejrzeć osobiście na monitorze.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Trwa jednak interwencja VAR, być może będzie czerwona kartka dla Szweda.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Żółta kartka dla Danielssona.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Potrójna zmiana w reprezentacji Szwecji. Kulusevskiego zastępuje Quaison, Isaka zmieni Marcus Berg, a Larssona zastąpił Claesson. Innymi słowy trener zmienił całą formację ofensywną.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Z kontrą ruszają Szwedzi.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Kolejna zmiana w zespole Ukrainy. Makarenko zmienia Stepanienkę.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Tym razem na początku grę prowadzą Ukraińcy. Piłka przez większość czasu krąży jednak w środkowej części boiska.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Wznawiamy grę po raz drugi.

Zmiana w zespole Ukrainy - Besedin zmienił Jarmczuka.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Koniec! A więc będziemy świadkami kolejnej dogrywki w tej fazie rozgrywek!

Szwecja - Ukraina 1:1 - Sędzia dolicza dwie minuty.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Kulusevski wbiegł w pole karne Ukrainy w sytuacji sam na sam, nie najlepiej jednak się zachował, trafił prosto w nadbiegającego rywala i wywalczył tylko rzut rożny.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Wróciła gra w niskim pressingiem. Wygląda na to, że obydwie ekipy bardziej boją się stracić, niż dążą do zdobycia kolejnej bramki.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Żółta kartka dla Forsberga za faul na Stepanience.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Schodzą Augustinsson i Lustig, a wchodzą Bengtsson i Krafth.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Augustinsson usiadł na murawie i sugeruje, że nie będzie w stanie kontynuować gry. Selekcjoner reprezentacji Szwecji szykuje podwójną zmianę.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Nic z tego nie wynikło. Szwedzi ruszają z kontrą.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Rzut wolny dla Ukrainy po fauli Emdala na Jarmolence. Oburzony kapitan reprezentacji Ukrainy obejrzał żółty kartonik za wykłócanie się z sędzią.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Stepanienko spróbował strzału z dystansu. Futbolówka trafiła prosto w plecy obrońcy i wróciła pod nogę Zinczenki.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Chwila spokojniejszej gry. Ukraińcy podają głównie w obronie.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Znów oblężenia spróbowali Szwedzi, ostatecznie dośrodkowanie było zbyt przeciągnięte i trafiło prosto w ręce bramkarza.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Żółta kartka dla Kulusevskiego za zatrzymanie obiecującej akcji rywali.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Jak śpiewał kiedyś Kazik Staszewski "gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka". Emil Forsberg oddał fenomenalny strzał! Gdyby to wpadło to bramka byłaby kandydatem do gola turnieju. Piłka jednak trafiła prosto w poprzeczkę bramki Buszczana.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Z bardzo groźną kontrą ruszyli Ukraińcy! Malinowski ograł trzech rywali, odegrał do Jaremczuka, ten podał do niepilnowanego Jarmolenki. Napastnik zamiast umieścić piłkę w siatce strzelił prosto w bramkarza.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Ależ uderzenie z ostrego kąta w wykonaniu Kulusevskiego! Kolejny rzut rożny!

Szwecja - Ukraina 1:1 - Rzut rożny dla Szwedów po dłuższej wymianie podań pod polem karnym Buszczana.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Tym razem zagrożenie powstało pod bramką Olsena! Sydorczuk spróbował przelobować szwedzkiego bramkarza, ten jednak zachował się bardzo przytomnie i wyłapał piłkę.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Zmiana w reprezentacji Ukrainy. Schodzi Szaparenko, a wchodzi Rusłan Malinowski.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Isak wybiegał na czystą pozycję i znalazł się sam na sam z Buszczanem, strzelił jednak bardzo niecelnie.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Karma wraca! Dopiero co słupek obił Sydorczuk, a już w minutę później aluminium obił Emil Forsberg!

Szwecja - Ukraina 1:1 - Ależ sytuacja Sydorczuka! Jaremczuk doskonale zaabsorbował uwagę obrońców, wycofał futbolówkę do kolegi, a ten miał już przed sobą autostradę do bramki. Zamiast do siatki trafił on jednak w słupek.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Chwilę później zagrożenie powstało pod polem karnym Buszczana! Larsson oddał mocny strzał po ziemi, acz jak w przypadku strzału Stepanienki minął on słupek.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Stepanienko oddał strzał, acz zostanie on tylko zaliczony do statystyk. Bramka Szwedów pozostała zupełnie bez zagrożenia.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Nieźle formacja pomocy uruchomiła Jarmolenkę, ale skutecznie z pola karnego wybiegł Olsen.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Wreszcie udało się naszym sąsiadom wyrwać spod pressingu oponentów i teraz to oni prowadzą oblężenie pola karnego.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Szwedzi znów rozegrali niezłą akcję i znów zabrakło im ostatniego podania. Wszelkie próby ruszenia z kontrą przez Ukraińców jest od razu wygaszana przez oponentów. Piłka nie opuszcza w zasadzie połowy Ukrainy.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Ponownie rozpoczynamy od niskiego pressingu.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Gramy dalej!

Piłkarze już wchodzą na murawę! Za moment poznamy ostatniego ćwierćfinalistę Euro 2020!

Zapraszamy Państwa na przerwę! Do naszej relacji wrócimy już za około 15 minut.

Szwecja - Ukraina 1:1 - Sędzia kończy pierwszą część spotkania bez doliczania nawet minuty!

Szwecja - Ukraina 1:1 - GOOOL! Piękna bramka Emila Forsberga zza pola karnego! Piłka odbiła się jeszcze od nogi obrońcy i wpadła do siatki!

Szwecja - Ukraina 0:1 - Kulusevski pada na murawę w polu karnym, ale sędzia Orsato wskazuje - nie będzie jedenastki .

Szwecja - Ukraina 0:1 - Powróciliśmy do rozgrywania w środku pola. Bardzo niski poziom prezentują partycypanci dzisiejszego widowiska.

Szwecja - Ukraina 0:1 - Fatalnie rozegrał Olson. Szwedzi spróbowali kontrataku, w ostatnim jednak momencie pomocnik ze Skandynawii dośrodkował zupełnie do nikogo.

Szwecja - Ukraina 0:1 - Ukraińców wyraźnie niesie to prowadzenie. Nasi wschodni sąsiedzi rozgrywają piłkę coraz odważniej.

Szwecja - Ukraina 0:1 - Aj aj aj! Jarmolenko nie najlepiej przyjął piłkę w polu karnym, przez co jego strzał przeleciał tuż nad poprzeczką. Nadal jednobramkowe prowadzenie.

Szwecja - Ukraina 0:1 - Nic z tego, piłka już wróciła na połowę Szwedów. Teraz to Ukraina będzie miała szansę na dośrodkowanie z rzutu wolnego pod polem karnym.

Szwecja - Ukraina 0:1 - Szwedzi spróbowali bardzo agresywnej próby powrotu do remisu. Najpierw wywalczyli rzut wolny niedaleko pola karnego Buszczana, a następnie Larsson spróbował bezpośredniego strzału na bramkę. Górą był jednak bramkarz. Tylko rzut rożny.

Szwecja - Ukraina 0:1 - Goool! Fenomenalną kontrę rozegrali Ukraińcy! Obrońcy skupili się na Jarmolence, który przerzucił na drugą stronę pola karnego, gdzie stał niepilnowany Oleksandr Zinczenko! Gracz Manchesteru City uderzył z pierwszej piłki i pokonał bramkarza.

Szwecja - Ukraina 0:0 - Forsberg spróbował dośrodkować na głowę Kulusevskiego, ale futbolówka o centymetry minęła gracza Juventusu i trafiła w ręce bramkarza.

Szwecja - Ukraina 0:0 - Wciąż gra toczona jest blisko środkowej linii boiska. Piłkę rozgrywają Szwedzi, nie przekłada się to jednak na strzały.

Szwecja - Ukraina 0:0 - Chwila spokojniejszej gry na Hampden Park.

Szwecja - Ukraina 0:0 - Tym razem w fenomenalnej pozycji do strzału znalazł się Isak. Jego strzał minimalnie minął słupek.

Szwecja - Ukraina 0:0 - Dobrze rozegrali Szwedzi, Kulusevski dośrodkował na głowę Forsbergowi. Ten jednak strzelił bardzo niecelnie.

Szwecja - Ukraina 0:0 - Szwedzi mieli rzut wolny w pobliżu pola karnego rywali, jednak koncertowo go zmarnowali. Wywalczyli tylko rzut z autu.

Szwecja - Ukraina 0:0 - Ukraińcy spróbowali rozegrania prawym skrzydłem. Piłkę w szesnastce zgarnął Jaremczuk, ale ostatecznie jego dogranie nie doszło do kolegi.

Szwecja - Ukraina 0:0 - Trochę otworzyło się nam to spotkanie. Forsberg próbował ruszyć dynamiczną kontrą po skrzydle, dośrodkował do Isaka, ale sytuację wyczyścił obrońca. Po rzucie rożnym piłka trafiła prosto w ręce ukraińskiego bramkarza.

Szwecja - Ukraina 0:0 - Ależ akcja! Jarmolence udało się uniknąć spalonego i oddał bardzo groźny strzał! Fenomenalną czujnością wykazał się Olsen!

Szwecja - Ukraina 0:0 - Odpowiada i Ukraina. Pierwszy strzał oddał Mykoła Szaparenko. Próba ta była aż nazbyt optymistyczna.

Szwecja - Ukraina 0:0 - Nic z tego, piłka wróciła do formacji prowadzonej przez Victora Lindelofa.

Szwecja - Ukraina 0:0 - Szwedzi prowadzili bardzo długie oblężenie bramki Buszczana. Ostatecznie wywalczyli tylko rzut rożny.

Szwecja - Ukraina 0:0 - Pierwsza próba ofensywna Szwedów! Piąstkuje jednak golkiper występujący na co dzień w Dynamie Kijów.

Szwecja - Ukraina 0:0 - Spokojnie zaczęło się to spotkanie. Ukraina rozgrywa we własnej formacji defensywnej, a Szwedzi odpowiadają bardzo niskim pressingiem.

Szwecja - Ukraina 0:0 - Arbiter gwiżdże po raz pierwszy! Zaczynamy!

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Włoch, Daniele Orsato.

Pora na "Du gamla, du fria" - hymn narodowy Szwedów!

Rozpoczynamy od "Szcze ne wmerła Ukrajiny ni sława, ni wola" - hymnu Ukrainy!

Obydwie drużyny już weszły na murawę! Pora na hymny narodowe!

Piłkarze już zameldowali się w tunelu.

Z kolei w wyjazdowych trykotach wystąpi reprezentacja Ukrainy , którą Andrij Szewczenko wystawił w składzie: Buszczan - Karajew, Zabarnyi, Krivtsov, Matvienko - Sydorczuk, Stepanienko, Zinczenko - Jarmolenko, Jaremczuk, Szaparenko

W roli gospodarzy dzisiaj zagra reprezentacja Szwecji , którą Janne Andersson ustawił w następującej konfiguracji: Olsen - Lustig, Lindelof, Danielsson, Augustinsson - Larsson, Olsson, Ekdal, Forsberg - Kulusevski, Isak

Witamy Państwa bardzo serdecznie na naszej relacji z meczu Szwedów z Ukraińcami! Sędzia zagwiżdże po raz pierwszy już za około kwadrans, a my już za moment przedstawimy Państwu składy obydwu drużyn.

Kacper Lewandowski – Poinformowani.pl

Kacper Lewandowski

Aplikant Radcowski, prywatnie ogromny kibic Premier League, śledzę też ligę włoską, portugalską i polską.