Tenis - Wimbledon: Magda Linette z awansem do drugiej rundy
Wikimedia Commons

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 30.06.2021, 14:15

W meczu pierwszej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu Magda Linette pokonała Amerykankę Amandę Anisimową 2:1. W kolejnej rundzie Polka zmierzy się najprawdopodobniej z Eliną Svitoliną.

Udanie rozpoczął się dla nas trzeci dzień Wimbledonu. Jednym z pierwszych środowych spotkań było starcie Magdy Linette z Amandą Anisimową. Mecz rozpoczął się od bardzo wyrównanej gry. Już w pierwszym gemie Polka musiała bronić dwóch break-pointów, na szczęście przetrwała próbę nerwów, wygrała cztery punkty z rzędu i otworzyła spotkanie zwycięskim gemem. Następnie mieliśmy dwa gemy bez historii, które bardzo pewnie wygrały podające. Gem numer 4. przyniósł pierwszą trudną sytuację dla Amerykanki, która skutecznie obroniła dwa break-pointy. Niestety od tego momentu Anisimowa poszła za ciosem i nie oddała Polce już ani jednego gema w tym secie, przełamując ją dwukrotnie.

Drugi set rozpoczął się od maratońskiego gema przy serwisie naszej zawodniczki. Niestety Magda Linette dała się przełamać rywalce w gemie liczącym aż 17 punktów. Nasza reprezentantka odrobiła jednak straty błyskawicznie, bo już w kolejnym gemie, który wygrała do 15. Na kolejne przełamanie musieliśmy czekać do gema serwisowego Amerykanki przy stanie 3:2 dla Linette. Polka wykorzystała drugiego break-pointa przełamując rywalkę do 30. Kolejne dwa gemy miały bliźniaczy przebieg. Obie zawodniczki przełamały się do 30 i mieliśmy 5:3 w gemach dla Linette. Kolejny gem okazał się ostatnim w drugim secie. Polka pewnie wygrała swój gem serwisowy do 15.

Ostatni set znów rozpoczął się od bardzo długiego, zaciętego gema. Tym razem podanie straciła jednak Anisimowa, która nie zdołała obronić drugiego z break-pointów. W kolejnym gemie Polka znów bardzo pewnie utrzymała podanie. Linette nie zamierzała jednak za tym poprzestać. W trzecim gemie wywalczyła sobie kolejne trzy szansę na przełamanie, wykorzystując trzecią z nich. Polka straciła podanie w kolejnym gemie jednak było to już jej ostatnie potknięcie w tym meczu. Nasza zawodniczka od stanu 3:1 w trzecim secie dwukrotnie przełamała rywalkę, utrzymując w międzyczasie swój serwis.

Magda Linette po nienajlepszym początku spotkania znalazła więc bardzo dobry rytm i pewnie pokonała Amandę Anisimową 2:6, 6:3, 6:1. Polka w kolejnej rundzie zmierzy się ze zwyciężczynią meczu między Eliną Svitoliną a Alison Van Uytvanck. Jeszcze dzisiaj na korcie pojawi się również Iga Świątek, która w meczu drugiej rundy zmierzy się z Rosjanką - Wierą Zwonariową. Spotkanie to rozpocznie się nie wcześniej niż o godzinie 17:00.

Magda Linette (POL) - Amanda Anisimowa (USA) 2:6, 6:3, 6:1