Tenis - Wimbledon: najwięksi faworyci grają dalej
Charles Ng/flickr

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 30.06.2021, 23:27

W trakcie środowych zmagań na kortach Wimbledonu pewne awanse do kolejnej rundy turnieju mężczyzn wywalczyli Novak Djokovic oraz Andriej Rublow. W turnieju Pań z kolei z problemami, ale jednak, awansowały dalej Aryna Sabalenka oraz Elina Svitolina.

Rozgrywki na korcie głównym ponownie otwierał Novak Djokovic, który tym razem mierzył się z Kevinem Andersonem. Niestety zawodnik z RPA najlepsze lata  (kiedy meldował się nawet w finale Wimbledonu) ma już za sobą i lider światowego rankingu bez większych problemów z nim sobie poradził. Serb wygrał pewnie 6:3, 6:3, 6:3. Zanim na korcie pojawił się Djokovic z turniejem zdążyła pożegnać się już Bianca Andreescu. Co prawda Kanadyjka jest daleka od swojej topowej dyspozycji, jednak porażkę zawodniczki rozstawionej z numerem 5. już w pierwszej rundzie należy uznać za niespodziankę. Pogromczynią Andreescu okazała się Alize Cornet, która bez jakichkolwiek problemów wygrała 6:1, 6:2. Po trudnym meczu w drugiej rundzie znalazła się za to Elina Svitolina. Ukrainka dobrze rozpoczęła mecz wygrywając pierwszego seta 6:3. Drugi set całkowicie zdominowała jednak jej rywalka - Alison Van Uytvanck, która wygrała 6:2. Faworytka zdołała jednak przejąć kontrolę nad spotkaniem w trzecim secie i wygrywając go 6:3 znalazła się w drugiej rundzie.

Awans do trzeciej rundy wywalczyła natomiast Aryna Sabalenka. Białorusinka źle rozpoczęła spotkanie przeciw faworytce gospodarzy - Katie Boulter przegrywając 6:4. Rozstawiona z "dwójką" zawodniczka zachowała jednak zimną krew i zdołała odwrócić losy spotkania, wygrywając dwa kolejne sety 6:3. Znacznie prostszą drogę do trzeciej rundy pokonała Garbine Muguruza, która w dwóch setach pokonała Holenderkę - Lesley Pattiname Kerkhove 6:1, 6:4.

W turnieju Panów, oprócz wspomnianego Djokovica awans wywalczył również Andriej Rublow. Rosjanin nie pozostawił żadnych złudzeń Lloydowi Harrisowi, wygrywając 6:1, 6:2, 7:5 w niespełna półtorej godziny gry. Dalej gra również Matteo Berrettini. Rozstawiony z "siódemką" Włoch wyeliminował Guido Pellę. Nie było to jednak tak łatwe zwycięstwo jak wspomnianej dwójki. Argentyńczyk postawił się wysoko notowanemu rywalowi i zdołał urwać mu seta.

Późnym wieczorem awans do trzeciej rundy wywalczył również bohater gospodarzy - Andy Murray. Szkot w pięciu setach zdołał pokonać Oscara Otte. Niemiec, który dotarł do turnieju przez kwalifikacje nie ma jednak żadnego powodu do wstydu po tym spotkaniu. Można wręcz powiedzieć, że może być z siebie dumny. W swoim pierwszym występie na korcie głównym Wimbledonu miał przeciw sobie całą widownią, a mimo to był bliski wyeliminowania - bądź co bądź - Andy'ego Murraya.

Dzień znakomicie ułożył się dla polskich kibiców. fantastycznie rozpoczęła Magda Linette, która mimo słabego pierwszego seta zdołała odwrócić mecz i awansować do drugiej rundy, pokonując Amandę Anisimową 2:6, 6:3, 6:1. Wieczorem z kolei bardzo dobry mecz rozegrała Iga Świątek, która bez najmniejszych problemów pokonał Wierę Zwonariową 6:1, 6:4, meldując się tym samym w trzeciej rundzie.