NHL: Tampa Bay Lightning coraz bliżej obrony tytułu
Elliot [CC BY 2.0]/Wikimedia Commons/Flickr

• Dodał: Krzysztof Dunaj
  • Data publikacji: 01.07.2021, 10:05

Tampa Bay Lightning przed własną publicznością pokonali Montreal Canadiens 3:1. „Błyskawice” w serii prowadzą już 2:0. Ponadto dla graczy z Florydy to piąte zwycięstwo z rzędu na Amalie Arena. Jest to najdłuższa seria wygranych na własnym terenie w fazie play-off. Gości czeka nie lada wyzwanie. Montreal Canadiens z każdym meczem oddalają się od upragnionego celu. Ostatni raz pokonali rywala w kwietniu 2019 roku. Spotkanie rewanżowe odbędzie się 3 lipca 2021 roku w Kanadzie.

Od pierwszej syreny mecz był bardzo zacięty. Zamiast hokeistów na lodzie grali gladiatorzy. Oba zespoły prześcigały się o to, kto zdobędzie więcej przewinień. Sędzia od początku rywalizacji miał ręce pełne roboty. W 18 minut sześć razy pokazał zawodnikom karę mniejszą. Choć pierwsza tercja zakończyła się remisem Montreal Canadiens oddali dwa razy więcej strzałów niż rywal. Na szczęście dla gospodarzy Andrei Vasilevski skutecznie odpierał ataki przeciwnika. Tampa Bay Lightning objęli prowadzenie w połowie drugiej tercji. Po kapitalnym uderzeniu z połowy boiska na listę strzelców wpisał się Anthony Cirelli. Nie upłynęło pięć minut, a na tablicy ponownie widniał remis. Bramkę na 1:1 zdobył 21-letni Nick Suzuki, wykorzystując grę w przewadze. Na dwie sekundy przed przerwą miejscowi po raz drugi prowadzili w spotkaniu. Barclay Goodrow dograł do Blake’a Colemana, a ten z pierwszej” umieścił krążek w siatce. W ostatniej części starcia Montreal Canadiens na własne życzenie przekreślili swoje szanse na zwycięstwo. Fatalny błąd pod własną bramką popełnił Joel Edmundson. Nie patrząc na to, jak są ustawieni koledzy z drużyny, wycofał krążek prosto pod nogi Ondreja Palata, który z ostrego kąta umieścił gumę w siatce. Jeżeli myśli się o wygranej takie sytuacje nie mają prawa się wydarzyć.

W ostatniej minucie doszło jeszcze do brzydkiego zachowania. Karę indywidualną oraz mniejszą za niesportowe zachowanie dostali Anthony Cirelli i Corey Perry.

Tampa Bay Lightning - Montreal Canadiens 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)