Droga do Tokio #100: turniej kwalifikacyjny koszykarzy w Kownie, dzień trzeci [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 01.07.2021, 14:59

Jubileuszowy, setny odcinek naszego cyklu "Droga do Tokio" będzie poświęcony po raz kolejny polskim koszykarzom, którzy w swoim drugim meczu na turnieju kwalifikacyjnym do japońskich igrzysk w Kownie zmierzą się z reprezentacją Słowenii. Już o 15:30 dowiemy się czy Mateusz Ponitka, AJ Slaugher i spółka poradzą sobie z naszpikowanym gwiazdami zwycięzcą EuroBasketu 2017.

Relacja na żywo

Kończymy naszą relację z drugiego dnia meczowego Polaków, a trzeciego całej imprezy. Piątek będzie dniem przerwy na turnieju w Kownie. Do naszych relacji powrócimy więc w sobotę na dwa półfinały rywalizacji w Żaligiris Arenie. Do zobaczenia.

Do turnieju olimpijskiego w Tokio awansuje tylko zwycięzca całego turnieju.

Słowenii natomiast przyjdzie się zmierzyć z reprezentantami Wenezueli.

Pewne jest więc, że w sobotnim półfinale Biało-Czerwoni spotkają się z Litwinami.

96:57 - Tym wynikiem kończy się ostatnie spotkanie fazy grupowej

96:57 - Po udanym alley oopie Korańczyków cieszą się... litewscy kibice.

93:55 - Halę opuścił polski sztab obserwujący poczynania naszych potencjalnych najbliższych rywali.

90:53 - Prawie dwa razy więcej kibiców na meczu gospodarzy. Litwę dopinguje 3903 gardeł.

90:49 - Ponad 40 punktów przewagi. Litwa może pokonać Koreę wyżej niż Słowenia poczyniła to wczoraj z Angolą.

83:49 - Yang Hongseok z trzypunktowym rzutem. Różnica między zespołami jednak wciąż pokaźna.

76:43 - Zakończyła się kwarta numer trzy, a to oznacza, że Korea zdobyła w niej zaledwie 9 oczek.

71:43 - Zaniedbaliśmy trochę postawę Korańczyków, ale żaden z nich, oprócz Ra, nie prezentuje formy wartej odnotowania.

69:43 - Na boisku z podstawowego składu Litwinów przebywa jedynie Domantas Sabonis.

62:38 - Rozstrzelali się litewscy bombardierzy. W trzeciej kwarcie trafiali już Grigonis i Bendzius.

54:36 - Rozpoczęła się druga część meczu

49:34 - Rzut Sabonisa równo z syreną uznany za wykonany prawidłowo. Litwa schodzi na przerwę z 15 punktami przewagi.

43:30 - Pełna kontrola Litwinów. W momencie kiedy kilka punktów z rzędu zdobędą Koreańczycy, Litwini naciskają pedał gazu.

41:25 - I znowu pod koszem przytomnie zachowuje się Valanciunas.

31:21 - Podopieczni Dariusa Maskoliunasa wykorzystują luki w obronie zespołu z Azji.

28:16 - Zakończyła się pierwsza kwarta. Aż 14 zdobył w niej najlepszy strzelec Koreańczyków.

24:12 - Dwaj zawodnicy klubów z NBA: Sabonis i Valanciunas prowadzą Litwinów do coraz większego prowadzenia.

17:12 - Korea Południowa wykorzystała już limit fauli. Guna Ra ma już na swoim koncie 10 punktów.

10:8 - Ponownie Koreańczycy na barkach Ra.

8:4 - Swoje strzeleckie dorobki otwierają Sabonis i Valanciunas.

4:2 - Na punkty Litwinów odpowiada na razie tylko Guna Ra.

Odśpiewane hymny, wszystko gotowe do rzutu sędziowskiego.

Trwa prezentacja drużyn. Wielka wrzawa przy nazwiskach litewskich graczy.

Przypomnijmy, że w pierwszych dwóch meczach tej grupy Litwini pewnie pokonali Wenezuelczyków, 76:65, a wczorajszego wieczora Wenezuelczycy wygrali z Koreą Południową, 94:80.

To nie będzie koniec naszych szans na awans do Tokio. W półfinałowym meczu turnieju spotkamy się najprawdopodobniej z Litwinami, którzy już za nieco ponad godzinę rozegrają ostatni mecz fazy grupowej z Koreńczykami.

Koniec spotkania

112:77 - Z dystansu Michalak i Hrovat.

109:74 - Każdy z zawodników zgłoszonych do zawodów ma już na swoim koncie punkty. Ostatnim szczęśliwcem, Luka Rupnik.

106:74 - Punkty Garbacza, a za chwilę po drugiej stronie Parkietu Hrovata.

104:72 - Ten mecz to już treningowa gierka

104:72 - W jego ślady idzie Łukasz Kolenda.

104:69 - Od trójki zaczyna swój występ w dzisiejszym spotkaniu Jakob Cebasek.

101:69 - Z podstawowego składu rywali na parkiecie tylko Blazić. U nas również pojawiają się rezerwowi. Pierwsze minuty w turnieju zalicza Łukasz Kolenda.

93:64 - Slaughter z półdystansu, za chwilę dwa razy jeden rzut wolny po faulu Ponitki wykorzystuje Hrovat.

92:62 - Pierwszy raz na parkiecie pojawił się Jarosław Zyskowski, który swoją obecność od razu odznaczył punktami.

89:60 - Prepelić nie był stawiany w gronie najgroźniejszych zawodników Słowenii, ale ostatnie sześć punktów to jego zasługa.

83:60 - Trzecia odsłonę kończy łatwymi punktami Klemen Prepelić.

81:59 - Na parkiecie sytuacje nieco się uspokoiła. Spadło też imponujące do tej pory tempo gry

80:57 - Dwa wolne trafione przez Kuliga. Rywale zebrali już komplet przewinień.

80:55 - Dwunasty celny rzut za trzy dla Słowenii.

77:55 - Moment chwały dla liderów obu drużyn. Najpierw za trzy Doncić, potem Ponitka.

72:52 - Cancar punktuje, ale popełnia faul techniczny, który na 52 punt zamienia Mateusz Ponitka.

70:51 - Po czasie dla amerykańskiego selekcjonera naszej kadry trafia Michał Sokołowski.

70:49 - Jesteśmy ostrzeliwani z każdej pozycji. Teraz trójka Cancara.

67:49 - Jedno trafienie z rzutu wolnego naszego centra.

67:48 - Rozmawia z sędzią trener Taylor, chce przedyskutować ostatnie decyzje arbitra. W międzyczasie doskonała akcja obronna Balcerowskiego. Luka Doncić zablokowany.

48:67 - Luka Doncić i Mike tobey ponownie powiększają przewagę rywala.

48:63 - Zaczynamy drugą część meczu od wsadu Balcerowskiego.

Ostatnia akcja pierwszej połowy niestety również nieskuteczna w naszym wykonaniu.

Organizatorzy podają, że na najlepszym jak dotąd meczu imprezy jest 2115 kibiców.

63:46 - Przed przerwą z dystansu trafia jeszcze AJ Slaugher. Trzecią kwartę rozpoczniemy jednak z pokaźną stratą.

63:43 - Coraz większy luz w poczynaniach zawodników Aleksandra Sekulicia. Przed chwilą trójka Dragicia.

60:43 - W pojedynkach na wykonywanie rzutów wolnych znowu lepsi Słoweńcy. Cały czas dokładają do swojej przewagi kolejne oczka.

42:58 - Wsad niepilnowanego Balcerowskiego, za chwilę jednak punkty z faulem Blazicia.

40:55 - Doncić znowu wyprowadza Słowenii na +15.

40:52 - Aron Cel nareszcie umieszcza piłkę w koszu. Trener Sekulić bierze czas, ale jego drużyna cały czas ma spokojne prowadzenie.

37:52 - Jeden celny wolny Doncicia po przewinieniu Garbacza.

37:51 - Niekorzystnie wygląda też sytuacja z faulami. W połowie kwarty osiągnęliśmy już komplet przewinień.

37:47 - Jakby na zaprzeczenie tych słów do kosza za trzy trafia Jakub Garbacz.

34:47 - Skończyła się nasza skuteczność zza łuku. W ataku ponownie skuteczni rywale

34:45 - Nasza gra nie wygląda źle, ale niestety tracimy kolejne punkty. Po raz pierwszy przegrywamy dwucyfrową różnicą.

34:40 - Hrycaniuk skutecznie pod koszem.

32:40 - Akcja punktowa z faulem Zigi Dimca.

32:37 - Po przerwie na żądanie Mike Taylora za trzy Łukasz Koszarek

29:37 - Niestety kolejna trójka Słoweńców. Tym razem na listę strzelców zapisuje się Edo Murić.

29:34 - W akcji dwa plus jeden Mateusz Ponitka. takich akcji oczekujemy od naszego lidera.

26:34 - Tracimy dystans, znowu Prepelić

26:32 - Lepiej druga odsłonę zaczęli rywale. Trójką zalicza Prepelić.

Obrazek z przedmeczowej prezentacji Biało-Czerwonych.

26:29 - Piłkę pod kosz od Koszarka otrzymuje Kulig. Po pierwszej kwarcie tracimy do przeciwników tylko trzy punkty.

24:29 - Próbował Michalak, ale to Słoweńcy cieszą się z punktów.

24:26 - Mike Tobbey wyprowadza rywali na prowadzenie.

24:24 - Ostatnie punkty przeciwników to same wsady. Teraz do kosza piłkę ładuje Dragić.

24:22 - Szósty rzut za trzy punkty Polaków. Tym razem doskonale Damian Kulig.

21:20 - Cancar wypatrzył Tobbey'a a ten zdobył dla przeciwników kontaktowe punkty.

21:18 - Odbiór Cela, trafieniem zza łuku wieńczy Aj Slaughter.

18:18 - Widowiskowy wsad Vlatko Cancara. Mamy remis.

18:16 - Mamy za to po swojej stronie Mateusza Ponitkę. Kolejna trójka Polaka.

15:16 - Jaka Blazić idzie w ślady swojego kolegi z drużyny, po raz pierwszy przegrywamy w meczu.

15:13 - Niestety celny rzut z dystansu Zorana Dragicia.

15:10 - Kulig doskonale ścina do Ponitki. Gracz Zenita łatwo pakuje piłkę do kosza.

13:9 - Naprawdę dobre tempo widowiska w Kownie, najlepszy jak dotąd fragment turnieju.

13:9 - Strzelecki instynkt obudził się też w Balcerowskim

10:9 - Trójka za trójkę. Najpierw AJ Slaughter, potem Luka Doncić.

7:6 - Pod nasz kosz wjeżdża Zoran Dragić, fauluje go Balcerowski. Dodatkowy rzut Słoweńca jednak niecelny.

7:2 - Akcja w obronie i bardzo łatwe punkty Sokołowskiego po asyście Balcerowskiego.

5:2 - Odpowiada Doncić, zaraz pod koszem sprawnie też Balcerowski

3:0 - Doskonała akcja Ponitki na początek, mecz zaczynamy od trójki

0:0 - Rzut sędziowski dla Polaków.

Przypomnijmy, że stawką meczu jest pierwsze miejsce w grupie i możliwość walki w półfinale z potencjalnie słabszym rywalem.

Oba zespoły zaprezentowane, trwają hymny.

Reprezentanci Polski trenują już rzuty wolne, a to oznacza, że za moment rozpocznie się prezentacja drużyn.

Relację z drugiego meczu Polaków prosto z Żalgiris Areny rozpoczynamy o godzinie 15:20.