Tenis - Wimbledon: ekspresowe zwycięstwo Świątek w III rundzie!

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 02.07.2021, 12:56

Po świetnej grze Iga Świątek (9. WTA) w ekspresowym tempie awansowała do IV rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. W dzisiejszym starciu Polka zdeklasowała Irinę Begu (79. WTA), którą pokonała 6:1, 6:0. W następnej rundzie Igę czeka pojedynek z lepszą z pary Garbine Muguruza (12. WTA)/Ons Jabeur (24. WTA).

Dla obu tenisistek walka w trzeciej rundzie miała być ich pierwszym bezpośrednim starciem w karierze. Z kolei podczas samego turnieju Iga prezentowała kapitalną formę i dwukrotnie zwyciężała swoje mecze w dwóch setach. Natomiast Rumunka w II rundzie rozegrała długie, trzysetowe spotkanie z Petrą Martic (30. WTA), które ostatecznie wygrała, czym wyrównała swój najlepszy wynik podczas Wimbledonu.

Pierwszy set od samego początku zdecydowanie należał do 20-latki z Raszyna. Iga grała bardzo agresywnie i cały czas starała się wywierać presję na rywalce, co poskutkowała szybkim przełamaniem oraz prowadzeniem 3:0. Następnie Iga wygrała osiem kolejnych punktów, dzięki czemu prowadziła już 5:0, a Rumunka miała na koncie aż dziewięć niewymuszonych błędów. W kolejnych gemach Begu poprawiła swoją grę, a kilka błędów pojawiło się po stronie Świątek, przez co rywalka wygrała pierwszego gema, a następnie miała trzy szanse na odrobienie jednego z przełamań. Polce udało się jednak wybronić z tej sytuacji świetnymi wymianami, a chwilę później wykorzystać pierwszą piłkę setową na 6:1.

Druga odsłona rozpoczęła się bardzo podobnie do pierwszej - proste błędy Iriny oraz świetny tenis Igi dały Polce przełamanie już w pierwszym gemie, które następnie potwierdziła przy własnym podaniu. Z kolei w trzecim gemie Świątek wykorzystała kolejne błędy rywalki i zdobyła znaczącą przewagę podwójnego przełamania, dzięki czemu prowadziła już 3:0. Następnie raszynianka wygrała przy własnym serwisie do zera, by chwilę później rozegrać najdłuższego gema w meczu, którego ostatecznie Iga wygrała, wykorzystując piątego break-pointa. W szóstym gemie Iga Świątek nie pozostawiła już żadnych wątpliwości i bez straty punktu zamknęła gema, seta oraz cały mecz. Polka po raz pierwszy w karierze awansowała do IV rundy Wimbledonu, w której zmierzy się z lepszą z pary Garbine Muguruza (12. WTA)/Ons Jabeur (24. WTA).

Iga Świątek (POL) [7] - Irina Begu (ROU) 6:1, 6:0