Manchester City z Tarczą Wspólnoty

• Data publikacji: 05.08.2018, 18:00

Zdobywca Pucharu Anglii zmierzył się na Wembley z obecnym mistrzem kraju w meczu o Tarczę Wspólnoty. Skuteczność Sergio Aguero zapewniła zwycięstwo Manchesterowi City.

Podopieczni Pepa Guardioli rozpoczęli spotkanie od wysokiego pressingu, zmuszając Chelsea do gry defensywnej. Pierwszej szansy na otwarcie wyniku nie wykorzystał w 8. minucie rywalizacji Riyad Mahrez, który po strzale z rzutu wolnego trafił prosto w mur Chelsea.  Na potwierdzenie przewagi Manchesteru nie trzeba było jednak długo czekać. Pierwszą bramkę w spotkaniu wywalczył w 12. minucie Sergio Aguero po precyzyjnym trafieniu w narożnik bramki Caballero - tym samym Argentyńczyk zdobył swojego 200 gola w barwach The Citizens. Zaskoczeni obrotem spotkania piłkarze Chelsea poprawili swoją grę, jednak nie na tyle skutecznie, aby zagrozić golkiperowi Manchesteru.  W 23. minucie spotkania mistrzowie kraju mieli kolejną okazję na podwyższenie prowadzenia, ale tym razem sytuację uratował Caballero, zmuszony do naprawy błędów swoich kolegów w środku boiska. Podopieczni Maurizio Sarriego ruszyli w końcu na bramkę Claudio Bravo, ale bramkarz nie miał zbyt wiele pracy przy nieprecyzyjnych strzałach przeciwnika. Pierwszą groźną akcją popisał się w 34. minucie Callum Hudson-Odoi, jednak  skuteczna interwencja Chilijczyka uchroniła The Citizens przed stratą pierwszego gola. Piłkarze Chelsea nie znaleźli sposobu na efektywne zaatakowanie przeciwnika, dzięki czemu zawodnicy Manchesteru City kontrolowali grę niemal do końca pierwszej połowy.  Źle obliczona interwencja Claudio Bravo w doliczonym czasie spotkania mogła zakończyć się bramką na 1:1. Bramkarz zdążył jednak naprawić swój błąd i zatrzymał piłkę na moment przed przekroczeniem linii bramkowej.

Druga część meczu rozpoczęła się od kolejnego ataku Manchesteru City. Zdobywca pierwszego gola zmarnował jednak szansę na podwyższenie prowadzenia, trafiając w 47. minucie obok bramki Chelsea. Londyńczycy ponownie nie byli w stanie przedrzeć się przez defensywę City, oddając podopiecznym Pepa Guardioli kontrolę nad grą. Niezwykle skuteczny Sergio Aguero nie dał Caballero szans na interwencję i zdobył w 58. minucie drugiego gola dla Manchesteru.  Argentyńczyk w pełni zdominował grę ofensywną City, a w 71. minucie miał okazję na strzelenie trzeciej bramki, ale tym razem golkiper Chelsea zdołał wybronić piłkę. Na reakcję piłkarzy Maurizio Sarriego trzeba było czekać aż do 88. minuty, jednak kapitalnej sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystał Tammy Abraham, a następnie Nicolas Otamendi, który próbował dobić zagranie Abrahama. Skuteczność Sergio Aguero zagwarantowała zwycięstwo Manchesterowi na długo przed końcem spotkania, dzięki czemu zespół Pepa Guardioli wraca do domu z kolejnym trofeum.

CHELSEA – MANCHESTER CITY 0:2 (0:1)

Bramki: Aguero (13’, 58’)

Chelsea: Caballero, Azpilicueta, Rudiger, David Luiz, Alonso, Jorginho, Fabregas (Drinkwater), Barkley, Pedro (Moses), Hudson-Odoi (Willian), Morata (Abraham)

Manchester City: Bravo, Walker, Stones (Gomes), Laporte (Otamendi), Mendy, Fernandinho, Foden (Diaz), Mahrez (Jesus), Bernardo Silva, Sane (Gundogan), Aguero (Kompany)

Sędzia: Jonathan Moss