Droga do Tokio #101: turniej kwalifikacyjny koszykarzy w Kownie, dzień trzeci  [ZAPIS LIVE]

Droga do Tokio #101: turniej kwalifikacyjny koszykarzy w Kownie, dzień trzeci [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 03.07.2021, 15:04

Zaczynamy fazę półfinałów na turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk koszykarzy w Kownie. Reprezentanci Polski zmierzą się w nim o 18:30 gospodarzami turnieju, Litwinami. Nieco wcześniej na drodze Słoweńców staną koszykarze z Wenezueli. Wygrani spotkają się w jutrzejszym finale, przegrani już dziś stracą szansę na wyjazd do Tokio.

Relacja na żywo

Na tym kończymy niestety naszą relację z Kowna. W Tokio kibicujmy innej z naszych koszykarskich drużyn, w koszykówce trzyosobowej. Do zobaczenia!

Będą ją za mieli Litwini lub Słoweńcy. Finał turnieju zaplanowano na jutro na godzinę 18:30.

To niestety również koniec marzeń o drużynie koszykarzy na igrzyskach.

69:88 - Koniec spotkania. Po doskonałej pierwszej połowie, w drugiej nie nawiązaliśmy poważniejszej walki.

69:88 - Akcja Butkeviciusa na dobitkę.

69:86 - Jokubaitis niepilnowany wbiega pod kosz.

67:81 - Z czystej pozycji nie trafia Ponitka, dwie minuty do końca.

67:81 - Aron Cel trafia po zwodzie. Na odrobienie strat zostanie nam jednak za mało czasu.

65:79 - Ponitka wbiega pod kosz, ale do końca meczu pozostało już tylko cztery minuty.

63:77 - Jakub Garbacz za trzy, za chwilę odwdzięcza się Grigonis.

60:74 - Sobonis wykorzystuje zamieszanie pod koszem, zbiera i punktuje.

60:72 - Valanviunas fauluje i schodzi. Dwa celne wolne Balcerowskiego.

58:70 - Czwarte przewinienie Balcerowskiego. Tyle samo fauli ma też Hrycaniuk.

58:70 - Tylko jeden wolny trafiony przez Balcerowskiego.

57:70 - Sędziowie przeanalizowali sytuację. Litwin faulował niesportowo.

57:70 - Przerwa na żądanie dla trenera Taylora, po niej w indywidualnym popisie faulowany Balcerowski.

57:70 - Ponownie litewski gracz NBA. Center ma już na swoim koncie 15 punktów.

57:68 - Valanviunas wygrywa pojedynek z Balcerowskim

56:66 - Niestety tym samym odpowiadają podopieczni Maskoulinasa.

56:63 - Piękna i co najważniejsze szybka trójka Garbacza,

53:62 - Była możliwość by zbliżyć się do Litwinów, ale nie wykorzystali jej ani Kulig, ani Sokołowski.

53:62 - Czwartą odsłonę zaczynamy od celnej próby Garbacza.

51:62 - W całej trzeciej kwarcie zdobyliśmy tylko sześć oczek. To zdecydowanie za mało żeby przeciwstawić się takiemu przeciwnikowi jak Litwa.

51:60 - Nieporozumienie Litwinów wsadem kończy Mateusz Ponitka

49:60 - Nie gramy dobrej koszykówki w drugiej połowie. Niestety korzystają z tego nasi rywale.

49:56 - Drugi faul w meczu Valanciunasa, wściekły litewski gwiazdor.

49:56 - Z najbliższej możliwej odległości nie trafia Kulig. Trafia za to Slaughter.

47:56 - Znów nie wykorzystujemy korzystnych okoliczności.

47:54 - Nareszcie w indywidualnym popisie radzi sobie Ponitka.

45:54 - Minęło pięć minut, a my wciąż nie mamy punktów w drugiej połowie

45:52 - Kulig nieprzepisowo zatrzymuje przy rzucie Sabonisa. Ten trafia oba wolne

45:50 - Pierwsza niekorzystna dla gospodarzy decyzja sędziów i mamy pokaz pięciu i pól tysiąca gwizdów.

45:50 - Kolejna akcja, której nie potrafimy zagrać zespołowo, nieskuteczna.

45:50 - Po czasie Taylora fatalnie pudłują Valanciunas i Sokołowski

45:50 - Nie dość, że nie mieścimy się w 24 sekundach, to jeszcze trzeci faul zbiera Aleksander Balcerowski.

45:50 - Sabonis grał tyłem do kosza, ale w odpowiednim momencie się odwrócił i zapisał na konto swojej drużyny kolejne oczka.

45:48 - Kalnietis zdobywa pierwsze punkty w trzeciej kwarcie.

45:46 - Rozpoczęli Litwini. Piłkę odebrał AJ, podaj do Sokołowskiego, ale ten niestety zablokowany.

45:46 - Przed nami druga część meczu Polski i Litwy w półfinale turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk koszykarzy w Kownie.

45:46 - W ostatniej akcji przed przerwą prowadzenie odbiera nam Arnas Butkevicius.

45:44 - Dwa wolne Kalnietisa celne.

45:42 - Czas dla Mike'a Taylora. 50 sekund do końca pierwszej połowy.

45:42 - Są punkty Jakuba Garbacza. Nasz snajper świetnie wprowadza się w spotkanie.

43:40 - Ofiarną interwencję Giedraitisa wykorzystuje Grigonis, odwdzięcza się Slaughter.

40:37 - Niesamowicie bronimy!

40:37 - Przy zbiórce ponownie fauluje Hrycaniuk, zmienia go Damian Kulig.

40:37 - Piękny zwód i rzut Cela

38:37 - Przewinienie Hrycaniuka. Grigonis na nasze nieszczęście się nie myli.

38:35 - Niecelny rzut Giedraitisa. za chwilę kroki Slauhtera.

38:35 - Trzy na trzy w wykonaniu Polaka.

35:35 - Lekavicius daje przeciwnikom remis, ale w kolejnej akcji przy rzucie za trzy faulowany Slaughter.

35:33 - Mamy prowadzenie. Za trzy AJ Slaughter.

32:33 - Czas dla trenera Maskoulinasa.

32:33 - Dobra pozycja Kalnietisa zamieniona na punkty. Za kilkanaćcie sekund podobną akcję przeprowadzają jednak Biało-Czerwoni, trafia Cel.

29:30 - Jeden wolny wykorzystany przez Valanciunasa, Koszarek znowu odrabia straty.

27:29 - Valnciunas ma dwucyfrowy dorobek, pod litewskim koszem znacznie szybciej punktuje jednak Michał Michalak.

25:27 - Dwie akcje wzorowo bronione przez Polaków. W ataku po podaniu Balcerowskiego trafia Koszarek.

23:27 - Sabonis nie pozostaje dłużny. Piękny dunk Litwina.

23:25 - Wsad Ponitki po stracie, jesteśmy w grze.

21:25 - Jest dobra akcja Michała Michalaka, za chwilę podobną akcję robi jednak Jokubaitis.

19:23 - Po dwóch minutach przerwy wracamy do gry. Przy linii środkowej zaczyna Łukasz Koszarek.

19:23 - Jokubaitis nie trafia trójki i kończymy pierwszą odsłonę z czterema oczkami straty do faworyzowanego rywala.

19:23 - Nie gramy zespołowo, a indywidualne akcje amerykańskiego Polaka nie zawsze kończą się happy endem.

19:23 - Slaugter faulowany przy rzucie, dodatkowy wolny jednak niecelny

17:23 - Sabonis wygrywa walkę pod koszem z Hrycaniukiem, potem z rogu boiska celnym rzutem popisuje się Bendzius.

17:20 - Grigonis dwa razy skutecznie po faulu, potem kilka popisów obronnych obu zespołów.

17:18 - Po doskonałym rzucie Kuliga mamy tylko jeden punkt straty.

15:18 - Fauluje Adam Hrycaniuk, tylko raz z wolnych trafia Jokubaitis.

15:17 - Błąd Michalaka, takich łatwych strat możemy później żałować.

15:17 - Na punkty Jokubaitisa odpowiada Slaugter.

13:15 - Nie potrafimy upilnować Valanciunasa, na szczęście Litwini mają podobny problem z Balcerowskim.

11:13 - Swój dorobek w meczu otworzył Donatas Sabonis. Później kolejne przewinienie Litwinów daje dwa wolne dla Kuliga.

9:11 - Slaughter w indywidualnej akcji z odejścia.

7:11 - Spod kosza trafia niestety Kalnietis.

7:9 - Bardzo aktywny czas Balcerowskiego. Teraz celna trójka w jego wykonaniu.

4:9 - Grigonis fauluje Cela. Ponitka odważnie wchodzi pod kosz i kończy akcje punktami.

2:9 - Już sześć oczek litewskiej gwiazdy NBA.

2:7 - Pod koszem ponownie Valanciunas, pierwsze punkty dla Polaków zdobywa też Balcerowski.

0:5 - Za trzy Butkevicius, zaczynamy od licznych strat.

0:2 - Mimo obrony Balcerowskiego, Valanciunas otwiera wynik.

0:0 - Wznowienie dla Litwinów, od razu fauluje Sokołowski.

Litwa natomiast: Kalnietis, Sabonis, Grigonis, Butkevicius, Valanciunas

Polska w składzie: Slaughter, Ponitka, Sokołowski, Cel, Balcerowski

Największa jak dotąd frekwencja na trybunach. Nie ma się czemu dziwić, największa jest też bowiem stawka spotkania.

Statystyki nie są po naszej stronie. Polska w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich przeciwko europejskim drużynom wygrała tylko trzy spotkania na trzynaście. Litwa za to wszystkie jedenaście.

Wracamy do relacji, trwają ostatnie elementy rozgrzewki.

My do relacji powrócimy jednak nieco wcześniej, bo za około godzinę.

Przypomnimy, że rywalem ekipy trenera Sekulicia. Będzie lepszy z pary Polska - Litwa. Początek drugiego półfinału zaplanowano na godzinę 18:30.

98:70 - Ostatnie pół minuty bez gry. To co najważniejsze dla Słowenii to jednak pewny awans do jutrzejszego finału.

95:70 - Rozstrzelali się Słoweńcy, którzy walczą o to by swój trzeci mecz w turnieju zakończyć ze 100-punktowym dorobkiem.

92:67 - Swoją obecność w meczu zaznacza Zoran Dragić. Ostatnie sześć oczek Słowenii to jego dzieło.

84:63 - Zwalnia tempo spotkania, nie ma co się dziwić. Do końca gry pozostało zaledwie cztery minuty, a kwestia zwycięstwa jest rozstrzygnięta.

79:60 - Na parkiet weszli Doncić i Tobey i od razu zaprezentowali dwójkową akcję.

Przed chwilą do Żalgiris Areny dojechali Biało-Czerwoni

77:57 - Na parkiecie z podstawowego składu u Słoweńców pozostał tylko Dragić. Mimo to różnica między drużynami rośnie.

71:55 - Jaka Blazić kończy rzutem z czystej pozycji kwartę numer trzy.

69:50 - Niemal pewny awans do finału turnieju świętuje już sektor słoweńskich kibiców.

67:47 - Rozstrzygają się losy pierwszego z półfinałów w Kownie. Warty odnotowania, efektowny rzut wychylonego od kosza Doncicia.

62:47 - Przepiękny rajd Jaki Blazicia, za chwilę za trzy trafia Doncić.

57:47 - Celna trójka Carrery, kontuzji doznał Vlatko Cancar. Słoweniec z grymasem bólu opuszcza plac gry.

57:44 - Na parkiecie zapanowało nieco chaosu, który nie wpływa jednak znacząco na wynik.

55:41 - Ależ początek europejskiego zespołu. Tobey i Doncić zmuszają trenera Duro do wzięcia przerwy.

48:41 - Zakończyła się przerwa, po której wznawiają Słoweńcy.

48:41 - Wenezuelczycy faulowali 17-krotnie w pierwszej połowie. Mogą mieć problem z utrzymaniem tempa gry Słowenii w kolejnych kwartach. Do przerwy oglądaliśmy jednak stosunkowo wyrównane widowisko.

46:39 - Barierę 10 punktów przekroczył też Doncić, do końca pierwszej połowy zostało półtorej minuty.

44:37 - Seria trafień po obu stronach. Na wjazd pod kosz Cancara odpowiada Jose Vargas.

40:30 - Na szczęście dla mistrzów Europy z 2017 roku, doskonały dzień ma dziś Mike Tobey (14 punktów).

35:28 - Przed meczem wydawało się, że otrzymamy jednostronne widowisko, tymczasem jest zgoła inaczej.

31:26 - Znakomicie radzi sobie dziś Pedro Chourio. Na jego koncie już 10 punktów.

29:21 - Drugą odsłonę z dystansu rozpoczyna Mike Tobey.

26:21 - Koniec pierwszej kwarty.

26:21 - Zespół trenera Duro poprawił zbiórkę, czego efekty widać w wyniku. Przed chwilą celny rzut zza łuku Chourio.

19:13 - Wenezuelczycy po chwilowym przestoju przytrzymali tempo Słowenii. Co najważniejsze, punktowało u nich już sześciu zawodników.

17:11 - Yohanner Sifontes daje pierwszą trójkę drużynie z Ameryki Południowej.

17:6 - Komplet fauli Wenezuelczyków w tej kwarcie. Doncić powiększa przewagę ekipy Sekulicia.

12:6 - Urósł nieco wynik. Po jednej stronie Cancar i Tobey, po drugiej Chourio i Carrera.

4:2 - Doskonałe akcje obronne Słowenii.

4:2 - Jose Vargas wyrównuje. Za chwilę pierwszy wsad w spotkaniu, autorem Vlatko Cancar.

2:0 - Słoweńcy wygrali wznowienie, potem stracili piłkę, ale akcję pod swoim koszem wybronili. Potem faulowany był Luka Doncić, który wykorzystał dwa rzuty wolne

Wybrzmiały hymny, do rzutu sędziowskiego ledwie trzy minuty.

Przypomnijmy, na przeciw siebie staną reprezentanci Wenezueli oraz Słoweńcy. Zdecydowanym faworytem ci drudzy.

Do pierwszego półfinału imprezy w Kownie zostało zaledwie 15 minut.