Tenis - Wimbledon: koniec turnieju dla Igi Świątek
Carine06 from UK/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 05.07.2021, 13:49

Iga Świątek zakończyła udział na kortach trawiastych Wimbledonu. Polka w czwartej rundzie zawodów przegrała z Tunezyjką Ons Jabeur 7:5, 1:6, 1:6. Dla rozstawionej z numerem 21. awans do ćwierćfinału będzie wyrównaniem jej najlepszego występu w wielkoszlemowych imprezach.

Iga Świątek w czwartej rundzie turnieju na londyńskich kortach trawiastych musiała stawić czoła Ons Jabeur. Już przed spotkaniem można było przypuszczać, że spotkanie będzie miało całkowicie inny charakter niż poprzednie trzy pojedynki z udziałem Polki na tym turnieju, ponieważ jej poniedziałkowa przeciwniczka znajduje się w znakomitej formie.

Początek spotkania należał do Tunezyjki, która już przy pierwszej okazji przełamała serwis reprezentantki Polski. Jabeur chwilę później podwyższyła prowadzenie na 2:0 i Świątek była zmuszona gonić wynik. W kolejnej części inauguracyjnej partii inicjatywę na korcie przejęła 20-latka. Polka w gemie numer sześć przełamała swoją rywalkę po raz pierwszy, a w konsekwencji doprowadziła do wyrównania. Wydawało się, że rozstawiona z numerem siódmym w pełni kontroluje sytuacje na korcie, ale to Afrykanka w następnej rozgrywce przełamała po raz drugi serwis biało-czerwonej.

Gdy Ons Jabeur przy stanie 5:4 serwowała na wygranie seta, to dziewiąta rakieta światowego rankingu zachowała zimną krew i ze stoickim spokojem wykorzystywała słabości rywalki. Świątek doprowadziła do remisu, a chwilę później z łatwością wygrała gema przy własnym podaniu. Rozpędzona Polka w następnym gemie wykorzystała pierwszą piłkę setową i zapisała partię na swoje konto.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się niemal tak samo, jak pierwsza. 26-latka przełamała młodszą tenisistkę, a chwilę później podwyższyła prowadzenie. Tym razem Tunezyjka utrzymała wysoki poziom gry i to ona rozdawała karty na korcie numer dwa w tym fragmencie spotkania. Notowana na 24. pozycji w WTA oddała Świątek tylko jednego gema w tym secie.

W decydującej partii Ons Jabeur kontynuowała swój wyborowy występ na kortach wimbledońskich. Świątek była w stanie wygrać swoje pierwsze podanie w tym secie, ale na nic więcej Tunezyjka nie pozwoliła już Polce. Wyśmienicie spisująca się w dniu dzisiejszym Afrykanka zasłużenie awansowała do ćwierćfinału zawodów w stolicy Anglii.

Ons Jabeur (TUN) [21] - Iga Świątek (POL) [7] 5:7, 6:1, 6:1