Super Rugby: Crusaders obronili tytuł

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 05.08.2018, 21:48

Nowozelandzki zespół Crusaders po raz drugi z rzędu wygrał najbardziej prestiżowe klubowe rozgrywki w Rugby 15 - Super Rugby. Podobnie jak przed rokiem, pokonali w finale zespół z RPA - Lions, wygrywając 37:18.

Tegoroczny finał miał dużo mniej wyrównany przebieg jak ten, który odbył się rok temu. Na pewno wpływ na to miał fakt, że tym razem gospodarzami byli Crusaders, a oni przed własną publicznością w tym sezonie po prostu każdego kolejnego rywala rozbijali. Tak też stało się z Lionsami, którzy opór stawili jedynie w pierwszym kwadransie finałowego meczu, po którym prowadzili 3:0. Później do roboty wzięli się faworyci spotkania, którzy w ciągu kolejnych 20 minut praktycznie załatwili sprawę. Dwa przyłożenia z podwyższeniem i dwa rzuty karne i nagle zrobiło się 20:3, a z tego wyniku Lionsi już nie potrafili się podnieść. Co prawda jeszcze przed przerwą troszkę zmniejszyli przewagę rywali, skutecznie wykonując rzut karny (zrobiło się 6:20), ale to było na tyle z odrabiania strat.

Po zmianie stron oba zespoły popisały się dwoma przyłożeniami, ale Crusaders w obu przypadkach trafili podwyższenie (Lions tylko raz) oraz dołożyli jeszcze jedno kopnięcie z rzutu karnego. Tym samym powiększyli jeszcze swoją przewagę, ostatecznie wygrywając 37:18.

Crusaders tym samym obronili tytuł sprzed roku, natomiast Lions przegrali trzeci finał z rzędu, ulegając za każdym razem rywalowi z Nowej Zelandii - w ostatnich dwóch sezonach Crusaders, a w 2016 roku Hurricanes.