Tenis - WTA Hamburg: turniejowa "7" za mocna dla Kawy

• Data publikacji: 06.07.2021, 14:30

Katarzyna Kawa zakończyła swój występ w turnieju rangi WTA 250 w Hamburgu na 1. rundzie. Polka przegrała 1:6, 2:6 z rozstawioną z "7" Bernardą Perą.

Pierwszy set pojedynku był praktycznie bez historii. Zwycięskim gemem przy swoim serwisie otworzyła go Bernarda Pera, a chwilę później ta sama sztuka udała się Katarzynie Kawie. Następnie było już gorzej. Amerykanka wygrała kolejne pięć gemów i tym samym seta, nie dając Polce żadnych szans.

W drugiej partii spotkania Kawa również nie miała wiele do powiedzenia. Już na początku została przełamana przez Perę, która utrzymała własne podanie, a chwilę później uzyskała przewagę już dwóch breaków. Polka kolejno odrobiła różnicę jednego przełamania, doprowadzając do stanu 3:1 dla Amerykanki. Przy prowadzeniu Pery 4:2 Kawa znów straciła swój serwis, a w kolejnym gemie turniejowa "7" zakończyła cały mecz.

Bernarda Pera (USA) [7] – Katarzyna Kawa (POL) 6:1, 6:2