Podsumowanie Fortuna 1. ligi: Termalica uratowała remis

• Data publikacji: 05.08.2018, 23:00

W meczu na szczycie Termalica Bruk-Bet Nieciecza zremisowała 1:1 z ŁKS-em Łódź. Równie ciekawe mecze odbyły się w Opolu, gdzie miejscowa Odra zremisowała 2:2 z Wigrami Suwałki oraz w Krakowie, gdzie Garbarnia grająca na stadionie Wisły Kraków uległa Bytovii Bytów aż 3:0.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - ŁKS Łódź 1:1

Zawodnicy Bruk-Betu mogą cieszyć się ze zdobytego punktu w meczu z łódzkim klubem. Gola na wagę remisu w doliczonym czasie gry strzelił niezawodny Vladislavs Gutkovskis. W pierwszej połowie spotkania gra była dość wyrównana i obie ekipy miały szansę na zdobycie prowadzenia, jednak żadna ze stron nie wykorzystała stworzonych okazji. Po zmianie stron w 56. minucie meczu bramkę dla ŁKS-u Łódź zdobył najmłodszy zawodnik w drużynie gości - Sobociński. Po straconej bramce zespół gospodarzy za wszelką cenę próbował doprowadzić do remisu, jednak nieskutecznie. W 74. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał zawodnik Niecieczy - Michał Skóraś i musiał opuścić boisko z czerwienią na koncie. Po tej sytuacji wydawało się, że podopieczni Kazimierza Moskala wywiozą z gorącego terenu cenne trzy punkty, ale w końcówce ełkaesiacy zagrali nonszalancko i Termalica wyrównała.

Garbarnia Kraków - Bytovia Bytów 0:3

Mająca ogromne problemy finansowe Bytovia Bytów początek pierwszoligowych rozgrywek może zaliczyć do udanych. Po wygranym meczu z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza i zremisowanym spotkaniu ze Stomilem Olsztyn, piłkarze Bytovii udali się do Krakowa, gdzie pewnie pokonali miejscową Garbarnię. Beniaminek drugiej ligi po 3. kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z jednym punktem na koncie.

Już pierwsza akcja zespołu gości zakończyła się bramką. Próbujący interweniować wślizgiem Arkadiusz Garzeł niefortunnie strzelił samobója. Po straconej bramce zawodnicy Garbarni próbowali doprowadzić do remisu, ale nieskutecznie. W 66. minucie wydarzyło się coś, co całkowicie przekreśliło szansę piłkarzy z Krakowa. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Przemysław Lech. Dwie minuty później wszelkie nadzieję gospodarzy ostatecznie pogrzebał Jakóbowski, strzelając gola dającego Bytovii dwubramkowe prowadzenie. Drużyna Garbarni nie potrafiła sobie poradzić grając w osłabieniu. W końcówce spotkania na listę strzelców ponownie wpisał się Jakóbowski, zdobywając gola od poprzeczki.