EURO 2020: Włochy - Hiszpania [ZAPIS RELACJI]

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 06.07.2021, 20:33

6 lipca 2021 roku. Anglia, stadion piłkarski Wembley. To właśnie wtedy i w tym miejscu bój o miejsce w finale Mistrzostw Europy 2020 rozpoczną Włosi i Hiszpanie. Faworytami spotkania wydają się być podopieczni Roberto Manciniego, którzy na tym turnieju prezentują kapitalny futbol. Hiszpanie z kolei mają swoje problemy, męcząc się z niżej notowanymi rywalami. Czy dziś nastąpi przełamanie? Czy Pedri i spółka poprowadzą Hiszpanię ku chwale? Pierwsze odpowiedzi na te pytania padną już za kilkanaście minut. Bądźcie z nami!

Włochy - Hiszpania 1:1, k. 4:2

Relacja na żywo

Włochy - Hiszpania 1:1, k. 4:2: To już koniec na dziś. Jutro koło godziny 23:00 dowiemy się, z kim Włosi zmierzą się w niedzielę w wielkim finale. Bądźcie z nami!

Włochy - Hiszpania 1:1, k. 4:2: WŁOSI W FINALE MISTRZOSTW EUROPY. JORGINHO WPROWADZA ITALIĘ DO FINAŁU MISTRZOSTW EUROPY.

Włochy - Hiszpania 1:1, k. 3:2: Fatalnie Alvaro Morata! Włosi krok od finału!

Włochy - Hiszpania 1:1, k. 3:2: Huknął Federico Bernardeschi. SImon bez szans.

Włochy - Hiszpania 1:1, k. 2:2: Koszmarne 15 minut zaliczył Thiago Alcantara. Ale w tym najważniejszym momencie bezbłędnie.

Włochy - Hiszpania 1:1, k. 2:1: Pewny strzał Leonardo Bonucciego. Simon w drugim rogu bramki.

Włochy - Hiszpania 1:1, k. 1:1: Gerard Moreno doprowadza do remisu.

Włochy - Hiszpania 1:1, k. 1:0: Pewnie w lewy dolny róg Andrea Bellotti. Simon był blisko.

Włochy - Hiszpania 1:1, k. 0:0: Dani Olmo wysoko nad poprzeczką!

Włochy - Hiszpania 1:1, k. 0:0 : Unai Simon zatrzymuje Manuela Locatelliego na początek!

Włochy - Hiszpania 1:1: To Hiszpanie wyglądali znacznie lepiej na przestrzeni 120 minut. Dłużej utrzymywali się przy piłce, byli dynamiczniejsi i konkretniejsi. Rzuty karne to jednak odrębna historia. Wielkie emocje w Londynie.

Włochy - Hiszpania 1:1: Felix Brych nie dolicza ani minuty do drugiej połowy dogrywki. Rzuty karne!

Włochy - Hiszpania 1:1: Próbują jeszcze Hiszpanie, lecz Thiago Alcantara daje fatalną zmianę.

Włochy - Hiszpania 1:1: Leonardo Bonucci ukarany żółtą kartką za faul taktyczny na Alvaro Moracie.

Włochy - Hiszpania 1:1: To mogła być akcja meczu. Bellotti posyła świetne prostopadłe podanie do Berardiego, który samotnie pędził prawą stroną boiska. Świetna interwencja piętą Pau Torresa chroni Hiszpanów przed groźną sytuacją.

Włochy - Hiszpania 1:1: Chociaż Hiszpanie mają jednego ofensywnego zawodnika więcej niż 10 minut temu, to ich ataki nie są już tak znakomite. Wygląda, jakby obie ekipy powoli godziły się z tym, że o ich losie zadecydują rzuty karne.

Włochy - Hiszpania 1:1: Piłka w hiszpańskiej siatce. Sędziowie pokazują jednak spalonego.

Włochy - Hiszpania 1:1: Skrajnie zmęczony Federico Chiesa musi zejść z boiska. W jego miejsce pojawia się Federico Bernardeschi.

Włochy - Hiszpania 1:1: Thiago Alcantara zmienia Sergio Busquetsa w przerwie.

Włochy - Hiszpania 1:1: Pierwsza połowa dogrywki nie przynosi żadnej zmiany. Wciąż remis. Wciąż nikt nie jest bliżej wielkiego finału.

Włochy - Hiszpania 1:1: Znów rozpaczliwie bronią się Włosi. Tym razem Bonucci świetnie asekuruje Donnarummę i wybija strzał Moreno.

Włochy - Hiszpania 1:1: Ależ zamieszanie w polu karnym Włochów. Hiszpanie znów dobrze wykonują rzut wolny, Donnarumma paruje piłkę wprost pod nogi Moreno, który zostaje wyblokowany. Po jeszcze jednej dobitce piłka wychodzi za bramkę golkipera AC Milanu.

Włochy - Hiszpania 1:1: Spokojny początek dogrywki. Żółtą kartką za faul na kapitalnym dzisiaj Danim Olmo otrzymuje Toloi.

Włochy - Hiszpania 1:1: 30 minut grania przed nami. Zaczynamy dogrywkę!

Włochy - Hiszpania 1:1: To trzecia dogrywka w fazie pucharowej Hiszpanów, a druga Włochów. Czy będzie miało to znaczenie w kontekście ostatecznego zwycięstwa?

Włochy - Hiszpania 1:1: Koniec regulaminowego czasu gry. Dogrywka!

Włochy - Hiszpania 1:1: Giorgio Chiellini zagrywa ręką piłkę w polu karnym, lecz sędzia Brych wyraźnie pokazuje, że gra będzie kontynuowana.

Włochy - Hiszpania 1:1: Minuta do końca regulaminowego czasu gry. Czyżby dogrywka?

Włochy - Hiszpania 1:1: Tymczasem kolejne zmiany. Manuel Locatelli i Andrea Bellotti pojawiają się w miejsce Nicolo Barelli i Lorenzo Insigne. Z kolei Luis Enrique wypuszcza do boju Marcusa Llorente w miejsce Cezara Azpilicuety.

Włochy - Hiszpania 1:1: Ależ ofensywa "La Furia Roja". Tym razem niecelnie zza pola karnego uderza jeden z Hiszpanów.

Włochy - Hiszpania 1:1: Znów groźnie pod bramką Donnarummy. Busquets wygrywa powietrzną piłkę po dośrodkowaniu w polu karnym, lecz nikt z jego kolegów nie daje rady sfinalizować akcji niemal do pustej bramki.

Włochy - Hiszpania 1:1: Zagapili się Włosi! Błyskawiczna kontra Hiszpanów! Dani Olmo świetnie uruchamia Alvaro Moratę, który w sytuacji sam na sam pokonuje Donnarummę. Remis!

Włochy - Hiszpania 1:0: Uspokoiło się. Hiszpanie mają piłkę, lecz niewiele z tego wynika. Włosi dobrze zorganizowani w obronie.

Włochy - Hiszpania 1:0: Teraz zmiany u Włochów - Matteo Pessina zmienia Marco Verrattiego, a Rafael Toloi wchodzi za Emersona.

Włochy - Hiszpania 1:0: Gerard Moreno i Rodri walczą już o chwałę Hiszpanów. Mikel Oyarzabal i Koke opuścili murawę na Wembley.

Włochy - Hiszpania 1:0: Chiesa kapitalnie wypuszcza Berardiego prawą stroną pola karnego, ten próbuje posłać piłkę pod nogami Simona. Hiszpan jednak broni, zostawiając swoją ekipę w grze. Zrobił się mecz!

Włochy - Hiszpania 1:0: Teraz Dani Olmo uderza niecelnie z dystansu. Znów było groźnie.

Włochy - Hiszpania 1:0:Powinno być 1:1! Mikel Oyarzabal dostaje kapitalną piłkę od Koke, lecz nie trafia głową w piłkę, będąc niepilnowanym trzy metry przed Donnarummą.

Włochy - Hiszpania 1:0: Ciro Immobile i Ferran Torres poza boiskiem. W ich miejsce pojawiają się Domenico Berardi oraz Alvaro Morata.

Włochy - Hiszpania 1:0: Co za turniej Chiesy! Młody Włoch kolejny raz kapitalną akcję pomaga swojej drużynie.

Włochy - Hiszpania 1:0: Okres przewagi Hiszpanów kończy się bramką dla Włochów. Kapitalny Federico Chiesa fantastycznie zebrał piłkę straconą przez Ciro Immobille i precyzyjnym strzałem z 14. metra pokonuje Unaia Simona!

Włochy - Hiszpania 0:0: Szybko odpowiadają Włosi. Federico Chiesa uderza celnie, lecz wprost w Unaia Simona.

Włochy - Hiszpania 0:0: A teraz mógł strzelić gola Busquets! Jego strzał z 18. metra o centymetry mija poprzeczkę bramki strzeżonej przez Donnarummę.

Włochy - Hiszpania 0:0: Żółta kartka dla Sergio Busquetsa. Defensywny pomocnik FC Barcelony gra dziś ostro i już w pierwszej odsłonie zasługiwał na "żółtko".

Włochy - Hiszpania 0:0 Groźni Hiszpanie, ale pewne i przytomne interwencje di Lorenzo i Donnarummy nie pozwalają im na strzelenie gola.

Włochy - Hiszpania 0:0: Felix Brych znów gwizdnął, co oznacza, że rozpoczęła się druga połowa pierwszego półfinału Mistrzostw Europy 2020.

Włochy - Hiszpania 0:0: W drugiej połowie musi być ciekawiej. Musi, naprawdę. Zostańcie z nami!

Włochy - Hiszpania 0:0: Spotkanie na razie nie zachwyca. Hiszpanie kontrolują grę, lecz nie przekłada się to na okazje bramkowe. Włosi skupiają się przede wszystkim na obronie i nie pokazują tego, co we wcześniejszych meczach podczas EURO 2020. Stawka meczu chyba zdefiniowała dość niemrawy przebieg tego meczu.

Włochy - Hiszpania 0:0: Mogli Włosi z przytupem zejść do szatni. Emerson znalazł się w świetnej sytuacji z lewej strony pola karnego, lecz przestrzelił. Chwilę później, sędzia Brych kończy pierwszą połowę.

Włochy - Hiszpania 0:0: Groźni Hiszpanie. Fatalnie spudłował Mikel Oyarzabal z prawej strony pola karnego, lecz jego koledzy znów z dużą łatwością pograli sobie w środku pola.

Włochy - Hiszpania 0:0: Włosi wreszcie spróbowali zagrać w swoim stylu, lecz Lorenzo Insigne wybiega z piłką za boisko.

Włochy - Hiszpania 0:0: Wciąż Hiszpanie prowadzą grę, lecz trudno doszukać się dogodnej okazji do strzelenia gola, nie licząc niedawnego strzału Olmo. Na razie na Wembley nie oglądamy wybitnego widowiska.

Włochy - Hiszpania 0:0: Mają przewagę Hiszpanie w środku pola. Po jednym z przejęć piłki w tej strefie gry, Gianluigi Donnarumma jest zmuszony do obrony strzału Daniego Olmo z bliskiej odległości.

Włochy - Hiszpania 0:0: Niespodziewanie to Włosi mogli objąć prowadzenie. Fatalny błąd Unaia Simona, Emerson mija go, oddaje do lepiej ustawionych napastników, lecz ci nie potrafią przerzucić piłki ponad sforę broniących Hiszpanów.

Włochy - Hiszpania 0:0: Włosi wydają się być zaskoczeni. Kolejna ciekawa akcja Hiszpanów zakończona niecelnym strzałem Ferrana Torresa. Nie tak ten mecz miał wyglądać.

Włochy - Hiszpania 0:0: Pierwszy raz Hiszpanie przedostali się w okolice pola karnego Włochów, lecz płaskie zagranie Mikela Oyarzabala wybijają obrońcy.

Włochy - Hiszpania 0:0: Dość spokojny początek. Hiszpanie nieco dłużej utrzymują się przy piłce, ale nie potrafią zrobić z nią nic ciekawego. Włosi z kolei czekają na kontry i uruchomienie szybkich skrzydłowych.

Włochy - Hiszpania 0:0: Świetna okazja Włochów. Nicolo Barrella trafia w słupek po strzale z lewej strony pola karnego, lecz po zakończeniu akcji sędzia liniowy sygnalizuje spalonego.

Włochy - Hiszpania 0:0: Walka o finał rozpoczęta!

Włochy - Hiszpania: Hymny odegrane. Za chwilę zaczynamy!

Włochy - Hiszpania: Hiszpanie potykali się już w grupie. Remisy ze Szwecją i Polską chluby im nie przynoszą. Świetną formę pokazali dopiero w ostatnim spotkaniu, w którym wysoko ograli Słowaków. Było to, na razie, ostatnie zwycięstwo Hiszpanów w tym turnieju. Faza pucharowa to bowiem zwycięstwo po dogrywce z Chorwacją i wygrana po rzutach karnych ze Szwajcarią. Dziś ta poprzeczka poszybuje zdecydowanie wyżej.

Włochy - Hiszpania: Włosi wydają się naturalnym faworytem dzisiejszego spotkania. Italia znakomicie spisuje się już od fazy grupowej, kiedy to pewnie ograła Turków, Szwajcarów i Walijczyków. W 1/8 finału patentu na nich nie znaleźli Austriacy, mimo, iż doprowadzili do dogrywki. Ćwierćfinał to już popis podopiecznych Roberto Manciniego, którzy pokonali Belgów - innych wielkich faworytów EURO 2020.

Włochy - Hiszpania: Spotkanie poprowadzi sędzia Felix Brych. Wybór ten może wzbudzać pewne kontrowersje, albowiem niemiecki arbiter nie może pochwalić się nieomylnością podczas tego turnieju.

Włochy - Hiszpania: Znamy już składy obu ekip. W zespole Roberto Manciniego oczywiście nie wystąpi Leonardo Spinazzola, który w meczu ćwierćfinałowym zerwał ścięgno Achillesa. Zastąpi go Giovanni di Lorenzo. Włochy: Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Emerson – Barella, Jorginho, Verratti – Chiesa, Immobile, Insigne; Hiszpania: Simón – Azpilicueta, García, Laporte, Alba – Koke, Busquets, Pedri – Torres, Oyarzabal, Olmo.

Włochy - Hiszpania: Witamy w relacji tekstowej z pierwszego półfinału Mistrzostw Europy. Już za niecały kwadrans Włosi i Hiszpanie powalczą o awans do wielkiego finału. Zapraszamy!