Piłka nożna - el. LM: FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa [ZAPIS RELACJI]
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

Piłka nożna - el. LM: FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa [ZAPIS RELACJI]

  • Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 07.07.2021, 17:32

Już dziś o godzinie 18:00 do walki o Ligę Mistrzów przystąpi Legia Warszawa. Przed mistrzami Polski bardzo trudne zadanie, albowiem w 1. rundzie eliminacji trafili najgorzej, jak tylko mogli. Norweskie FK Bodo/Glimt zupełnie zdominowało zeszły sezon Eliteserien, a w obecnie trwającym spisuje się cokolwiek przyzwoicie. Jakby tego było mało, Legioniści przystąpią do meczu bez Josipa Juranovicia i Tomasa Pekharta, którzy dopiero kilka dni temu zakończyli walkę w Mistrzostwach Europy. To gospodarze będą dziś faworytami, lecz wierzmy, iż Legię stać na wywiezienie korzystnego wyniku. 

 

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 2:3

Relacja na żywo

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 2:3: Dobrymi wieściami kończymy więc naszą relację live z pierwszego meczu pucharowego klubu z Ekstraklasy. Na dziś to jednak nie koniec emocji, albowiem już za godzinę rozpocznie się drugi półfinał Mistrzostw Europy - Anglia - Dania.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 2:3: Koniec meczu! Legia Warszawa wywozi z Bodo kapitalny wynik, który daje jej duże szanse na awans do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski muszą jednak zagrać za tydzień tak samo dobrze. Przypomnijmy, w tym sezonie nie obowiązuje już zasada bramek na wyjeździe, więc za tydzień w Warszawie nie można przegrać.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 2:3: Dobre strzały Luquinhasa i Mladenovicia. Ale nie ma gola.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 2:3: Legia nie chce ryzykować i stawia na utrzymanie tego jednobramkowego prowadzenia. Norwegowie próbują długich zagrań, ale nie przynosi im to korzyści.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 2:3: Ernest Muci i Mattias Johansson debiutują w Legii Warszawa. Kilka minut wcześniej Rafael Lopes zmienił Mahdiego Emreliego.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 2:3: Brutalny faul Konradsena na Luquinhasie. Sędzia pokazuje pomocnikowi FK Bodo/Glimt drugą żółta kartkę, choć ten zasługiwał na bezpośrednie "czerwo".

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 2:3: Znów groźni gospodarze, ale obrońcy Legii ofiarnie wybijają piłkę z własnego pola karnego.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 2:3: Pernambuco strzela drugiego gola dla gospodarzy. Brazylijczyk wykorzystuje precyzyjną wrzutkę z lewej strony boiska. Można było to wybronić. Ale wciąż jest dobrze.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 1:3: Znów groźnie pod bramką Legii. Strzela Botheim, ale minimalnie obok prawego słupka.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 1:3: Legia musi być bardziej skoncentrowana w środku pola. Teraz fatalna strata Bartosza Slisza, ale na szczęście kończy się na strachu.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 1:3: Kolejny celny strzał Emreliego. Tym razem prosto w Haikina.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 1:3: Mogło być 1:4. Dobry rajd lewą stroną Filipa Mladenovicia. Serb decyduje się na dośrodkowanie do Emreliego, którego w ostatniej chwili powstrzymuje jeden z obrońców.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 1:3: Skoncentrowana Legia po strzeleniu trzeciego gola. Znów Norwegowie dłużej przy piłce, ale znów niewiele z tego wynika.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 1:3: Kapitalna kontra Legii Warszawa! Na prostopadłe podanie z głębi pola decyduje się Kacper Skibicki. Błąd popełnia jeden z obrońców FK Bodo/Glimt, Mahir Emreli znajduje się w sytuacji sam na sam z Haikinem i pewnym strzałem go pokonuje.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 1:2: Legia nieźle zareagowała na te groźne akcje Norwegów. Mistrzowie Polski wyszli nieco wyżej, utrzymali się przy piłce i próbują konstruować akcje ofensywne.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 1:2: Znów było groźnie pod bramką Boruca. Były golkiper reprezentacji Polski świetnie broni strzał Vetlesena z 14. metra.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 1:2: Druga połowa rozpoczęła się od dwóch dobrych akcji FK Bodo/Glimt. Kapitalną szansę zmarnował Pernambuco, który w przerwie zastąpił Nordasa.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 1:2: Przerwa. Wciąż kapitalny wynik dla Legii Warszawa, ale po przerwie może być bardzo trudno. Szykują się spore emocje. Zostańcie z nami. Widzimy się za 15 minut.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 1:2: Bramka do szatni dla Norwegów. Botheim wykorzystuje zagapienie w obronie Kacpra Skibickiego i pokonuje bezradnego Boruca. Szkoda, nic nie wskazywało, że gospodarze ukłują przed przerwą.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 0:2: Mahir Emreli podwyższa prowadzenie! Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, najlepiej odnajduje się w nim Azer, który z najbliższej odległości kieruje piłkę do siatki. Ależ kapitalna sytuacja Legii Warszawa w Bodo!

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 0:1: Fatalny błąd Norwegów przy próbie wyprowadzenia piłki. Bartosz Kapustka oddaje świetny strzał z dystansu, lecz w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny wybija Haikin.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 0:1: Nie układa się ten mecz mistrzom Norwegii. FK Bodo/Glimt ani razu nie zagroziło bramce strzeżonej przez Artura Boruca.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 0:1: Dobre momenty Legii w ofensywie. Kacper Skibicki mógł nawet podwyższyć prowadzenie, ale jego strzał z ostrego kąta obronił Haikin.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 0:1: Ależ interwencja Haikina. Norweg na 30. metrze powstrzymał Emreliego, który znalazłby się za chwilę w kapitalnej sytuacji do zdobycia gola.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 0:1: Sporo błędów Legii w środku pola, co wprowadza jedynie niepotrzebne zamieszanie w szeregi obronne. Teraz chwila oddechu dla defensywy i celny strzał z dystansu Emreliego.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 0:1: Przyspieszają gospodarze. Szczególnie groźny wydaje się być Botheim, który czasem niknie z oczu obrońcom Legii.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 0:1: Wciąż dobrze pracują Warszawianie. Norwegowie próbują coraz więcej prostopadłych podań, lecz póki co nie przynosi to oczekiwanych skutków.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 0:1: Obraz meczu na razie nie zmienia się. Mają piłkę mistrzowie Norwegii, ale świetnie pracujący w obronie Legioniści nie pozwalają im na zbyt wiele. Dobrze to wygląda.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 0:1: Świetna akcja Kacpra Skibickiego i Bartosza Kapustki. Ostatecznie groźny strzał oddaje ten drugi, lecz radzi sobie z nim Haikin.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 0:1: Legia teraz oddała piłkę Norwegom, lecz ci nie za bardzo wiedzą, co z nią począć.

FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa 0:1: Co za początek Legii Warszawa! Pierwsza akcja mistrza Polski kończy się znakomitą wrzutką Kacpra Skibickiego, którą pewnym strzałem z bliska finalizuje Luquinhas.

A o to składy obu ekip. FK Bodo/Glimt: Haikin – Sampsted, Moe, Lode, Bjorkan – Fet, Berg, Saltnes – Vetlesen, Botheim, Nordas; Legia: Boruč – Jedrzejczyk, Wieteska, Holownia – Skibicki, Slisz, Martins, Mladenovič – Kapustka, Emreli, Luquinhas.

Forma Legii to z kolei duża niewiadoma. Mistrzowie Polski bardzo różnie spisywali się w sparingach, gdzie jednak tracili sporo goli. Formą imponował nowy napastnik Legii. Mahir Emreli pokazywał duże umiejętności i należy liczyć, że w znacznie ważniejszym meczu nie zgaśnie.

Być może FK Bodo/Glimt nie jest już tak silny, jak w zeszłym sezonie. Z zespołu odeszło wielu ważnych zawodników, którzy z różnymi skutkami próbują swoich sił w znacznie mocniejszych ligach. Mimo to, podopieczni Kjetila Knudsena wciąż należą do ścisłej czołówki swojej ligi i będą bardzo wymagającym przeciwnikiem.

Przed Legią Warszawa bardzo trudne zadanie. Mistrzowie Polski jadą na teren mistrza Norwegii, który w obecnie trwającym sezonie zajmuje 2. miejsce z niewielką dwupunktową stratą do FK Molde. Dodatkowo, spotkanie zostanie rozegrane na sztucznej murawie.

Witamy w relacji live meczu FK Bodo/Glimt - Legia Warszawa, który zostanie rozegrany w ramach 1. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów.