Pływanie - MEJ: złoto Masiuka, udany dzień reszty Polaków!

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 07.07.2021, 23:34

Ksawery Masiuk zdobył pierwszy złoty medal dla Polski podczas pływackich Mistrzostw Europy Juniorów w Rzymie. Polak okazał się najlepszy na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym, wyprzedzając rywali z Ukrainy i Rosji.

Najważniejszym akcentem dnia dla polskich kibiców był finał mężczyzn na 100 metrów grzbietem, gdzie złoty medal wywalczył Ksawery Masiuk. Polak uzyskał czas - 53.91. Drugi na mecie Ukrainiec Oleksandr Zheltyakov stracił - 0.07 s., zaś trzeci Rosjanin Aleksei Tkachev - 0.43 s. Inny z Polaków Filip Kosiński, z rezultatem - 55.31 zajął piąte miejsce.

W finale 50 metrów motylkiem również mieliśmy dwóch Biało-Czerwonych, lecz nie zawojowali oni tego dystansu. Paweł Uryniuk był piąty - 24.07 s., zaś kacper Czapla siódmy - 24.16 s. Zwyciężył reprezentant Bułgarii Josif Miladinov - 23.59 s.

Ostatnie miejsce w finale 50 metrów stylem klasycznym kobiet zajęła Zofia Chrzan. Polka pokonała ten dystans w czasie - 32.13 s., zaś najszybsza Włoszka Bernadetta Pilato dwie sekundy szybciej.

Piąte miejsce w finale sztafet 4x100 metrów stylem dowolnym zajęli polscy reprezentanci (Mateusz Chowaniec, Krzysztof Matuszewski, Julia Kulik, Paulina Cierpiałowska) - 3:33.51. Wygrali Rosjanie - 3:29.71., przed Włochami - 3:31.70., oraz Węgrami - 3:31.85.

Poza tym, awans do finałów wywalczyli też: Mateusz Chowaniec (100 m, st. dowolnym), Bartosz Skóra (100 m, st. klasycznym), Laura Bernat (100 m, st. grzbietowym R1).