Tenis - Wimbledon: Djoković w pófinale; Hurkacz sprawcą sensacji

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 08.07.2021, 08:21

W kolejnym dniu zmagań na Wimbledonie poznaliśmy półfinalistów męskiej drabinki. Zgodnie z oczekiwaniami w trzech setach z rywalem poradził sobie Novak Djoković. Bohaterem dnia został jednak Hubert Hurkacz, który odprawił samego Rogera Federera.

Jako pierwszy do półfinału awansował Djoković. Serb po nieco ponad dwóch godzinach poradził sobie z Martonem Fucsovicsem. Serb wygrał 6:3, 6:4, 6:4. Lider rankingu od momentu rozegrania pierwszego seta z Jackiem Draperem notuje serię czternastu partii wygranych z rzędu. Węgier mimo porażki pozostawił po sobie dobre wrażenie, a ćwierćfinał wielkoszlemowy jest jego największym sukcesem w karierze. Po raz drugi na tym etapie znaleźli się za to Denis Shapovalov i Karen Chaczanow. Górą w tym starciu okazał się Kanadyjczyk, który odrobił stratę 1:2 w setach i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść po pięciosetowej dramaturgii. W półfinale 22-latek zmierzy się z Djokoviciem. Problemem Shapovalova może być fakt, że spędził dziś na korcie godzinę więcej czasu od Serba.

Kolejnym pófinalistą został Hubert Hurkacz. Polak sprawił dużą niespodziankę, ogrywając Rogera Federera. Wrocławianin imponował spokojem i zimną krwią, a z kolei Szwajcar popełniał mnóstwo błędów. Hurkacz jest drugim tenisistą w XXI  wieku, który wygrał z nim seta 6:0. Rywalem Polaka w 1/2 finału będzie Mateo Berrettini. Włoch w czterech setach odprawił Felixa Augera-Aliassime 6:3, 5:7, 7:5, 6:3. Obaj tenisiści mierzyli się ze sobą dotychczas dwukrotnie. Bilans wynosi 1:1, ale ostatni mecz w Miami wygrał wrocławianin. Męskie półfinały zostaną rozegrane w piątek. Dzień wcześniej na londyńskich kortach pojawią się panie.

Novak Djoković (SRB) [1] - Marton Fucsovics (HUN):  6:4, 6:3, 6:3

Denis Shapovalov (CAN) [10] - Karen Chaczanow (RUS) [25]: 6:4, 3:6, 5:7, 6:1, 6:4

Hubert Hurkacz (POL) [14]  - Roger Federer (SUI) [6]: 6:3, 7:6(4), 6:0

Mateo Berrettini (ITA) [7] - Felix Auger-Aliassime (CAN) [16]: 6:3, 5:7, 7:5, 6:3