Tenis - WTA Hamburg: półfinał debla nie dla Alicji Rosolskiej

• Data publikacji: 08.07.2021, 16:20

Rozstawione z "3" Alicja Rosolska i Vivian Heisen odpadły na etapie ćwierćfinałów z deblowego turnieju rangi WTA 250 w Hamburgu. Polsko-niemiecki duet przegrał 6:7, 4:6 z Astrą Sharmą i Rosalie van der Hoek.

Pierwszy set meczu między Rosolską i Heisen a Sharmą i van der Hoek był wyrównany, choć dochodziło do przełamań. Oba duety dwukrotnie straciły atut swojego serwisu, zatem do wyłonienia zwyciężczyń potrzebny był tie-break. W nim pierwsze przewagę mini breaka uzyskały Polka i Niemka, by moment później przegrać dwa punkty z rzędu przy własnym podaniu. Rosolska z Heisen odrobiły jednak stratę, doprowadzając do wyniku 4:4. Przy stanie 5:4 dla Australijki i Holenderki polsko-niemiecki duet znów został przełamany. Ostatecznie tie-break zakończył się rezultatem 7:5, a jego triumfatorkami okazały się Sharma i van der Hoek.

Druga partia starcia - podobnie jak pierwsza - nie należała do jednostronnych. Obie pary w początkowej fazie seta pewnie utrzymywały swój serwis. Taki obrót spraw utrzymywał się przez sześć gemów. Dopiero w siódmym przewagę przełamania wywalczyły sobie Sharma oraz van der Hoek, wychodząc na prowadzenie 4:3. Australijka i Holenderka nie wypuściły już tej różnicy do samego końca i wygrały tego seta 6:4, odnosząc wiktorię także w całym pojedynku.

Astra Sharma/Rosalie van der Hoek (AUS/NED) – Alicja Rosolska/Vivian Heisen (POL/GER) [3] 7:6(5), 6:4