Tokio 2020 - kolarstwo torowe: lista uczestników igrzysk
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

Tokio 2020 - kolarstwo torowe: lista uczestników igrzysk

  • Dodał: Kamil Karczmarek
  • Data publikacji: 11.07.2021, 11:33

Kolarstwo torowe jest jedną z najbardziej "medalodajnych" dyscyplin na igrzyskach olimpijskich. Podczas rywalizacji na Izu Velodrome do rozdania będzie aż 12 kompletów medali. Przedstawiamy wstępną listę uczestników zmagań kolarskich na torze.

Sprint mężczyzn:
Australia – Matthew Glaetzer, Nathan Hart, Matthew Richardson (dwóch z nich)
Francja – Sebastien Vigier, Rayan Helal
Niemcy – Maximilian Levy, Stefan Botticher
Wielka Brytania – Jason Kenny, Jack Carlin
Holandia – Jeffrey Hoogland, Harrie Lavreysen
Nowa Zelandia – Ethan Mitchell, Sam Webster
Polska – Mateusz Rudyk, Patryk Rajkowski
Kanada – Hugo Barrette, Nick Wammes
Rosja – Denis Dmitriew, Paweł Jakuszewski, Iwan Gładyszew (dwóch z nich – nasz typ Dmitriew i Jakuszewski)
Chiny – Yu Zhou (?)
Japonia – Yudai Nitta, Yuta Wakimoto
Malezja – Azizulhasni Awang, Shah Firdaus Sahrom
RPA – Jean Spies, Charlene du Preez
Surinam – Jair Tjon En Fa
Trynidad i Tobago – Nicholas Paul, Kwesi Browne
Kolumbia – Kevin Quintero
Czechy – Tomas Babek
Kazachstan – Sergiej Ponomariow (?)

Sprint kobiet:
Australia – Kaarle McCulloch, drugie miejsce nieznane
Francja – Mathilde Gros, Coralie Demay
Niemcy – Lea-Sophie Friedrich, Emma Hinze
Wielka Brytania – Katy Marchant
Holandia – Laurine van Riessen, Shanne Braspennincx
Nowa Zelandia – Ellesse Andrews, Kirstie James
Polska – Urszula Łoś, Marlena Karwacka
Kanada – Lauriane Genest, Kelsey Mitchell
Rosja – Daria Szmelewa, Anastazja Wojnowa
Chiny – Tianshi Zhong, Feifei Chen (?)
Japonia – Yuka Kobayashi
Stany Zjednoczone – Maddie Godby
Litwa – Simone Krupeckaite, Migle Marozaite
Meksyk – Daniela Gaxiola, Yuli Verdugo
Hongkong – Wai Sze Lee lub Hoi Yan Lee
Ukraina – Olena Starikowa
Korea Południowa – Hyejin Lee

Keirin mężczyzn:
Australia – Matthew Glaetzer, Nathan Hart, Matthew Richardson (dwóch z nich)
Francja – Sebastien Vigier, Rayan Helal
Niemcy – Maximilian Levy, Stefan Botticher
Wielka Brytania – Jason Kenny, Jack Carlin
Holandia – Matthijs Buchli, Harrie Lavreysen
Nowa Zelandia – Sam Dakin, Sam Webster
Polska – Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel
Kanada – Hugo Barrette, Nick Wammes
Rosja – Denis Dmitriew, Paweł Jakuszewski, Iwan Gładyszew (dwóch z nich – nasz typ Dmitriew i Jakuszewski)
Chiny – Yu Zhou (?)
Japonia – Yudai Nitta, Yuta Wakimoto
Malezja – Azizulhasni Awang, Shah Firdaus Sahrom
RPA – Jean Spies, Charlene du Preez
Surinam – Jair Tjon En Fa
Trynidad i Tobago – Nicholas Paul, Kwesi Browne
Kolumbia – Kevin Quintero
Czechy – Tomas Babek
Kazachstan - Sergiej Ponomariow (?)

Keirin kobiet:
Australia – Kaarle McCulloch,
Francja – Mathilde Gros, Coralie Demay
Niemcy – Lea-Sophie Friedrich, Emma Hinze
Wielka Brytania – Katy Marchant
Holandia – Laurine van Riessen, Shanne Braspennincx
Nowa Zelandia – Ellesse Andrews, Kirstie James
Polska – Urszula Łoś, Marlena Karwacka
Kanada – Lauriane Genest, Kelsey Mitchell
Rosja – Daria Szmelewa, Anastazja Wojnowa
Chiny – Tianshi Zhong, Feifei Chen (?)
Japonia – Yuka Kobayashi
Stany Zjednoczone – Maddie Godby
Litwa – Simone Krupeckaite, Migle Marozaite
Meksyk – Daniela Gaxiola, Yuli Verdugo
Hongkong – Wai Sze Lee lub Hoi Yan Lee
Ukraina – Ljubow Basowa
Korea Południowa – Hyejin Lee

Sprint drużynowy mężczyzn:
Australia – Matthew Glaetzer, Nathan Hart, Matthew Richardson
Francja – Rayan Helal, Sebastien Vigier, Florian Grengbo
Niemcy - Maximilian Levy, Stefan Botticher, Timo Bichler
Wielka Brytania – Jason Kenny, Jack Carlin, Ryan Owens
Holandia – Jeffrey Hoogland, Harrie Lavreysen, Matthijs Buchli, Roy van den Berg
Nowa Zelandia – Ethan Mitchell, Sam Webster, Sam Dakin
Polska – Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel, Patryk Rajkowski
Rosja - Denis Dmitriew, Paweł Jakuszewski, Iwan Gładyszew

Sprint drużynowy kobiet:
Niemcy – Lea-Sophie Friedrich, Emma Hinze
Holandia – Laurine van Riessen, Shanne Braspennincx
Polska – Urszula Łoś, Marlena Karwacka
Rosja – Daria Szmelewa, Anastazja Wojnowa
Chiny – Tianshi Zhong, Feifei Chen (?)
Litwa – Simone Krupeckaite, Migle Marozaite
Meksyk – Daniela Gaxiola, Yuli Verdugo
Australia – Kaarle McCulloch, drugie miejsce nieznane


Wyścig drużynowy mężczyzn:
Australia – Kelland O'Brien, Sam Welsford, Leigh Howard, Luke Plapp, Alexander Porter
Niemcy – Felix Gross, Theo Reinhardt, Domenic Weinstein, Leon Rohde
Wielka Brytania – Ethan Hayter, Oliver Wood, Ed Clancey, Matthew Walls, Ethan Vernon
Nowa Zelandia – Aaron Gate, Regan Gough, Jordan Kerby, Campbell Stewart, Corbin Strong
Kanada – Derek Gee, Vincent De Haitre, Michael Foley, Jay Lamoureux
Dania – Julius Johansen, Niklas Larsen, Michael Morkov, Rasmus Pedersen, Frederik Rodenberg
Włochy – Filippo Ganna, Jonathan Milan, Simone Consonni, Francesco Lamon
Szwajcaria – Mauro Schmid, Stefan Bissegger, Thery Schir, Cyrille Thiery, Valere Thiebaud, Robin Froidevaux

Wyścig drużynowy kobiet:
Australia – Georgia Baker, Ashlee Ankudinoff, Annette Edmondson, Alexandra Manly, Maeve Plouffe
Francja – Marie le Net, Valentine Fortin, Clara Copponi, Marion Borras, Victoire Berteau
Niemcy – Franziska Brausse, Lisa Klein, Mieke Kroger, Gudrun Stock
Wielka Brytania – Katie Archibald, Elinor Barker, Neah Evans, Laura Kenny, Josie Knight
Nowa Zelandia – Bryony Botha, Rushlee Buchanan, Holly Edmondston, Jaime Nielsen
Kanada – Allison Beveridge, Georgia Simmerling, Annie Foreman-Mackey, Ariane Bonhomme, Jasmin Duehring
Włochy – Martina Alzini, Elisa Balsamo, Letizia Paternoster, Martina Fidanza, Vittoria Guazzini, Rachele Barbieri
Stany Zjednoczone – Chloe Dygert, Megan Jastrab, Jennifer Valente, Emma White, Lily Williams

Omnium mężczyzn:
Australia - Kelland O'Brien, Sam Welsford, Leigh Howard, Luke Plapp, Alexander Porter (jeden z nich)
Francja – Benjamin Thomas
Niemcy – Roger Kluge
Wielka Brytania – Matthew Walls
Holandia – Jan-Willem van Schip
Nowa Zelandia - Aaron Gate, Regan Gough, Jordan Kerby, Campbell Stewart, Corbin Strong (jeden z nich – nasz typ Stewart)
Polska – Szymon Sajnok
Japonia – Eiya Hashimoto
RPA – David Maree
Kazachstan – Artiom Zakharow (?)
Dania – Lasse Norman Hansen
Włochy – Elia Viviani
Szwajcaria - Mauro Schmid, Stefan Bissegger, Thery Schir, Cyrille Thiery, Valere Thiebaud, Robin Froidevaux (jeden z nich – nasz typ Schir)
Austria – Andreas Graf lub Andreas Mueller
Belgia – Kenny De Ketele lub Robbe Ghys
Hiszpania – Albert Torres
Irlandia – Mark Downey lub Felix English
Stany Zjednoczone – Gavin Hoover
Białoruś – Yauheni Karaliok (?)
Grecja – Christos Volikakis

Omnium kobiet:
Australia - Georgia Baker, Ashlee Ankudinoff, Annette Edmondson, Alexandra Manly, Maeve Plouffe (jedna z nich – nasz typ Baker)
Francja – Clara Copponi
Wielka Brytania – Laura Kenny
Holandia – Kirsten Wild
Nowa Zelandia – Holly Edmondtson
Polska – Daria Pikulik
Kanada - Allison Beveridge
Rosja – Mariia Nowolodskaja lub Gulnaz Katuncewa
Chiny – Xiaofei Wang (?)
Japonia – Yumi Kajihara
Dania – Amalie Dideriksen
Włochy - Martina Alzini, Elisa Balsamo, Letizia Paternoster, Martina Fidanza, Vittoria Guazzini, Rachele Barbieri (jedna z nich – nasz typ Paternoster)
Belgia – Jolien D'Hoore lub Lotte Kopecky
Irlandia – Emily Kay
Stany Zjednoczone – Jennifer Valente
Białoruś – Tatsiana Szarakowa (?)
Meksyk – Victoria Velasco
Hongkong – Wing Sze Lee (?)
Norwegia – Anita Stenberg
Egipt – Ebtissam Zayed Ahmed (?)
Portugalia – Maria Martins

Madison mężczyzn:
Australia - Kelland O'Brien, Sam Welsford, Leigh Howard, Luke Plapp, Alexander Porter (dwóch z nich)
Francja – Benjamin Thomas, Donovan Grondin, Morgan Kneisky (R)
Niemcy – Roger Kluge, Theo Reinhardt
Wielka Brytania – Ethan Hayter, Oliver Wood
Holandia – Jan-Willem van Schip, Yoeri Havik
Nowa Zelandia - Aaron Gate, Regan Gough, Jordan Kerby, Campbell Stewart, Corbin Strong (dwóch z nich – nasz typ Stewart i Gate)
Polska – Daniel Staniszewski, Szymon Sajnok
Kanada – Michael Foley, Derek Gee
Dania – Lasse Norman Hansen, Michael Morkov
Włochy – Elia Viviani, Simone Consonni
Szwajcaria - Mauro Schmid, Stefan Bissegger, Thery Schir, Cyrille Thiery, Valere Thiebaud, Robin Froidevaux (dwóch z nich – nasz typ: Schir i Froidevaux)
Austria – Andreas Graf, Andreas Mueller
Belgia – Kenny De Ketele, Robbe Ghys
Hiszpania – Albert Torres, Sebastian Mora
Irlandia – Mark Downey, Felix English
Stany Zjednoczone – Gavin Hoover, Adrian Hegyvary

Madison kobiet:
Australia - Georgia Baker, Ashlee Ankudinoff, Annette Edmondson, Alexandra Manly, Maeve Plouffe (dwie z nich – nasz typ Baker i Edmondson)
Francja – Clara Copponi, Marie le Net
Niemcy – Franziska Brausse, Lisa Klein
Wielka Brytania – Katie Archibald, Laura Kenny
Holandia – Kirsten Wild, Amy Pieters
Nowa Zelandia – Rushlee Buchanan, Jessie Hodges
Polska – Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik
Rosja - Mariia Nowolodskaja, Gulnaz Katuncewa
Japonia – Yumi Kajihara, Kisato Nakamura
Dania – Amalie Dideriksen, Julie Leth
Włochy - Martina Alzini, Elisa Balsamo, Letizia Paternoster, Martina Fidanza, Vittoria Guazzini, Rachele Barbieri (dwie z nich – nasz typ Balsamo i Paternoster)
Belgia – Jolien D'Hoore, Lotte Kopecky
Irlandia – Emily Kay, Shannon McCurley
Stany Zjednoczone – Jennifer Valente, Megan Jastrab
Hongkong – Bo Yee Leung, Yao Pang

Szczegółowy program zawodów w kolarstwie torowym

Kamil Karczmarek – Poinformowani.pl

Kamil Karczmarek

Pasjonat sportu, a przede wszystkim igrzysk olimpijskich. Na portalu zajmuję się każdą odmianą kolarstwa, a także koszykówką, narciarstwem dowolnym, snowboardem, piłką ręczną i hokejem na lodzie.