Copa America 2021: Messi z trofeum, Argentyna skromnie wygrywa z Brazylią 1:0!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 11.07.2021, 03:59

Finałowe spotkanie Copa America 2021 pomiędzy Argentyną a Brazylią zakończyło się zwycięstwem Argentyny. Po bardzo przeciętnym meczu trafieniu Di Mariii padł wynik 1:0.

Ostatni raz oba w oficjalnym meczu zespoły spotkały się w półfinale poprzedniego Copa America. Dość spokojnie 2:0 triumfowali wtedy „Canarinhos”. W półfinale Argentyńczycy pokonali w rzutach karnych Kolumbię, zaś Brazylia skromnie 1:0 wygrała z Peru. W rankingu FIFA podopieczni Tite są na trzeciej pozycji, zaś „Albiceleste” znajdują się na ósmej lokacie. Minimalnym faworytem tego meczu wydawała się być więc Brazylia.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo wyrównanie, a gra toczyła się głównie w środku pola. W 22. minucie Brazylijczycy mocno zagubili się w obronie, szczególną nieporadnością wykazał się Renan Lodi, a sytuację tą wykorzystał Angel Di Maria, który pięknym lobem pewnie pokonał Edersona. W kolejnych minutach obraz gry nie uległ zmianie i na placu gry więcej było fauli niż ciekawych zagrań, a Brazylijczycy zamiast ruszyć mocno do ataku dalej grali bardzo apatycznie, powoli i niedokładnie.

Na początku drugich 45 minut „Kanarki” w końcu mocniej zagroziły bramce Argentyny. Szczególnie aktywni byli skrzydłowi: Neymar oraz Richarlison, ale z ich akcji nie wyniknęło raczej nic groźnego. Od mniej więcej 55. minuty mecz znowu przeniósł się głównie w środkową część boiska i na placu gry znowu zrobiło się dość nudno. Końcowe minuty ponownie należały do Brazylijczyków, którym jednak zawodnicy „Albiceleste” delikatnie mówiąc skutecznie przeszkadzali, a nawet urządzili sobie polowanie na nogi „Canarinhos”. Ostatecznie wynik już nie uległ zmianie i to podopieczni Lionela Scaloniego triumfowali 1:0.

Argentyna – Brazylia 1:0 (1:0)

Bramki: 22’ Di Maria

Argentyna: E. Martinez – Montiel, Romero (79’ Pezzella), Otamendi, Acuna – De Paul, Paredes (54’ Rodriguez) – Di Maria (79’ Palacios), Lo Celso (63’ Tagliafico) – Messi, L. Martinez (79’ Gonzalez)

Brazylia: Ederson – Lodi (76’ Emerson), Silva, Marquinhos, Danilo – Fred (46’ Firmino), Casemiro – Everton (62’ Vinicius Jr.), Paqueta (76’ Barbosa), Richarlison - Neymar

Żółte kartki: 33’ Paredes, 51’ Lo Celso, 68’ De Paul, 81’ Otamendi, 89’ Montiel – 3’ Fred, 70’ Lodi, 72’ Paqueta, 82’ Marquinhos

Sędzia: Esteban Ostojich