UFC 264: kontuzja McGregora w walce wieczoru, zwycięstwo Poiriera

• Dodał: Jakub Krysiewicz
  • Data publikacji: 11.07.2021, 06:40

Trzecie starcie między Conorem McGregorem a Dustinem Poirierem było jednym z najbardziej wyczekiwanych pojedynków tego roku. Fani MMA na całym świecie mają prawo do ogromnego zawodu, gdyż pojedynek został przerwany po tym, jak Irlandczyk doznał poważnego złamania nogi.

McGregor zaczął obrotowymi kopnięciami. Z początku było widać, że wyciągnął wnioski z ostatniej porażki i sam wyprowadzał niskie kopnięcia, które okazały się kluczek do pokonania go podczas styczniowej gali. Poirier odpowiedział mocną kombinacją bokserską, po której Irlandczyk wyraźnie się zachwiał. Zawodnicy weszli w klincz, a następnie w parter, w którym w pewnym momencie Conor był bliski dopięcia gilotyny. Dustinowi udało się wydostać z niekorzystnej dla niego sytuacji, po czym zaczął zasypywać przeciwnika łokciami. "The Notorious" nie pozostał mu dłużny i odpowiedział paroma łokciami z dołu, jednak nadal to Poirier miał przewagę w parterze. Gdy walka została podniesiona do stójki, McGregor wyprowadził kopnięcie, a chwilę po tym upadł na ziemie. Z początku mogłoby się wydawać, że przyczyną upadku był jeden z ciosów Amerykanina, jednak na powtórkach wyraźnie można było zauważyć, jak noga Irlandczyka złożyła się niemalże w pół w trakcie złego postawienia nogi po kopnięciu. Chwilę po tym wydarzeniu sędzia zakończył rundę, a lekarze zobaczywszy stan nogi Conora, natychmiast przerwali pojedynek, co ostatecznie oznacza zwycięstwo Dustina Poiriera.

Wyniki gali UFC 264:

Walka wieczoru:

Dustin Poirier (28-6) pokonał Conora McGregora (22-6) przez przerwanie pojedynku przez lekarzy (złamana noga)

Co-main event:

Gilbert Burns (20-4) pokonał Stephena Thompsona (16-5-1) przez jednogłośną decyzję sędziów

Karta główna:

Tai Tuivasa (13-3) pokonał Grega Hardy’ego (7-4) przez TKO w 1. rundzie
Irene Aldana (13-6) pokonała Yanę Kunitskayę (14-6) przez TKO w 1. rundzie
Sean O’Malley (14-1) pokonał Krisa Moutinho (9-5) przez TKO w 3. rundzie

Karta wstępna:

Max Griffin (18-8) pokonał Carlosa Condita (32-14) przez jednogłośną decyzję sędziów
Michel Pereira (26-11) pokonał Niko Price’a (14-5) przez jednogłośną decyzję sędziów
Ilia Topuria (11-0) pokonał Ryana Halla (8-2) przez KO w 1. rundzie
Dricus Du Plessis (16-2) pokonał Trevina Gilesa (14-3) przez KO w 2. rundzie

Karta UFC Fight Pass:

Jennifer Maia (19-7-1) pokonała Jessicę Eye (15-10) przez jednogłośną decyzję sędziów
Brad Tavares (19-5) pokonał Omariego Akhmedova (21-6-1) przez niejednogłośną decyzję sędziów
Zhalgas Zhumagulov (14-5) pokonał Jerome Riverę (10-6) przez poddanie w 1. rundzie