Siatkówka - ME U16 i U17: słodko-gorzka niedziela dla polskich juniorów

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 11.07.2021, 22:30

Polskie juniorskie drużyny zaprezentowały się ze zmiennym szczęściem podczas rozgrywanych mistrzostw Europy. Pierwsze zwycięstwo w czempionacie U17 mężczyzn odnieśli polscy siatkarze, pokonując Austrię 3:1. Bez wygranej pozostają z kolei Polki, które w kategorii U16 musiały tym razem uznać wyższość rywalek z Rosji.

ME U17 mężczyzn

Po sobotniej porażce z Włochami tym razem polscy zawodnicy mierzyli się z Austriakami. Pierwszy set spotkania był bardzo wyrównany i rozstrzygnął się po grze na przewagi, a zwycięsko z tej batalii wyszli austriaccy siatkarze, wygrywając 27:25. Kolejny set rozgrywany był już pod dyktando biało-czerwonych, którzy odprawili rywali do 15. Również trzecia partia zakończyła się takim samym wynikiem, co pozwoliło Polakom objąć prowadzenie w meczu. Wypracowana przewaga mentalna pozwoliła im zwyciężyć także w czwartej odsłonie 25:17, co przełożyło się na tryumf w całym pojedynku 3:1. Wygrana ta pozwoliła młodym Polakom zachować szansę na awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Polska - Austria 3:1 (25:27, 25:15, 25:15, 25:17)

ME U16 kobiet

W czempionacie juniorem Polki czekało w niedzielę trudne zadanie w postaci meczu z Rosjankami. Siatkarki Sbornej to dla nich w tym roku przeszkoda nie do przejścia, a poziom trudności podnosił fakt, że rywalki to jedne z faworytek całej imprezy. Już pierwsza partia pokazała, że polskie zawodniczki nie odegrają znaczącej roli na boisku, bowiem łatwo uległy rywalkom do 14. Znacznie więcej wyrównanej walki było w drugim secie, jednak i tu górą były siatkarki z Rosji, wygrywając 20:25. Trzeci, a zarazem ostatni, set ponownie był pokazem siły faworytek, które rozbiły Polki do 13, notując pewne i przekonujące zwycięstwo 0:3. Zwyciężczynie umocniły się tym samym na prowadzeniu w grupie 1, a polskie zawodniczki z zerowym dorobkiem punktowym zajmują ostatnią lokatę.

Polska - Rosja 0:3 (14:25, 20:25, 13:25)

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.