Tenis - Wimbledon: znamy zwycięzców gier podwójnych
JCtennis.com/ Wikimedia

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 11.07.2021, 23:36

Su-Wei i Elise Mertens wygrały turniej debla podczas tegorocznego Wimbledonu. W rywalizacji mężczyzn najlepsi okazali się Mate Pavić i Nikola Mektić. W mikście triumfowali Neal Skupski i Desirae Krawczuk.

Rywalizacja deblowa wśród pań rozegrała się na pełnym dystansie setowym. Zacięty pojedynek stoczyły Su-Wei Hsieh w parze z  Elise Mertens i Weronika Kusmiertowa z towarzyszącą jej Jelena Wiesnina. Pierwszy set padł łupem niżej notowanych Rosjanek. Również w drugiej partii szybko wywalczyły przełamanie. Gdy wydawało się, że przy stanie 5:4 zakończą spotkanie, zmarnowały dwie piłki meczowe. Jak się okazało, był to początek problemów Kudmiertowej i Wiesniny, które przegrały dwa kolejne gemy i w efekcie całego seta. Podbudowane skutecznym pościgiem Hsieh i Mertens wygrały decydującą partię 9:7 i zapisały na swoim koncie kolejny wielkoszlemowy triumf.

W rywalizacji panów do rozstrzygnięcia potrzebne były cztery sety. Najlepsza para deblowa w ostatnim czasie Mate Pavić i Nikola Mektić przechyliła na swoją korzyść dwa pierwsze sety. Ich rywale Marcel Granollers i Horacio Zeballos postawili trudne warunki, odgryzając się pewnym zwycięstwem 6:2 w trzeciej odsłonie. W czwartym secie lepsi byli już faworyci z Chorwacji.

Po finale singla mężczyzn do wyłonienia czempionów została już tylko rywalizacja w mikście. Na kort centralny wyszły Desirae Krawczuk grająca u boku Neala Skupskiego, a także Harriet Dart z Joe Salisburym. Pierwszy set zdecydowanie (6:2) wygrała para rozstawiona z numerem siódmym. W drugiej partii nadal dominowała Amerykanka i Australijczyk, lecz ostateczne rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w tie breaku. W nim 7:1 wygrali triumfatorzy pierwszego seta, tym samym Krawczuk i Skupski zostali zwycięzcami miksta.

Su-Wei Hsieh (TPJ)/Elise Mertens (BEL) [2] - Weronika Kudmiertowa (RUS)/Jelena Wiesnina (RUS): 3:6, 7:5, 9:7

Mate Pavić (CRO)/Nikola Mektić (CRO) [1] - Marcel Granollers (ESP)/Horacio Zeballos (GRE) [4]: 6:4, 7:6(5), 2:6, 7:5

Desirae Krawczuk (USA)/Neal Skupski (GBR) [7] - Harriet Dart (USA)/Joe Salisbury (AUS): 6:2, 7:6(1)