Gold Cup 2021: Kostaryka i Jamajka z trzema punktami

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 13.07.2021, 15:30

Minionej nocy zakończyła się pierwsza kolejka zmagań w grupie "C", gdzie przekonywujące zwycięstwa odniosły ekipy Jamajki oraz Kostaryki.

Grupa C

Jamajczycy rozpoczęli turniej od pewnego zwycięstwa z Surinamem. Wynik został otwarty bardzo szybko, bo już w 6. minucie bramkarza rywali pokonał Shamar Nicholson, korzystając z dokładnego dogrania od Daniela Johnsona. Mecz był dość wyrównany przez większą część czasu, ale to Jamajczycy zdobywali gole. Drugiego i zarazem ostatniego zdobył dwadzieścia minut później Bobby Reid.

Jamajka 2:0 Surinam

6' Nicholson, 26' Reid

Faworytem tego starcia bez wątpienia była Kostaryka i faktycznie te przewidywania szybko zostały przez nich potwierdzone. Już po sześciu minutach gry, wynik otworzył Joel Campbell. Kwadrans później było - 2:0. Tym razem były gracz m.in. Arsenalu Londyn asystował przy trafieniu Ariela Lassitera. Podopieczni trenera Luisa Suareza przeważali, ale w doliczonym czasie pierwszej połowy Gwadelupa złapała kontakt. Do bramki Leonela Moreiry trafił Raphael Mirval. Jednak kilka minut po zmianie stron, sytuacja Gwadelupy skomplikowała się, gdy z czerwoną kartką wyleciał z boiska Steve Solvet. Kostarykanie skrzętnie wykorzystali ten fakt i na dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem zdobyli gola numer trzy, a konkrtenie uczynił to doświadczony Celso Borges. Takim też rezultatem - 3:1, zakończyło się to spotkanie.

Kostaryka 3:1 Gwadelupa

6' Campbell, 21' Lassiter, 70' Borges - 45+5' Mirval