Tenis - WTA Praga: Urszula Radwańska odpadła w pierwszej rundzie
Peter Menzel/ Wikimiedia

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 13.07.2021, 16:20

Urszula Radwańska nie sprostała Nurii Parrizas-Diaz w meczu pierwszej rundy turnieju WTA w Pradze. Polka przegrała 2:6, 6:3, 6:1.

Reprezentująca Polskę Urszula Radwańska do turnieju głównego w czeskiej Pradze przedzierała się przez kwalifikacje. Polka w bardzo dobrym stylu wygrała oba mecze eliminacyjne, nie tracą seta w starciach z Dominiką Salkovą z Czech oraz reprezentującą Tajwan En Shuo Liang.

Radwańska bardzo dobrą formę zdawała się potwierdzać już na początku spotkania. Polka fantastycznie rozpoczęła, wygrywając pięć pierwszych gemów spotkania, przełamując w tym czasie serwis rywalki dwukrotnie. Hiszpanka w końcówce seta poprawiła swoją grę, wystarczyło jej to jednak tylko na ugranie dwóch gemów w pierwszej partii.

Drugiego seta Polka znów rozpoczęła fantastycznie, utrzymując dwukrotnie swoje podanie i przełamując raz rywalkę. Niestety przy stanie 3:1 coś w grze Polki się zacięło, a swoją obecność na korcie coraz mocniej podkreślała rywalka. Parrizas-Diaz natychmiast odrobiła straty, a następnie objęła prowadzenie 4:3. Wówczas Radwańska poprosiła o przerwę medyczną. Kontuzja pleców nie sprawiła jednak tak dużego dyskomfortu Polce, aby ta poddała mecz. Niestety, po powrocie do gry reprezentantka Polski do końca seta nie zdołała ugrać już ani jednego gema i przegrała 6:3.

Decydująca partia nie miała większej historii. Polka ani razu nie zdołała utrzymać swojego serwisu i jedyny, honorowy gem w tej partii wygrała w gemie numer 5. kiedy to przełamała serwis rywalki. Nuria Parrizas-Diaz awansowała więc do drugiej rundy turnieju, wygrywając 2:6, 6:3, 6:1, a Urszula Radwańska turniej zakończyła niestety na pierwszej rundzie.

Nuria Parrizas-Diaz (ESP) - Urszula Radwańska (POL)[Q] 2:6, 6:3, 6:1