Gold Cup 2021: druga wygrana Salwadoru i rehabilitacja Meksyku
wikimedia.commons

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 15.07.2021, 17:45

W nocy z środy na czwartek wystartowała druga kolejka spotkań fazy grupowej. Na początek, ponownie grupa "A", gdzie znów wygrał Salwador, a pierwsze zwycięstwo odniósł Meksyk.

Grupa A

Bezbłędny i konsekwentny jest jak na razie Salwador, który po raz drugi wygrał w stosunku - 2:0. Tym razem z Trynidadem i Tobago, dzięki czemu umocnił się na czele tabeli grupy "A". Salwadorczycy dość znacznie przeważali i udokumentowali to golem w 30. minucie spotkania. Jairo Henriquez otrzymał dokładne podanie od Bryana Tamacasa i pokonał bramkarza rywali Nicklasa Frenderupa. Taki wynik utrzymywał się niemal do końcowych sekund meczu, ale wtedy drugą bramkę dla Salwadoru strzelił Walmer Martinez, zamykając w ten sposób to starcie.

Trynidad i Tobago 0:2 Salwador

30' Henriquez, 90' Martinez

Po zaskakującym remisie w pierwszym spotkaniu z Trynidadem i Tobago, Meksykanie musieli wygrać aby myśleć o pozostaniu w turnieju. Oczywiście w starciu z Gwatemalą byli faworytami i tym razem już nie zawiedli. Dominowali w każdym aspekcie gry, a pierwszego gola zdobyli przed upływem pół godziny gry, kiedy na listę strzelców wpisał się Rogelio Funes. Do przerwy wynik się już nie zmienił, zaś dziesięć minut po niej, na - 2:0 podwyższył ponownie Funes. Ostatnie słowo należało do Orbelina Pinedy, który na jedenaście minut przed końcem wykorzystał podanie od Luisa Rodrigueza i ustalił rezultat końcowy na - 3:0.

Gwatemala 0:3 Meksyk

29', 55' Funes, 79' Pineda