Włoszczowska tuż za podium mistrzostw Europy

• Data publikacji: 07.08.2018, 12:05

Jolanda Neff zdominowała wyścig w kolarstwie górskim na mistrzostwach Europy w Glasgow. Szwajcarka wygrała z olbrzymią przewagą. Srebro zdobyła Francuzka Pauline Ferrand Prevot, a trzecia był Belgijka Githa Michiels. Maja Włoszczowska zajęła czwarte miejsce.

Trasa mistrzostw Europy dała się zawodniczkom we znaki. Panie miały dużo problemów technicznych. W niektórych fragmentach trasy musiały nawet schodzić z rowerów. Do pokonania było 5 okrążeń. Od samego początku w czołówce jechała Jolanda Neff. Mistrzyni świata oderwała się od rywalek i powiększała swoją przewagę. Szwajcarka zdecydowanie wygrała z przewagą 2 minut nad drugą Pauline Ferrand Prevot.

Francuzka początkowo walczyła o srebrny medal z Gunn Ritą Dahle Flesjaą. Norweżka miała problemy techniczne i straciła szansę na dobry wynik. Po defekcie Flesjii na trzecim miejscu jechała Linda Indergand. Szwajcarka jednak również dużo straciła. Potem na pozycję medalową awansowała Githa Michiels. Belgijka straciła ostatecznie 3 minuty i 27 sekund. Michiels obroniła się przed Mają Włoszczowską.

Polska zawodniczka liczyła na medal. Polka rozpoczęła spokojnie i potem pięła się w górę klasyfikacji. Ostatecznie Włoszczowska po mocnej końcówce straciła tylko 8 sekund do Michiels. Paula Gorycka zajęła 21. miejsce. Katarzyna Solus-Miśkowicz była 25, a Aleksandra Podgórska 28.