Siatkówka - ME U17: Polacy zagrają w półfinale! Bułgarzy rozgromieni!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 15.07.2021, 22:36

Polska drużyna siatkarzy U17 wygrała 3:0 z reprezentacją Bułgarii. Tym samym „Biało-Czerwoni" zajęli pierwsze miejsce w grupie i awansowali do półfinału Mistrzostw Europy. Przeciwnikiem podopiecznych Konrada Copa w ½ finału będą Słowacy.

Polacy byli zdecydowanymi faworytami spotkania. Pierwszy set był jednak zacięty. Choć „Biało-Czerwoni" rozpoczęli od kilkupunktowego prowadzenia – 7:4, Bułgarzy odrobili straty z nawiązką i odskoczyli na 9:12. W roli goniących wynik spisali się również nasi reprezentanci, którzy wyrównali na 14:14. Od tej pory gra toczyła się punkt za punkt i żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie wyższej przewagi. Polacy zaliczyli jednak znakomitą końcówkę, w której utrudnili rywalom przyjęcie i po skutecznych kontrach wygrali 25:18.

Takim samym wynikiem zakończyła się kolejna odsłona. W niej Polacy dominowali jednak od samego początku, a przewaga „Biało-Czerwonych” na półmetku wynosiła nawet sześć „oczek" – 15:9. Tym razem podopieczni Konrada Copa utrzymali koncentrację i bez większych problemów zakończyli seta pozytywnym rezultatem.

Podobny przebieg miała trzecia partia, która na początku była jednak wyrównana – 8:8. Dopiero w późniejszej fazie seta Polacy zdołali przejąć inicjatywę i wyprowadzić udane kontry – 17:13. Bułgarzy nie potrafili zagrozić naszym siatkarzom żadnym elementem gry i przegrali 25:15.

Polska – Bułgaria 3:0 (25:18, 25:18, 25:15)