Gold Cup 2021: awans Kanady i Stanów Zjednoczonych

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 16.07.2021, 16:45

Za nami druga seria gier w grupie "B", gdzie kolejne zwycięstwa odniosły reprezentacje Kanady oraz Stanów Zjednoczonych. Kanadyjczycy wysoko ograli Haiti, zaś gospodarze rozbili Martynikę.

Grupa B

Nie zwalniają tempa Kanadyjczycy, którzy po raz drugi wygrali w stosunku - 4:1. Tym razem z Haiti, zaś wcześniej z Martyniką. Mecz był od samego początku dość wyrównany, choć piłkarze trenera Johna Herdmana po pięciu minutach już prowadzili dzięki bramce Stephena Eustaquio. Do końca pierwszej połowy nic już się nie wydarzyło, zaś kilka chwil po zmianie stron zrobiło się - 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Cyle Larin. Pięć minut później Haitańczycy złapali kontakt, gdy Maxime'a Crepeau pokonał Stephane Lambese. Na nieco ponad kwadrans przed ostatnim gwizdkiem, rzut karny wykorzystał Larin i było - 3:1. Sytuacja rywali się skomplikowała dużo bardziej, gdy z czerwoną kartką z boiska wyleciał Francois Dulysse. Ostatnie słowo należało do ekipy "Klonowego liścia", a konkretnie Hoilleta, który pokonał Briana Sylvestre'a z... rzutu karnego. Ta wygrana dała oczywiście Kanadzie awans do 1/4 finału Gold Cup 2021.

Haiti 1:4 Kanada

56' Lambese - 5' Eustaquio, 51', 74' (k.) Larin, 79' (k.) Hoillet

Po skromnym zwycięstwie nad Haiti, gospodarze turnieju - Amerykanie rozgromili tym razem swoich rywali, którymi byli piłkarze Martyniki. "Jankesi" byli faworytami i już przed upływem kwadransa wyszli na prowadzenie po trafieniu Daryla Dike'a. Niespełna dziesięć minut potem było - 2:0, gdy do własnej bramki nieszczęśliwie skierował piłkę Samuel Camille. Po zmianie stron, przed upływem godziny gry, Amerykanie podwoili swoje prowadzenie po golach Milesa Robinsona i kolejnym Dike'a. W 64. minucie, rzut karny otrzymali gracze Martyniki, który pewnie wykorzystał ich najlepszy zawodnik Emmanuel Riviere. To jednak nie był jeszcze koniec strzelania w tym meczu. Kilka chwil później, na - 5:1 podwyższył Gyasi Zardes, a w ostatnich sekundach rezultat końcowy ustalił Nicholas Gioacchini. Dzięki tej wygranej, USA przypieczętowały awans do ćwierćfinału Gold Cup 2021.

Martynika 1:6 Stany Zjednoczone

64' (k.) Riviere - 14', 59' Dike, 23' (sam.) Camille, 50' Robinson, 70' Zardes, 90' Gioacchini