Kwiatkowski zwycięzcą czwartego etapu Tour de Pologne!

• Data publikacji: 07.08.2018, 16:40

Michał Kwiatkowski wygrał w Szczyrku czwarty etap Tour de Pologne. Polak z Team Sky został nowym liderem wyścigu dookoła Polski.

Czwarty etap był pierwszym trudnym odcinkiem podczas 75. wyścigu Tour de Pologne. Był to najdłuższy etap wyścigu, bo liczył 179 kilometrów. Na trasie z Jaworzna do Szczyrku znalazło się kilka podjazdów, w tym Salmopol, Zameczek i decydująca wspinaczka na Orle Gniazdo. W ucieczce jechali: Marek Rutkiewicz (Reprezentacja Polski), Jan Tratnik (Słowenia, CCC Sprandi Polkowice) i Bert van Lerberghe (Belgia, Cofidis Solutions Credit). Na ponad 30 kilometrów przed metą na czele pozostał sam Tratnik.

Na niecałe 20 kilometrów przed finiszem do Słoweńca dojechali: Patrick Konrad (Austria, Bora-hansgrohe), Jorge Arcas (Hiszpania, Movistar), Georg Preidler (Austria, Groupama FDJ) i Iwan Rowny (Rosja, Gazprom Rusvelo). Jan Tratnik nie utrzymał tempa czołowej czwórki. Potem z ucieczki odpadł także Arcas. Pozostała trójka została dogoniona 13 kilometrów przed metą.

Na podjeździe na Orle Gniazdo najlepszy okazał się Michał Kwiatkowski. Na ostatnich metrach Polak wyprzedził ubiegłorocznego zwycięzcę Dylana Teunsa. Kwiatkowski został nowym liderem wyścigu. Kolarz Team Sky wywalczył jeszcze 3 sekundy przewagi nad Teunsem i Georgem Bennettem. Inni faworyci stracili jeszcze więcej czasu. W klasyfikacji generalnej Kwiatkowski ma już 8 sekund przewagi nad Teunsem i 10 sekund nad Bennettem.