NBA: Bucks o krok od mistrzostwa po wygranej w Phoenix
LƯƠNG BÍCh hỮU/flickr.com

• Data publikacji: 18.07.2021, 05:40

Milwaukee Bucks pokonali w wyjazdowym spotkaniu numer pięć Phoenix Suns 123:119 i są już tylko o jedno zwycięstwo od mistrzostwa NBA. W barwach przyjezdnych kapitalnie zaprezentowała się cała trójka liderów - Giannis Antetokounmpo (32pkt), Khris Middleton (29pkt) oraz Jrue Holiday (27pkt). Mecz numer sześć odbędzie się już w nocy z wtorku na środę o godzinie 3:00.

Początek meczu zdecydowanie należał do drużyny gospodarzy. Suns rozpoczęli spotkanie bardzo agresywnie, trafiając dwanaście z pierwszych piętnastu prób z gry, dzięki czemu już w pierwszych minutach osiągnęli kilkunastopunktowe prowadzenie. Ostatecznie pierwszą odsłonę podopieczni Monty'ego Williams wygrali różnicą aż szesnastu oczek i wydawać się mogło, że kwestią czasu jest zbudowanie jeszcze większej przewagi. Druga kwarta była jednak zupełnie inną historią i dzięki bardzo dobrej dyspozycji Jrue Holidaya goście odrobili całe straty, a nawet potrafili wyjść na prowadzenie. Solidne minuty z ławki Bucks dał również Bobby Portis (9pkt), a ekipa z nim na parkiecie odskoczyła przeciwnikom. W takiej sytuacji na przerwę w meczu w lepszych nastrojach schodzili przyjezdni, którzy prowadzili 64:61.

Trzecią kwartę od kapitalnego pojedynku strzeleckiego rozpoczęli Devin Booker oraz Khris Middleton. Problemem dla Suns pozostawał jednak fakt dobrej dyspozycji pozostałej dwójki liderów gości, Giannisa oraz Holidaya, kiedy po stronie gospodarzy nie zawodził jedynie Deandre Ayton. Kolejny raz słabsze spotkanie rozgrywał Chris Paul, przez co to podopieczni Mike'a Budenholzera prowadzili przed rozpoczęciem ostatnich dwunastu minut 100:90. W czwartej kwarcie rozgrywający Phoenix pokazał swoje doświadczenie i trafił trzy ważne rzuty, dzięki czemu jego drużyna wciąż pozostawała w kontakcie. Następnie na 90 sekund przed końcem meczu niesamowitą trójkę trafił Devin Booker, zmniejszając deficyt gospodarzy do ledwie trzech oczek. Chwilę później z dwutaktu trafił Paul i różnica wynosiła ledwie jeden punkt na 38 sekund przed końcem. Następnie Suns mieli szansę na objęcie prowadzenia, ale stratę popełnił Booker, a kontrę wsadem z alley-oopa z faulem wykończył Giannis i goście prowadzili czterema punktami na 10 sekund przed końcem. W ostatniej akcji gospodarzom nie udało się już zdobyć punktów i to Bucks mogli się cieszyć z kluczowego zwycięstwa 123:119. Bohaterami przyjezdnych była cała trójka liderów - Giannis Antetokounmpo (32pkt, 9zb, 6as), Jrue Holiday (27pkt, 13as, 3prz) oraz Khris Middleton (29pkt, 7zb, 5as). Na nic zdał się kolejny kapitalny występ Devina Bookera (40pkt, 4zb, 3as). Mecz numer sześć odbędzie się już w nocy z wtorku na środę o 3:00.

Phoenix Suns - Milwaukee Bucks 119:123 (37:21, 24:43, 29:36, 29:23)