Skoki narciarskie - COC: Nousiainen najlepszy w Kuopio
sportwobiektywie.pl

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 18.07.2021, 10:30

W niedzielnym konkursie letnich rozgrywek Pucharu Kontynentalnego zwyciężył Eetu Nousiainen. Wraz z nim na podium stanęli Moritz Baer i Philipp Raimund. Najlepszy z Polaków, Adam Niżnik, uplasował się na miejscu siedemnastym.

Na starcie w Finlandii pojawiło się sześciu reprezentantów naszego kraju. W pierwszej serii najlepszy skok oddał Adam Niżnik. Polak poleciał na odległość 116.5 metra plasując się na miejscu 12. Kolejny z naszych zawodników, Klemens Joniak oddał skok na 107 metr zdobywając tym samym 20. pozycję. Niewiele do awansu do drugiej serii zabrakło Mateuszowi Gruszce, który po skoku na 108 metr zajął miejsce 32. Kacper Juroszek (101 m) i Jan Habdas (100.5 m) zajęli kolejno 39. i 42. miejsce. Najsłabiej zaprezentował się Szymon Zapotoczny, który oddał skok o długości 94.5 metra plasując się na miejscu 49.

Na półmetku zmagań, po świetnym skoku za rozmiar skoczni (129.5 m), prowadził Mika Schwann. Niewiele do niego brakowało zawodnikowi z Niemiec. Moritz Baer, który oddał skok o długości 123 metrów, potrzebował mniej niż 2 punktów, by wyprzedzić Austriaka. Pół punktu za nim znajdował się Thomas Lackner, który uzyskał odległość 121.5 metra.

W serii finałowej austriackiemu liderowi, mimo wiatru pod narty, nie udało odlecieć się daleko. Schwann wylądował na 117 metrze tym samym zajmując dopiero siódmą pozycję. Na prowadzenie, po skoku o długości 126.5 m, wysunął się reprezentant gospodarzy - Eetu Nousiainen. Moritz Baer bez problemu utrzymał swoją drugą pozycję oddając skok o pół metra krótszy niż w pierwszej serii. Na trzecim miejscu znalazł się jego kolega z drużyny - Philipp Raimund. Niemiec również oddał dobry skok lądując na 124 metrze.

Nieco słabszy skok (106 m) oddał Adam Niżnik co poskutkowało jego spadkiem na 17. pozycję. Klemens Joniak również oddał skok słabszy w porównaniu do pierwszej próby. Polak uzyskał odległość 101 metra, przez co uplasował się na miejscu 30.