Gold Cup 2021: awans Hondurasu, wysoka wygrana Kataru
wikimedia.commons

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 18.07.2021, 16:40

Za nami drugie spotkania w grupie "D", gdzie drugie zwycięstwo odniósł Honduras, a Katar rozbił Grenadę.

Grupa D

Katarczycy nie mieli większych problemów z pokonaniem rywali z Grenady. Strzelanie w tym meczu rozpoczęli już po jedenastu minutach, gdy wynik otworzył Abdulaziz Hatim. Dokładnie po upływie kolejnych jedenastu minut zrobiło się - 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Akram Afif. Ten sam zawodnik asystował przy trzeciej bramce, którą jeszcze przed przerwą strzelił Mohammed Muntari. Ostateczny rezultat został ustalony tuż po zmianie stron, gdy na - 4:0 trafił Ali Almoez. Dzięki tej wygranej Katar umocnił się na drugim miejscu w tabeli i jest na dobrej drodze do awansu.

Grenada 0:4 Katar

11' Hatim, 22' Afif, 36' Muntari, 46' Almoez

Niezwykle emocjonująco zapowiadało się starcie Panamy z Hondurasem. Panamczycy po remisie z Katarem musieli wygrać, zaś Honduras mógł już sobie zapewnić udział w ćwierćfinale. Mecz był bardzo zacięty i obie strony stwarzały sobie mnóstwo okazji. Jednak lepiej otworzyli go Honduranie, którzy po 22 minutach, za sprawą Romella Quioto wyszli na prowadzenie. Ich radość trwała jedynie dziesięć minut, kiedy to z rzutu karnego wyrównał Eric Davis. Panamczycy postanowili pójść za ciosem i w doliczonym czasie gry zdobyli gola na - 2:1, a konkretnie uczynił to Cesar Yanis. Po zmianie stron, w przeciągu czterech minut Honduras zdobył dwa gole i zapewnił sobie wygraną i awans do 1/4 finału Gold Cup 2021. Najpierw, w 61. minucie trafił Alexander Lopez, zaś w 65. minucie ponownie Quioto.

Panama 2:3 Honduras

32' (k.) Davis, 45+1' Yanis - 22', 65' Quioto, 61' Lopez