Tenis - ATP: Carreno-Busta i Ruud z tytułami
sirobi 2019

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 18.07.2021, 17:41

Wczesnym popołudniem zostały rozegrane dwa finały turniejów mężczyzn w Hamburgu i Bastad. W Niemczech najlepszy okazał się Pablo Carreno-Busta. W Szwecji tytuł powędrował do Caspra Ruuda.

W finale turnieju w Hamburgu znaleźli się Pablo Carreno-Busta i Filip Krajinović. O ile obecność Hiszpana nie budziła sensacji, o tyle Serb w ćwierćfinale pokonał najwyżej rozstawionego Stefanosa Tsitsipasa, a później nie miał problemu, żeby odprawić Laslo Djere. Faworytem pojedynku pozostawał Carreno-Busta, który w Niemczech nie stracił jeszcze seta. Od pierwszych piłek Hiszpan pokazywał dominację na korcie. W trzecim gemie wywalczył przełamanie. Sam nie miał problemu z wygrywaniem własnych gemów serwisowych. W siódmym gemie dołożył kolejnego breaka. Rozstawiony z dwójką zawodnik wygrał seta 6:2, tracąc zaledwie dwa punkty przy swoim podaniu. Druga odsłona zaczęła się od ponownego przełamania serwisu Krajinovicia. Serb nie był w stanie odrobić strat i przegrał 4:6. Po przegraniu już czwartego finału w karierze emocje wzięły nad nim górę i rozpłakał się. Dla Carreno-Busty był to szósty wygrany turniej w zmaganiach głównego touru.

W szwedzkim Bastad finałowy pojedynek rozegrali Casper Ruud i Federico Coria. Najwyżej rozstawiony Norweg dotychczas w turnieju nie stracił żadnego seta. Pewną niespodzianką był udział w decydującej fazie Argentyńczyka. Ten w ostatnim czasie dotarł do trzech finałów na poziomie ATP Challenger Tour, z czego jeden padł jego łupem. W starciu z Ruudem wypadł zdecydowanie słabiej niż rywal. W pierwszym secie dwukrotnie został przełamany, co prawda częściowo odrobił straty, lecz uległ 3:6. W drugiej partii ponownie Norweg wyszedł na prowadzenie 5:2 z podwójnym breakiem. Znów Coria walczył dzielnie, broniąc cztery piłki meczowe. Piątą Ruud już wykorzystał i zapisał na swoim koncie drugi tytuł w tym sezonie. Co ciekawe, Norweg powtórzył sukces taty sprzed 26. lat.

Pablo Carreno-Busta (ESP) [2] - Filip Krajinović (SRB) [6]: 6:2, 6:4

Casper Ruud (NOR) [1] - Federico Coria (ARG): 6:3, 6:3