Siatkówka - ME U16: przegrana Polek w meczu o piąte miejsce

• Data publikacji: 18.07.2021, 20:25

Reprezentantki Polski zakończyły udział w mistrzostwach Europy U16 na szóstej pozycji. Podopieczne Artura Wójcika w meczu o piąte miejsce uległy po tie-breaku Serbkom.

Po słabym początku turnieju (przegrane z Turczynkami i Rosjankami), Polkom udało się wygrać trzy kolejne spotkania (z Węgierkami, Belgijkami oraz Czeszkami), co zapewniło im grę w meczu o piąte miejsce z Serbkami.

Pierwszy set zakończył się pięciopunktowym zwycięstwem Polek, ale prawdziwe emocje zaczęły się w drugiej odsłonie, w której Biało-Czerwone pokazały jak bardzo są waleczne. Ich rywalki miały nawet osiem punktów przewagi, a mimo tego podopiecznym Artura Wójcika udało się doprowadzić do stanu 24:24. Serbki wygrały jednak tę partię.

W kolejnym secie role się odwróciły. Polki szybko objęły prowadzenie i stopniowo je powiększały. Ostatecznie, rozgromiły ekipę z Bałkanów do 12. Zawodniczki z Serbii nie poddały się, kolejna partia padła ich łupem, a w tie-breaku nie dały już żadnych szans reprezentantkom Polski, wygrywając 15:9. Znakomite zawody rozegrała Ana Mihajlović, autorka 26 punktów.

Polska 2:3 Serbia (25:20, 24:26, 25:12, 23:25, 9:15)