Pięciobój nowoczesny - MŚJ: srebro miksta na zakończenie
UIPM newsletter

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 18.07.2021, 22:20

Jeden medal przywiozą polscy pięcioboiści z mistrzostw świata juniorów, które zakończyły się dziś w Aleksandrii. Drugie miejsce w sztafetach mieszanych zajęli Maciej Klimek i Ewa Pydyszewska. Starty indywidualne były mniej udane.

Miksty, rozgrywane zwyczajowo na koniec imprez mistrzowskich przyniosły wreszcie powody do zadowolenia polskim kibicom pięcioboju. Do rywalizacji przystąpiło aż 21 par. W szermierce Polacy spisali się przyzwoicie, notując 11 wynik (19 wygranych walk). Podobnie było na pływalni - nasza para uzyskała 9.czas dnia (1:58.28). Świetnie poradzili sobie Pydyszewska i Klimek na parkurze, gdzie zaliczyli czysty przejazd z minimalnym przekroczeniem limitu czasowego. Jednak o wywalczeniu medalu zadecydowała przede wszystkim świetna kombinacja, w której Polacy uzyskali trzeci czas i metę przecięli tylko za prowadzącymi od początku do końca Białorusinami.

Wcześniej, w pierwszych dniach mistrzostw rozegrano sztafety męskie i żeńskie. Klimek startujący z Kamilem Kasperczkiem zajęli siódme miejsce, natomiast Polki nie przystąpiły do sztafetowej rywalizacji. Konkurencje wygrali Ukraińcy i Niemki.

Indywidualnie nasi juniorzy spisali się słabo. Klimek zajął 27. miejsce, a Kasperczak był dopiero 33. Złoty wywalczył Egipcjanin Ahmed Elgendy. Wśród dziewcząt Ewa Pydyszewska zajęła 13. miejsce, a Daria Niedziałkowska była 23. Michalina Wierzba odpadła w eliminacjach. Triumfowała Francuzka Rebecca Castaudi. Drużynowo triumfowały obie ekipy węgierskie, Polki sklasyfikowane zostały na 8. lokacie.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.