LoL - LCS: TSM zwycięzcą sezonu regularnego, czas na play-offy
Riot Games, Inc.

• Data publikacji: 02.08.2021, 18:05

Za nami ostatni tydzień sezonu regularnego League Series Championship. Po bardzo dobrej końcówce sezonu dwa pierwsze miejsca zapewnili sobie TSM oraz 100 Thieves, dzięki czemu z miejsca otrzymali miejsce w drugiej rundzie play-offów. Rzutem na taśmę szansę na grę w mistrzostwach zdobyli Golden Guardians, którzy pokonali w bezpośrednim starciu FlyQuest i wyprzedzili ich w tabeli.

100 Thieves vs TSM - 0:1 (MVP: SwordArt)

100 Thieves TSM
Ssumday Gnar 0/1/2 5/0/0 Viego Huni
Closer Olaf 0/3/2 1/0/7 Diana Spica
Abbedagge Sylas 1/4/1 1/1/4 Cassiopeia PowerOfEvil
FBI Varus 1/2/0 2/0/5 Jhin Lost
huhi Thresh 0/1/1 2/1/7 Leona SwordArt

Spotkanie na samym szczycie tabeli, którego zakończenie miało zadecydować o tym, która z tych drużyn zwycięży w sezonie regularnym letniego splitu LCS. Sama rozgrywka rozpoczęła się idealnie dla TSMSpica wszedł do lasu rywala, gdzie z pomocą Leony oraz Jhina zdołał pokonać Olafa, a chwilę później drużyna dołożyła do tego piekielnego smoka. W 9. minucie TSM mieli na koncie już trzy zabójstwa, ale poprzez złe ustawienie musieli oddać drugiego smoka przeciwnikom. W kolejnych minutach drużyna czerwona już takich błędów nie popełniła.

TSM zdobyli dwa kolejne smoki oraz Rift Heralda, a w 24. minucie wykorzystali nieświadomość rywali i pokonali Barona Nashora, który zwiększył ich przewagę w złocie do dwóch tysięcy. W 27. minucie niesamowitej kradzieży smoka dokonał Gnar, co powstrzymało duszę po stronie TSM. Mimo tego drużyna nie miała większych problemów, żeby dwie minuty później zniszczyć inhibitor na dolnej alei i dokonać resetu. W 33. minucie TSM zdobyli w końcu duszę smoka oceanicznego, a następnie zdeklasowali rywali w walce wokół Barona, podczas której Quadrakillem popisał się Huni. Drużyna od razu ruszyła midem i zakończyła mecz oraz cały sezon na 1. miejscu.

Evil Geniuses vs Cloud9 - 1:0 (MVP: Impact)

Evil Geniuses Cloud9
Impact Gnar 2/1/7 3/1/6 Lee Sin Fudge
Svenskeren Viego 0/4/6 3/3/4 Diana Blaber
Jiizuke Twisted Fate 3/2/6 3/3/5 Yasuo Perkz
Danny Aphelios 5/2/2 2/0/3 Varus Zven
IgNar Thresh 0/2/9 0/3/8 Leona Vulcan

Mecz o trzecie miejsce na koniec sezonu LCS. Początek był bardzo spokojny, a przez pierwsze 10 minut jedynym wydarzeniem wartym odnotowania było zdobycie smoka powietrznego przez C9. Niedługo później Chmurkom udało się zdobyć dwa pierwsze zabójstwa w grze, a także drugiego smoka, na co rywale odpowiedzieli pierwszą wieżą na górnej alei. Dwie kolejne walki drużynowe poszły jednak po myśli Evil Geniuses, co pozwoliło im uzyskać 4,000 złota przewagi oraz zdobyć dwa górskie smoki.

W 31. minucie drużyny dokonały wymiany - Baron dla EG, trzeci smok dla C9. Chwilę później Chmurki wygrały walkę na górnej alei i chwilowo powstrzymały ataki na swoją bazę. Kolejne zabójstwa pozwoliły Cloud9 zdobyć duszę smoka górskiego, ale ceną były dwa zniszczone inhibitory. W 39. minucie Geniusze Zła zgarnęły dla siebie Barona Nashora, a następnie zmierzyli się z rywalami na midzie i wygrali wymianę, po której mogli bez problemu zakończyć grę.

FlyQuest vs Golden Guardians - 0:1 (MVP: Ablazeolive)

FlyQuest Golden Guardians
Kumo Camille 4/3/3 2/3/8 Renekton Licorice
Josedeodo Viego 2/3/5 0/2/9 Zac Iconic
Palafox Galio 1/3/6 6/1/4 Tristana Ablazeolive
Tomo Ziggs 2/2/4 5/1/5 Syndra Stixxay
Diamond Tahm Kench 1/3/4 1/3/8 Leona Chime

Starcie pomiędzy FlyQuest, a Golden Guardians miało tego dnia kluczowe znaczenie. Obie drużyny miały po dwie wygrane w bezpośrednich grach, dlatego zwycięzca tej mapy miał zdobyć kluczową w kwestii awansu do play-offów przewagę. Początek był bardzo wyrównany i do 10. minuty żadna z ekip nie wypracowała wyraźnej przewagi. Wtedy jednak otrzymaliśmy wielką walkę wokół Rift Heralda i choć obie drużyny zdobyły po trzy zabójstwa, to GG zgarnęli Shelly, dającą im kluczową przewagę. FlyQuest odpowiedzieli pokonaniem smoka powietrznego, ale w 13. minucie tracili do rywali ponad 3,000 złota.

W 18. minucie Golden Guardians wygrali większą wymianę na górnej rzece, dzięki czemu powiększyli prowadzenie do 6,000 złota, a także zdobyli dla siebie smoka piekielnego. Następnie drużyna zgarnęła Barona Nashora oraz drugiego smoka i zaczęła atak środkową aleją. Nie zdobyli jednak zbyt wiele struktur i w 31. minucie raz jeszcze podeszli pod Barona i go pokonali. Rywale raz jeszcze potrafili się wybronić, więc GG musieli się zadowolić zdobycie duszy górskiej w 35. minucie. W 37. minucie otrzymaliśmy trzecie podejście pod Nashora, ale tym razem Golden Guardians zdecydowali się na walkę z rywalami i bardzo pewnie ją wygrali. Zaraz po niej ruszyli na Nexus przeciwników i zrównali go z ziemią kilkadziesiąt sekund później.

MVP kolejki: Spica (TSM)

• Diana 1/0/7 vs 100 Thieves (W)
  • Olaf 5/0/4 vs Counter Logic Gaming (W)

MVP: Damonte

Rozgrywki LCS nie zatrzymują się i już w najbliższy weekend na Summoner's Rift będziemy oglądać dwie pierwsze play-offowe pary. Najpierw w sobotę o 23:00 zmierzą się ze sobą Evil Geniuses oraz Dignitas, a w niedzielę o 22:00 swój mecz rozpoczną Cloud9Team Liquid.