El. LM kobiet: "dwucyfrówka" w meczu Górnika Łęczna

• Data publikacji: 07.08.2018, 19:22

Całkowita deklasacja, pogrom - te słowa najlepiej opisują pierwszy mecz Górnika Łęczna w eliminacjach do kobiecej Ligi Mistrzów. Polki rozbiły Martve Kutaisi 12:0, a Ewelina Kamczyk strzeliła cztery bramki.

Piłkarki Górnika Łęczna debiutują w tych rozgrywkach, po tym jak w poprzednim sezonie przerwały czteroletnią hegemonię Medyka Konin. W pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do 1/16 finału Ligi Mistrzyń z gruzińskim Marve Kutaisi zawodniczki z Lubelszczyzny prowadziły po 11 minutach już 3:0. Strzelanie rozpoczęła Gabriela Grzywińska, a potem piłkę do bramki skierowały Dominika Grabowska i Ewelina Kamczyk. Górniczki dołożyły czwarte trafienie tuż przed przerwą za sprawą Emilii Zdunek. Przewaga Polek nie ulegała żadnej dyskusji.

Piłkarki z Łęcznej po wznowieniu gry strzeliły rywalkom jeszcze osiem bramek. Na listę strzelczyń wpisały się: trzykrotnie Kamczyk, dwukrotnie Zdunek (z rzutów karnych), Weronika Zawistowska, Agnieszka Jędrzejewicz i Krystyna Sikora. Zwycięstwo 12:0 jest największym jakie polski zespół odniósł jak dotąd w kobiecej Lidze Mistrzów.

W drugim meczu tej grupy eliminacyjnej piłkarki Glasgow City przegrały 1:2 z Anderlechtem Bruksela.

Do 1/16 finału awansują zwycięzcy każdej z 10 grup eliminacyjnych + dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc.

Górnik Łęczna - Martve Kutaisi 12:0 (4:0)

4' Grzywińska, 6' Grabowska, 11', 47' , 53', 83' Kamczyk, 44', 49', 57' Zdunek, 68' Zawistowska, 69' Jędrzejewicz, 77' Sikora