Kawęcki drugi w półfinale Mistrzostw Europy

• Data publikacji: 07.08.2018, 19:10

Kolejny emocjonujący dzień Mistrzostw Europy w Pływaniu dobiegł końca bez medali dla polskiej reprezentacji. Nadzieję w serca rodaków wlał jednak Radosław Kawęcki, który świetnie zaprezentował się w półfinale i jest jednym z głównych pretendentów do medalu.

Przekroczenie graniczy 23 sekund w finale na 50 m motylkiem dawało szansę na medal. Niestety sztuka ta nie udała się Konradowi Czerniakowi, który sprint ukończył na piątej lokacie z czasem 23.34. Najszybszym pływakiem oraz nowym rekordzistą mistrzostw Europy został Andri Goworow, który dystans pokonał w 22.48 s.

Niestety sam fakt awansu do finału okazał się szczytem możliwości polskiej sztafety pań stylem zmiennym. Polki zajęły ostatnie miejsce z czasem 8:04.51 i startą ponad 12 sekund do liderek. Złoty medal przypadł gospodarzom - Brytyjki dobiły do upragnionej mety po 7:51.65. Tuż za nimi znalazły się Rosja oraz Niemcy. W walce o medal liczyła się również sztafeta francuska, która przegrała brąz o jedyne 0,1 s.

Bardzo dobry start oglądaliśmy w wykonaniu Radka Kawęckiego. Polski weteran płynąc  w drugim półfinale wyścigu na 200 m stylem grzbietowym osiągnął znakomity czas 1:57.56, zajmując drugie miejsce w łącznej klasyfikacji. Lepszy od niego okazał się jedynie świetnie spisujący się na tych mistrzostwach Jewgieni Ryłow. Na trzynastym miejscu, nie dającym awansu do fazy medalowej, uplasował się drugi z biało-czerwonych Jakub Skierka.

Niestety w ślady kolegi nie poszła Katarzyna Wasick, reprezentująca nasz kraj na 100 m stylem dowolnym. Polka była 12., ze stratą 2.14 s do zwycięskiej Sary Sjoestrom.