Tokio 2020 – 21 lipca [LIVE]

  • Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 21.07.2021, 00:56

Przedłużone o 364 dni oczekiwanie zakończone! Już o 2:00 w nocy czasu polskiego rozpocznie się rywalizacja w ramach XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich, których gospodarzem jest Tokio. Jednak w pierwszych godzinach nasze oczy wcale nie będą zwrócone na stolicę Japonii. Olimpijską rywalizację zainaugurują w Fukushimie softballistki. Do Tokio (i paru innych miast) przeniesiemy się wieczorem, za sprawą piłki nożnej.

 

PROGRAM DNIA

 

STARTY POLAKÓW – Jeszcze nie dzisiaj

Relacja na żywo

Dziękujemy Państwu za ostatni dzień! Niniejszym kończymy tę relację, acz się z Państwem nie żegnamy. Na stronie głównej już czeka nowa relacja, która będzie w całości poświęcona drugiemu dniu igrzysk!

Nasi lekkoatleci już w drodze do Tokio! Panowie - powodzenia, lećcie po marzenia!

Kolejna grupa polskich sportowców wyruszyła dziś do Tokio.

Żeglarstwo - Takie widoki mają żeglarze rywalizujący na akwenie olimpijskim przy wyspie Enoshima.

Szermierka - znamy rywalki Biało-Czerwonych w drużynowej szpadzie! Polki na planszach zmierzą się z Estonkami. Ćwierćfinały rozpoczną się w nocy 27 lipca.

Kilka obrazków z rekonesansu trasy olimpijskiej naszych kolarzy.

Pływanie - jeden z faworytów do medalu w pływaniu wypada z rywalizacji z powodu zakażenia koronawirusem.

Mimo że na stadionach obecnie nie dzieje się już nic więcej, w świecie olimpijskim wciąż jest interesująco. Maxim Agapitov kwestionuje decyzję o cofnięciu jego akredytacji podczas igrzysk w Tokio. Agapitov jest byłym mistrzem świata w podnoszeniu ciężarów z Rosji, jednakże przez pewien incydent związany z dopingiem został zawieszony 28 lat temu. Niemniej nie zgadza się z decyzją MKOI.

Na dziś to koniec sportowych emocji w Japonii, ale my bardzo namawiamy na to, by zostać z nami, bo przez cały czas informujemy o tym, co dzieje się wokół igrzysk olimpijskich.

Piłka nożna (AUS 2:1 NZL) - KONIEC SPOTKANIA! Po przerwie goli dla Australii już nie było, pod koniec padł tylko gol dla rywalek, ale nie zmienił on specjalnie obrazu meczu. Australia niewielkim nakładem sił, ale pewnie pokonuje Nową Zelandię. W tej grupie grają jeszcze Szwedki i Amerykanki, a więc walka o awans będzie bardzo zacięta.

Piłka nożna (AUS 2:1 NZL) - Strzelają gola Nowozelandki! Ale czy nie za późno?! Dośrodkowanie na głowę Gabi Rennie i piłkarka w swoim olimpijskim debiucie wpisuje się na listę strzelców.

Piłka nożna (AUS 2:0 NZL) - Kolejna zmiana u Australijek. Schodzi Hayley Raso, a na boisku pojawia się Alanna Kennedy. Pięć minut do końca spotkania.

Piłka nożna (AUS 2:0 NZL) - Druga żółta kartka dla Nowej Zelandii w tym meczu. Najpierw ukarana została CJ Bott, a teraz kartonik ujrzała Katie Bowen.

Piłka nożna (AUS 2:0 NZL) - Próbują Nowozelandki zagrozić bramce Lydii Williams, niewiele na razie z tego wychodzi. 2 strzały, w tym 1 celny w całym meczu. Tak to wygląda i raczej nie daje szans na poprawę wyniku.

Piłka nożna (AUS 2:0 NZL) - Zmiany też w Australii. Jedną ze strzelczyń gola Tamekę Yallop zmienia Kyra Cooney-Cross, a za Kyah Simon wchodzi Mary Fowler.

Piłka nożna (AUS 2:0 NZL) - Znakomita okazja Simon Kyah, która w sytuacji sam na sam trafia prosto w Erin Nayler. Prawda jest taka, że gdyby nie nowozelandzka bramkarka, mogłoby tu być już nawet 4:0 lub 5:0.

Piłka nożna (ZAM 3 :10 NED) - Tak wysokiego zwycięstwa Holenderek z pewnością nikt się nie spodziewał, niemniej jednak Pomarańczowe potwierdzają, że są jednym z głównych kandydatów do zdobycia medalu na igrzyskach w Tokio.

Piłka nożna (ZAM 3 :10 NED) - Arbiter główna gwiżdże po raz ostatni. To było szalone widowisko, w którym obejrzeliśmy aż trzynaście bramek. Holenderki bardzo pewnie ogrywają debiutującą reprezentację Zambii aż 10:3.

Piłka nożna (AUS 2:0 NZL) - 68. minuta na zegarze. Nie mają za wiele argumentów Nowozelandki. Zmiana w ich reprezentacji - z boiska schodzi Anna Green, a wchodzi Paige Satchell. Wcześniej Daisy Cleverley zmieniła Olivię Chance.

Piłka nożna (ZAM 3 :10 NED) - Cztery minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

Piłka nożna (ZAM 3 :10 NED) - Żółtym kartonikiem za agresywny atak na rywalkę ukarana defensorka Holenderek, Kika van Es.

Piłka nożna (AUS 2:0 NZL) - Fatalny błąd Lydii Williams i Hannah Wilkinson stanęła przed znakomitą szansą. Bramka była pusta, ale trzeba było jeszcze celnie dośrodkować do koleżanki, a z tym był już problem. Nadal 0 po stronie przegrywającej reprezentacji.

Piłka nożna (AUS 2:0 NZL) - Kwestią czasu jest chyba gol dla Australijek. Teraz grająca z numerem 17 Kyah Simon znalazła się sam na sam z bramkarką rywalek, ale piłka została wypuszczona trochę za mocno i zawodniczkom z Oceanii udało się zażegnać niebezpieczeństwo.

Piłka nożna (ZAM 3 :10 NED) - Szalone spotkanie oglądamy na stadionie Miyagi w Rifu. Aż trzynaście bramek, festiwal goli, ładnych akcji, a także... kuriozalnych błędów golkiperek.

Piłka nożna (ZAM 3:10 NED) - Zaskoczona formacja defensywna Holandii. Barbara Banda w odstępie niespełna minuty strzela po raz drugi.

Piłka nożna (AUS 2:0 NZL) - Caitlin Foord miała znakomitą okazję. Dostała piłkę "na nos" z lewego skrzydła w pole karne, ale znakomicie spisała się bramkarka Nowozelandek.

Piłka nożna (ZAM 2:10 NED) - Barbara Banda po indywidualnej akcji z ostrego kąta pokonuje Sari van Veenendaal.

Piłka nożna (ZAM 2:10 NED) - Druga bramka dla Zambii.

Piłka nożna (AUS 2:0 NZL) - Niesamowicie aktywna jest w tym meczu Samantha Kerr, która raz po raz straszy bramkarkę Nowozelandek. Teraz miała niewygodną pozycję, ale wywalczyła rzut rożny.

Piłka nożna (ZAM 1:10 NED) - Precyzyjne dogranie Janssen z prawego skrzydła, w polu karnym odnalazła się Pelova i zdobyła swoją pierwszą bramkę w narodowych barwach.

Piłka nożna (ZAM 1:10 NED) - No i jest dziesiąte trafienie dla Holandii. Na listę strzelczyń wpisała się rezerwowa zawodniczka kadry, Victoria Pelova.

Piłka nożna (AUS 2:0 NZL) - Tworzą sobie Australijki kolejne sytuacje, ale na razie nawet nie musi interweniować Erin Nayler, bo strzały wędrują obok bramki.

Piłka nożna (ZAM 1:9 NED) - Rozpoczął się ostatni kwadrans spotkania. Blisko wyniku dwucyfrowego, a Holenderki wciąż mają ochotę na kolejne trafienia.

Piłka nożna (ZAM 1:9 NED) - Kolejna bramka dla Holandii! Deklasacja. 9:1, pewne wykończenie Beerensteyn.

Piłka nożna (AUS 2:0 NZL) - Znakomita okazja Sam Kerr do tego, by podwyższyć rezultat, ale posłane w jej stronę dośrodkowanie nie udało się zamienić na bramkę.

Piłka nożna (AUS 2:0 NZL) - Pierwsze minuty podobnie jak przed przerwą dość spokojne. Australijki często wychodzą z piłką z własnej połowy.

Piłka nożna (AUS 2:0 NZL) - Zaraz rozpocznie się druga połowa meczu Australii z Nową Zelandią. Dwa kraje kojarzące się bardzo mocno ze sobą, znajdujące się w tej samej części świata, o podobnych flagach. Pewnie można by mnożyć te podobieństwa. Faktem jednak jest, że na razie Australijki prezentują znacznie wyższy poziom.

Piłka nożna (ZAM 1:8 NED) - Żółtą kartką za faul na Danielle van de Donk ukarana defensorka Zambii, Esther Siamfuko.

Piłka nożna (ZAM 1:8 NED) - Popis umiejętności technicznych zaprezentowała Jill Roord. Pomocniczka reprezentacji Holandii serią szybkich zwodów minęła trzy rywalki i uderzeniem z lewej nogi pokonała golkiperkę Zambijek.

Piłka nożna (ZAM 1:8 NED) - GOL! Indywidualny rajd Jill Roord zakończony bramką. Ósme trafienie wicemistrzyń świata, które dają rywalkom cenną lekcję futbolu.

Piłka nożna (JPN 1:1 CAN) - Koniec spotkania. Japonki uniknęły porażki w pierwszym meczu turnieju rozgrywanego w ich kraju. Kanadyjki mogą czuć się zasmucone, ponieważ nie dość że prowadziły to miały kilka dobrych okazji do podwyższenia wyniku

Piłka nożna (ZAM 1:7 NED) - Podwójna zmiana po stronie reprezentacji Holandii. Vivianne Miedema opuszcza plac gry, zastępuje ją Lineth Beerensteyn. Znakomite spotkanie Miedemy. Na boisku pojawia się też Lynn Wilms, zmieniając Stefanie van der Gragt.

Piłka nożna (JPN 1:1 CAN) - Dobrze na prawej stronie pola karnego znalazła się Lawrence, ale zamiast uderzać z ostrego kąta szukała jeszcze podania. Obrończynie wybiły jednak piłkę

Piłka nożna (ZAM 1:7 NED) - GOL! Co nie udało się kilkanaście sekund wcześniej, udało się w 60. minucie. Vivianne Miedema po raz czwarty wpisuje się na listę strzelczyń.

Piłka nożna (JPN 1:1 CAN) - Jak widać dla prawdziwego kibica 3 mecze jednocześnie to nie problem

Piłka nożna (ZAM 1:6 NED) - Dobra okazja Holenderek na zdobycie trafienia numer siedem. Danielle van de Donk świetnie dostrzegła wybiegającą na pozycję Martens, ale bramkarka Zambii wybroniła uderzenie skrzydłowej Holenderek.

Piłka nożna (ZAM 1:6 NED) - Holenderki poradziły sobie z dośrodkowaniem Lungu i oddaliły zagrożenie od własnej bramki.

Piłka nożna (JPN 1:1 CAN) - Sędzia dolicza aż 8 minut dodatkowego czasu gry

Piłka nożna (ZAM 1:6 NED) - Rzut wolny dla Zambijek po faulu Dominique Janssen na Ireen Lungu.

Piłka nożna (AUS 2:0 NZL) - Głupie straty Nowozelandek w środku pola i to się musi kończyć wieloma okazjami dla rywalek. Australijki po golach Tameki Yallop i Samanthy Kerr prowadzą 2:0. Wracamy do tego spotkania za około kwadrans.

Piłka nożna (JPN 1:1 CAN) - Japonki próbują w końcówce podkręcić tempo. Kanadyjki wyraźnie czekają już na ostatni gwizdek

Piłka nożna (ZAM 1:6 NED) - Zambijki nie mają pomysłu na to, jak przełamać szczelną defensywę Holandii. Holenderki tempa gry nie forsują, jednak wciąż upatrują swoich szans w długich podaniach posyłanych za plecy obrończyń drużyny przeciwnej.

Piłka nożna (JPN 1:1 CAN) - Iwabuchi dostała bardzo dobrą piłkę na wolne pole i zamiast podprowadzać ją do braki technicznie uderzyła obok wychodzącej bramkarki. Świetny strzał dał Japonkom upragnioną bramkę

Piłka nożna (AUS 2:0 NZL) - 5 minut do końca pierwszej części meczu. Australijki kontrolują wydarzenia na boisku. Chyba przed przerwą już nie będą szukać goli, ale po niej śmiało mogą podwyższyć swoje prowadzenie.

Piłka nożna (ZAM 1:6 NED) - Obraz gry nie ulega zmianie, to Holenderki utrzymują się przy piłce i dyktują warunki na murawie.

Piłka nożna (JPN 1:1 CAN) - Wykrakaliśmy. Japonia wyrównuje!

Piłka nożna (JPN 0:1 CAN) - Ostatnie dziesięć minut regulaminowego czasu gry. Japonki nadal (poza rzutem karnym) nie zrobiły nic, co mogłoby przynieść im wyrównanie w tym spotkaniu

Piłka nożna (AUS 2:0 NZL) - Znowu Nowozelandki po golu na chwilę opuściły swoją połowę, ale takie zrywy to zdecydowanie za mało. Po niezłym początku meczu z każdą minutą prezentują się coraz słabiej.

Piłka nożna (ZAM 1:6 NED) - Obie drużyny są już na murawie. Zaczynamy drugą odsłonę.

Piłka nożna (AUS 2:0 NZL) - I dopięły swego podopieczne Tony'ego Gustafssona. Już kilka sekund wcześniej Sam Kerr miała znakomitą okazję, ale jej strzał został zablokowany. Po rzucie rożnym piłka trafiła na głowę kapitan Australijek i została skierowana do bramki. W międzyczasie odbiła się od poprzeczki. Australijki w znakomitej sytuacji.

Piłka nożna (JPN 0:1 CAN) - Ostatnie minuty to przewaga Kanadyjek, które mogłyby pokusić się o drugą bramkę, ale w każdej akcji brakuje im dokładności w ostatnim podaniu, przyjściu czy decyzji o strzale

Piłka nożna (AUS 1:0 NZL) - Znakomita szansa Australijek. Dwie zawodniczki miały okazję kilka metrów przed bramką trącić piłkę w taki sposób, by zdobyć gola, ale obie minęły się z futbolówką i wynik nadal pozostaje korzystny dla Australii, ale jest tylko 1:0.

Piłka nożna (JPN 0:1 CAN) - Prince w ostatnich minutach miała dwie dobre sytuacje na lewym skrzydle. W pierwszej z nich wydawało się, że lepszą opcją będzie strzał, ale zdecydowała się podać do koleżanki, co nie przyniosło dobrego rezulatatu. Za drugim razem postanowiła więc uderzyć, ale strzał poszybował ponad bramką

Piłka nożna (AUS 1:0 NZL) -Zbliża się 30 minuta tego meczu. Na pewno mu daleko poziomem i dramaturgią do starcia Zambii z Holandią, ale czekamy, aż obie drużyny wzniosą się na lepszy poziom piłkarskiej jakości.

Piłka nożna (AUS 1:0 NZL) - Potrzeba małego wstrząsu Nowozelandkom. Na razie wyszły trochę do przodu, ale to też wydaje się być trochę za mało. Australijki kontrolują mecz.

Piłka nożna (AUS 1:0 NZL) - I tak też się dzieje! Fatalne błędy w obronie Nowej Zelandii, szybkie dogranie w pole karne, a tam strzałem pod poprzeczkę gola zdobywa grająca z 13 - Tameka Yallop.

Piłka nożna (JPN 0:1 CAN) - Japonki w drugiej połowie kontynuują swoją grę z pierwszej części boiska i wydaje się, że teraz są troche bardziej dokładne. Nadal liczba strzałów nie powala, ale w akcjach Azjatek widać logikę i plan

Piłka nożna (ZAM 1:6 NED) - Koniec pierwszej odsłony spotkania. Reprezentacja Holandii totalnie zdominowała debiutującą kadrę Zambii, wbijając rywalkom aż sześć bramek. Na murawę stadionu w Rifu powrócimy za około kwadrans.

Piłka nożna (AUS 0:0 NZL) - 19 minut za piłkarkami obu drużyn. Zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiają Australijki i gol dla nich wydaje się tylko kwestią czasu.

Piłka nożna (AUS 0:0 NZL) - Zaczynają coraz większe zagrożenie sprawiać rywalkom Australijki. Teraz przez dobrych kilka minut nie wychodziły z połowy rywalek i stworzyły zagrożenie, ale i tak ciągle bez celnego strzału.

Piłka nożna (JPN 0:1 CAN) - Fatalny błąd Ikedy, która nie łapie piłki dośrodkowanej w swoje pola karne. Do futbolówki dopada Beckie, która pakuje ją do bramki. Sędzia liniowa dopatrzyła się jednak spalonego

Piłka nożna (ZAM 1:6 NED) - Cztery minuty doliczone do podstawowego czasu gry w pierwszej części meczu.

Piłka nożna (ZAM 1:6 NED) - Tuż przed przerwą Holenderki zdobywają szóste trafienie. Jill Roord dograła w pole karne wprost na nogę van de Sanden, która pokonała golkiperkę przeciwniczek.

Piłka nożna (AUS 0:0 NZL) -Miały znakomitą szansę Australijki. Szły 2 na 2 i gdyby piłka z prawej strony boiska została dokładnie dograna do środka, jedna z zawodniczek byłaby sam na sam z bramkarką Nowej Zelandii. Nadal jednak bez większego zagrożenia.

Piłka nożna (JPN 0:1 CAN) - Labbe jednak nie będzie w stanie kontynuować gry. Zmienia ją Sheridan

Piłka nożna (ZAM 1:6 NED) - GOL! 6:1 dla Holandii

Piłka nożna (ZAM 1:5 NED) - Ciekawa, zespołowa akcja Zambijek. Uderzenie kapitan drużyny mija jednak lewy słupek bramki Holenderek.

Piłka nożna (AUS 0:0 NZL) - Wolno rozkręcają się piłkarki obu drużyn - nie to, co w meczu Holenderek. Widać jednak, że poziom obu drużyn jest znacznie bardziej wyrównany.

Piłka nożna (JPN 0:1 CAN) - Sporo zamieszania w polu karnym Kanady, a Labbe znowu ratuje swój zespół interwencjami

Piłka nożna (JPN 0:1 CAN) - Labbe broni karnego! Kanadyjki nadal na prowadzeniu

Piłka nożna (JPN 0:1 CAN) - Labbe się nie poddaje i wraca do bramki na rzut karny

Piłka nożna (ZAM 1:5 NED) - To już jest pogrom. Holenderki podwyższają prowadzenie na 5:1, a precyzyjnym, technicznym uderzeniem zza pola karnego popisała się Lieke Martens. Skrzydłowa, występująca na co dzień w katalońskiej Barcelonie, notuje dublet w tym spotkaniu.

Piłka nożna (ZAM 1:5 NED) - GOL! Trudny debiut Zambijek, Holandia dokłada piąte trafienie.

Piłka nożna (AUS 0:0 NZL) - Oba zespoły raczej nastawione na spokojne konstruowanie ataków, często z dłuższym dograniem piłki w pole karne. Na razie jednak żadna z drużyn nie popełnia błędów defensywnych.

Piłka nożna (JPN 0:1 CAN) - Pani sędzia po konsultacji z VAR podyktowała rzut karny dla Japonii

Piłka nożna (JPN 0:1 CAN) - Drugą połowę zaczynamy od dość niebezpiecznego starcia Hasegawy i Labbe. Japońska zawodniczka próbowała dojść do podania na dobieg, a baramkarka próbowałą być przy piłce szybciej. Panie zderzyły się i wydaje się, że Labbe może mieć uszkodzony brak. Służby medyczne już na boisku

Piłka nożna (ZAM 1:4 NED) - Nie zwalniają tempa Holenderki, sporo pracy ma w dzisiejszym meczu cała formacja defensywna reprezentacji Zambii. Piłkarki z Holandii wyraźnie mają ochotę na kolejne trafienia.

Piłka nożna (AUS 0:0 NZL) - Bardzo spokojne trzy minuty. Prostopadłym podaniem próbowały rozmontować obronę rywalek Nowozelandki, ale nic z tego nie wyszło.

Piłka nożna (AUS 0:0 NZL) - Rozpoczynają grające na żółto Australijki. Nowozelandki w czarnych strojach.

Piłka nożna (ZAM 1:4 NED) - Ogromny spokój w polu karnym najlepszej strzelczyni w historii holenderskiego futbolu. Vivianne Miedema podwyższa prowadzenie swojej drużyny.

Piłka nożna (ZAM 1:4 NED) - GOL! Hattrick Vivianne Miedemy. 4:1 dla Holandii.

Piłka nożna (ZAM 1:3 NED) - Odważna próba z dystansu Grace Chandy. Piłka po uderzeniu pomocniczki Zambii zatrzymała się jedynie na poprzeczce bramki strzeżonej przez van Veenendaal.

Piłka nożna (AUS 0:0 NZL) - Obie drużyny już na boisku. Słuchamy hymnów narodowych!

Piłka nożna (ZAM 1:3 NED) - Kolejna szansa Holenderek. Bliska szczęścia Lieke Martens, ale dobrze interweniowała golkiperka Zambijek.

Piłka nożna (ZAM 1:3 NED) - Dwadzieścia minut gry za nami, a na stadionie Miyagi obejrzeliśmy już cztery bramki. Na brak emocji kibice narzekać nie mogą.

Tenis stołowy - Znamy również przeciwniczki Natalii Partyki i Li Qian w turnieju singlowym.

Piłka nożna (ZAM 1:3 NED) - Chwilę po utracie bramki, Holenderki mogły zdobyć gola numer cztery, ale po małym zamieszaniu w polu karnym, Zambijki oddaliły zagrożenie od własnej bramki.

Piłka nożna (AUS 0:0 NZL) - AUSTRALIA: Williams, Kerr, Polkinghorne, Luik, Catley, Foord, Van Egmond, Carpenter, Yallop, Raso, Simon. NOWA ZELANDIA: Nayler, Percival, Green, Bott, Moore, Riley, Erceg, Chance, Hassett, Bowen, Wilkinson. Za 10 minut zaczynamy.

Piłka nożna (ZAM 1:3 NED) - Fatalny błąd kapitan Holenderek, Sari van Veenendaal. Golkiperka Pomarańczowych źle obliczyła lot piłki i w niemal bliźniaczej sytuacji do pierwszego trafienia zdobytego przez Holenderki, to Zambijki umieszczają piłkę w siatce.

Piłka nożna (ZAM 1:3 NED) - GOL! Zambia z trafieniem. Tym razem ogromny błąd popełniła, Sari van Veenendaal.

Piłka nożna (AUS 0:0 NZL) - Pierwszy dzień zmagań kobiet w turnieju piłkarskim zamknie rywalizacja dwóch drużyn, które będą gospodarzami Mistrzostw Świata w 2023 roku. Australia zagra z Nową Zelandią. Za chwilę przedstawimy składy obu zespołów.

Piłka nożna (JPN 0:1 CAN) - Koniec pierwszej połowy. Dobrze, że mecz ten nie jest rozgrywany w środku nocy, bo kibice przed telewizorami mogliby zasnąć. Kanada szybko strzeliła bramkę i spokojnie czekała na to co zaproponuje Japonia. Ta z kolei nie miała do zaoferowania za dużo, więc pierwsza część spotkania była niespecjalnie ciekawa. Czekamy na poprawę w drugiej połowie.

Piłka nożna (ZAM 0:3 NED) - Strzelczynią drugiej bramki Lieke Martens, chwilę później dublet na swoim koncie zapisała Vivianne Miedema. Kilka minut, które wstrząsnęło reprezentacją Zambii.

Piłka nożna (ZAM 0:3 NED) - Dwa poważne błędy całej formacji defensywnej Zambijek. Holenderki umiejętnie uniknęły pułapek offsajdowych. Pomarańczowe prowadzą różnicą trzech trafień.

Piłka nożna (JPN 0:1 CAN) - Dobre uderzenie z dalszej odległości Shimizu. Piłka poszybowała jednak nad bramką. Może to jest pomysł dla Japonek. Skoro nie mogą dostać się w pole karne rywalek, może powinny spróbować uderzeń z dystansu

Piłka nożna (ZAM 0:3 NED) - Worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Jest 3:0 dla Holandii!

Piłka nożna (ZAM 0:2 NED) - GOL! Kolejny błąd formacji defensywnej Zambii. Holandia prowadzi już 2:0 po niespełna trzynastu minutach gry.

Piłka nożna (ZAM 0:1 NED) - Miedema przed kolejną szansą, ale w sytuacji sam na sam tym razem lepsza golkiperka Zambii.

Piłka nożna (JPN 0:1 CAN) - Od kilkunastu minut obraz gry na boisku w Sapporo się nie zmienia. Kanadyjki są zadowolone z wyniku i nie forsują tempa. Próbują wyprowadzać kontry, ale bez efektu. Japonki z kolei wydają się bardzo zdenerwowane rozpoczęciem turnieju i są bardzo niedokładne na połowie Kanadyjek. Poza kilkoma ciekawszymi akcjami nie potrafią one stworzyć realnego zagrożenia zmiany wyniku

Piłka nożna (ZAM 0:1 NED) - Świetne dogranie z własnej połowy Janssen, która posłała dalekie zagranie do Miedemy. Bramkarka Zambii minęła się z piłką, a do futbolówki dopadła napastniczka Holenderek i skierowała ją do pustej bramki. Kuriozalna pomyłka Nali Hazel.

Piłka nożna (ZAM 0:1 NED) - GOL! Holandia prowadzi. Ależ ogromny błąd bramkarki Zambii.

Piłka nożna (ZAM 0:0 NED) - Podopieczne trener Sariny Wiegman przejęły inicjatywę na murawie. Zambijki mają problemy z wyjściem spod wysokiego pressingu Pomarańczowych.

Piłka nożna (ZAM 0:0 NED) - Ciekawy wariant rozegrania rzutu rożnego przez reprezentantki Holandii. Strzał Lieke Martens obok słupka.

Piłka nożna (ZAM 0:0 NED) - Pierwsza akcja Holenderek, napędzona na skrzydle przez van de Sanden, ale Zambijki wyszły z opresji obronną ręką.

Piłka nożna (ZAM 0:0 NED) - Odważnie od początku Zambijki, Holenderki jak na razie muszą się bronić.

Piłka nożna (ZAM 0:0 NED) - Od środka boiska rozpoczynają Holenderki, które są zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku.

Piłka nożna (ZAM 0:0 NED) - Zambijki dziś na zielono, Holenderki w pomarańczowych strojach.

Piłka nożna (JPN 0:1 CAN) - Kolejne minuty bez groźnych okazji. Dużo gry pomiędzy obrońcami i środkiem pola, ale w fazie ataku sporo niedokładności

Piłka nożna (ZAM 0:0 NED) - Dzisiejsze starcie między Holandią i Zambią poprowadzi arbiter z Argentyny, Laura Fortunato. Czas na hymny narodowe!

Piłka nożna (JPN 0:1 CAN) - Japonki coraz śmielej poczynają sobie w ofensywie. Ale póki co spotkanie należy raczej do tych spokojnych

Piłka nożna (ZAM 0:0 NED) - Zambijki rozpoczną w składzie: Nali - Siamfuko, Mweemba, Mulenga, Belemu - Wilombe, Lungu - Banda, Chanda, Chitundu - Mubanga.

Piłka nożna (ZAM 0:0 NED) - Holandia zacznie w następującym zestawieniu: van Veenendaal - van Dongen, Nouwen, van der Gragt, Janssen - Groenen, van de Donk, Roord - Martens, Miedema, van de Sanden.

Piłka nożna (JPN 0:1 CAN) - Dobre podanie na wolne pole w pole karne do Shiokoshi, ale Japonce zabrakło szybkości, aby dopaśc do piłki

Piłka nożna (ZAM 0:0 NED) - Już za nieco ponad kwadrans na stadionie Miyagi w Rifu rozpocznie się spotkanie grupy F, w którym wicemistrzynie świata, Holenderki zmierzą się z debiutantkami, reprezentacją Zambii.

Piłka nożna (JPN 0:1 CAN) - Kanadyjki utrzymują się przy piłce, ale ciężko im się jest przebić pod bramkę Japonek

Piłka nożna (JPN 0:1 CAN) - Christine Sinclair najpierw uderzyła płasko, po ziemi po dośrodkowaniu z prawej strony. Piłka odbiła się od słupka, ale wróciła pod nogi rozpędzonej napastniczki reprezentacji Kanady, a ta przy drugiej próbie już się nie pomyliła

Piłka nożna (JPN 0:1 CAN) - Kanadyjki na prowadzeniu!

Piłka nożna (JPN 0:0 CAN) - Póki co oglądamy dużo walki w środku pola. Żadna z ekip nie potrafi narzucić swoich warunków gry

Tenis stołowy - Żeńska drużyna poznała rywalki, z którymi zmierzy się w pierwszej rundzie zawodów drużynowych.

Piłka nożna (SWE 3:0 USA) - Na twitterze pod hasztagiem #naszetokio zastanawiacie się czy dla Amerykanek był to tylko wypadek przy pracy

Piłka nożna (JPN 0:0 CAN) - Piłkarki już po hymnach i pamiątkowych zdjęciach. Zaraz zaczynamy kolejne spotkanie turnieju piłkarskiego kobiet

Piłka nożna (JPN 0:0 CAN) - Kanadyjki wychodzą na boisko w następującym zestawieniu. Labbe - Lawrence, Buchanan, Zadorsky, Chapman - Scott, Quinn - Prince, Fleming, Beckie - Sinclar

Piłka nożna (JPN 0:0 CAN) - Skład Japonek. Ikeda - Shimizu, Kumagai, Minami, Kitamura - Shiokoshi, Miura, Nakajima, Hasegawa - Sugasawa, Iwabuchi

Piłka nożna (JPN 0:0 CAN) - A juz za chwilę mecz z udziałem gospodyń. Japonia mierzyć się będzie z Kanadą.

Piłka nożna (SWE 3:0 USA) - Koniec spotkania! Szwecja zdecydowanie pokonuje Amerykanki. Nie jest do sensacja, ale jednak spora niespodzianka.

Piłka nożna (SWE 3:0 USA) - Kolejne dośrodkowanie Amerykanek i tym razem uderzenie głową Press sprawiło problemy Lindahl. Szwedka jednak doskonale poradziła sobie z tym strzałem. Jedna z lepszysz okazji reprezentacji USA

Piłka nożna (SWE 3:0 USA) - Strzał Lloyd głową, ale na tyle słaby, że nie zagroził bramce Szwecji

Piłka nożna (SWE 3:0 USA) - Pojedyncze zrywy Amerykanek, ale jakiegokolwiek pomysłu. Szwedki nie dają się zaskoczyć i dobrze pilnują wyniku

Piłka nożna (SWE 3:0 USA) - 10 minut do końca spotkania. Nie zapowiada się jednak na zmianę obrazu spotkania

Piłka nożna (SWE 3:0 USA) - Wy także jesteście zaskoczeni wynikiem spotkania.

Piłka nożna (SWE 3:0 USA) - Amerykanki chyba już straciły nadzieję. Pozwalają Szwedkom na utrzymywanie się przy piłce bez jakiegokolwiek ataku na rozgrywające zawodniczki

Piłka nożna (SWE 3:0 USA) - Amerykanki coraz mocniej wyszły do ataku i nadziewają się na kontry. Jedna z nich zakończyła się bramką Hurtig, która weszła na boisko dziesięć minut wcześniej

Piłka nożna (SWE 3:0 USA) - 3:0 dla Szwedek!

Piłka nożna (SWE 2:0 USA) - Press w słupek! To już druga taka sytuacja Amerykanek w tym spotkaniu.

Piłka nożna (SWE 2:0 USA) - Jak trwoga to do...legendy. Megan Rapinoe na boisku. Ma 25 minut, żeby zmienić oblicze swojej reprezentacji

Piłka nożna (CHN 0:5 BRA) - Koniec spotkania! To był pogrom w wykonaniu Brazylijek. Gola dla Canarinhas zdobywają Marta x2, Debinha, Andressa i Beatriz. Drugi mecz grupy F rozpocznie się o 13, kiedy to Zambia zagra z Holandią. Faworytem meczu będą Pomarańczowe.

Piłka nożna (SWE 2:0 USA) - Lloyd w indywidualnej akcji. Jej strzał po rykoszecie omija jednak słupek Szwedek

Piłka nożna (SWE 2:0 USA) - Amerykanki próbują podkręcić tempo gry i stworzyć zagrożenie pod bramką rywalek, ale Szwedki są bardzo dobrze zorganizowane w obronie i nie pozwalają sobie na utratę kontroli nad spotkaniem

Piłka nożna (CHN 0:5 BRA) Na dobicie jeszcze piąty gol dla Brazylijek. Strata piłki reprezentacji Chin, Debinha dogrywa z lewej strony do Beatriz, a ta zdobywa piątego gola w tym meczu. Same sobie Azjatki zafundowały tego gola.

Piłka nożna (SWE 2:0 USA) - Do piłki dogranej z rzutu rożnego doskoczyła Ilestedt, ale jej strzał wylądował na słupku. Tam jednak czekała Blackstenius i dobiła futbolówkę do bramki. Po szybkiej analizie VAR okazało się, że Szwedka nie była na spalonym i gol został uznany

Piłka nożna (SWE 2:0 USA) - Szwedki podwyższają wynik! 2:0

Piłka nożna (CHN 0:4 BRA) - 85 minut na zegarze, wiemy już na pewno, że jest po meczu. Bardziej adekwatnym pytaniem byłoby to, czy Brazylijki dołożą jeszcze jakieś bramki.

Piłka nożna (SWE 1:0 USA) - Gra wyraźnie nam się zaostrza, ale pani sędzia jeszcze nie wyciąga kartek

Piłka nożna (CHN 0:4 BRA) - Poszkodowana nie może wykonywać rzutu karnego? Nic z tych rzeczy! Pewnym strzałem w prawy róg bramki Andressa daje prowadzenie 4:0. Pogrom! Tak to już trzeba nazwać.

Piłka nożna (CHN 0:3 BRA) - Rzut karny dla Brazylii. Andressa, która weszła na boisko faulowana przez Wang Xiaoxue. To może być kolejny gol, który już całkiem zamknie ten mecz.

Piłka nożna (SWE 1:0 USA) - Szwedki mocno zaczynają. Niepilnowana Rolfo uderzyła z dystansu, a piłka przeleciała niewiele ponad poprzeczką

Piłka nożna (SWE 1:0 USA) - Dwie zmiany w przerwie w drużynie USA. Morgan i Mewis zostały zmienione przez Lloyd i Ertz

Piłka nożna (CHN 0:3 BRA) - Kolejny raz mają pecha Chinki. Teraz jest to wręcz pech podwójny, bo dwa razy piłka obiła aluminium bramki Barbary, ale nie znalazła drogi do bramki.

Piłka nożna (SWE 1:0 USA) - Piłkarki obu ekip wracają na murawę. Zaraz zaczniemy drugą połowę

Piłka nożna (CHN 0:3 BRA) - Dużo zamieszania, przypadku, ale w efekcie po strzale Marty zza pola karnego bez szans chińska golkiperka, która dodatkowo była źle ustawiona. Brazylijska napastniczka kompletuje dublet, a Canarinhas prowadzą 3:0.

Piłka nożna (CHN 0:2 BRA) - Druga zmiana u Brazylijek. Z boiska schodzi Formiga, pojawia się na nim Julia.

Piłka nożna (CHN 0:2 BRA) - Nie mają szczęścia Chinki w drugiej połowie. Raz poprzeczka, innym razem słupek, a jeszcze w kilku sytuacjach znakomicie broniła Barbara. Canarinhas nadal z prowadzeniem 2:0.

Piłka nożna (CHI 0:2 GBR) - Kolejne spotkania oba zespoły rozegrają w najbliższą sobotę, 24 lipca 2021 roku. Wtedy to Brytyjki zmierzą się z Japonią, a Chile zagra z Kanadą.

Piłka nożna (CHN 0:2 BRA) - Bardzo ładna kontra Brazylijek. Piłka z lewej strony zagrana w pole karne do Beatriz, ale jej strzał zablokowany i tylko rzut rożny dla Canarinhas. Po nim już bez zagrożenia.

Piłka nożna (CHI 0:2 GBR) - Koniec meczu na stadionie w Sapporo. Zasłużone zwycięstwo Wielkiej Brytanii, która pokonuje w pierwszym meczu grupy E, reprezentację Chile. Obie bramki dla Wyspiarek zdobyła napastniczka drużyny, Ellen White. Dobre rozpoczęcie turnieju przez Brytyjki, natomiast Chilijki w swoim debiucie na igrzyskach muszą przełknąć gorycz porażki.

Piłka nożna (CHI 0:2 GBR) - Próbują jeszcze Chilijki przeprowadzić skuteczną akcję, ale z dośrodkowaniami z bocznych sektorów boiska radzi sobie formacja defensywna przeciwniczek.

Piłka nożna (CHN 0:2 BRA) - Bardzo ładna akcja Chinek. Zawodniczki z Państwa Środka wyszły z szybkim atakiem pozycyjnym, ale wszystko zepsuło podanie na pozycję spaloną do Wang Shanshan. Na zegarze 64. minuta meczu.

Piłka nożna (SWE 1:0 USA) - Koniec pierwszej połowy. Szwedki prowadzą zasłużenie z reprezentantkami USA. Nie wykorzystały jednak kilku okazji na podwyższenie wyniku, co mogło się na nich zemścić w ostatnich minutach pierwszej część spotkania. Za ok. 15 minut dalsza część rywalizacji

Piłka nożna (CHI 0:2 GBR) - Kolejna zmiana u Brytyjek, Ella Toone za Kim Little. Dla Toone to debiut na igrzyskach.

Piłka nożna (CHI 0:2 GBR) - Arbiter główna spotkania doliczyła pięć minut do podstawowego czasu gry.

Piłka nożna (CHI 0:2 GBR) - Trzecia zmiana w drużynie Wielkiej Brytanii, boisko opuściła Caroline Weir, a zastąpiła ją doświadczona reprezentantka kraju, Jill Scott.

Piłka nożna (CHN 0:2 BRA) - Zmiana w zespole Brazylii. Wchodzi Andressa, która zastąpiła Dudę. Chwilę po tej sytuacji kapitalną obroną strzału Debinhi popisała się Peng Shimeng.

Piłka nożna (CHI 0:2 GBR) - Reprezentantki Chile decydują się na rozpaczliwe próby posyłania dośrodkowań w pole karne Wyspiarek. Piłki padają jednak łupem Ellie Roebuck, która w tym meczu nie miała zbyt wiele pracy.

Piłka nożna (SWE 1:0 USA) - Słupek uchronił Szwedki przed stratą gola!

Piłka nożna (CHI 0:2 GBR) - Próbują jeszcze Chilijki znaleźć siły na zryw i zdobycie bramki kontaktowej, ale dobrze pracują w defensywie Brytyjki.

Piłka nożna (SWE 1:0 USA) - Szwedki nie podkręcają tempa pod koniec pierwszej połowy. Dla nich wynik jest korzystny. Amerykanki z kolei mają spore problemy, żeby stworzyć groźne akcje i pewnie czekają na wskazówki trenera w przerwie spotkania

Piłka nożna (CHN 0:2 BRA) - 55 minut za piłkarkami z Chin i Brazylii. Nie ustają ataki "Stalowych Róż", które raz po raz zagrażają Barbarze.

Piłka nożna (CHI 0:2 GBR) - Rozpoczęło się ostatnie dziesięć minut meczu na Sapporo Dome. Brytyjki niezmiennie prowadzą różnicą dwóch trafień.

Piłka nożna (CHN 0:2 BRA) - Znowu kapitalna okazja Chinek. Najpierw w poprzeczkę trafia groźna w ostatnich minutach Shanshan, po chwili z 15. metra nad bramką uderza Miao Siwen. Niespodziewane problemy Brazylijek.

Piłka nożna (SWE 1:0 USA) - Czujność Naeher kolejny raz sprawdzona. Tym razem przez Andersson

Piłka nożna (CHI 0:2 GBR) - Próba z dystansu Rachel Daly, ale z wyłapaniem strzału prawej defensorki Wyspiarek nie miała problemu Tiane Endler.

Piłka nożna (CHN 0:2 BRA) - Kapitalna okazja Chinek. Wang Shanshan była sam na sam z Barbarą, zdecydowała się na mijanie bramkarki Canarinhas, ale ta bardzo czujnie wyciągnęła jej piłkę spod nogi. Azjatki mogły mieć trafienie kontaktowe.

Piłka nożna (SWE 1:0 USA) - Amerykanki jakby odważniej wchodzą na połowę rywalek, ale są bardzo niedokładne w ataku

Piłka nożna (CHI 0:2 GBR) - Brytyjki w pełni kontrolują spotkanie z Chile i wciąż szukają okazji do podwyższenia prowadzenia.

Taekwondo - Jedna z potencjalnych rywalek Patrycji Adamkiewicz Chilijka Fernanda Aguirre nie wystartuje w Tokio.

Piłka nożna (CHI 0:2 GBR) - Kolejna zmiana w reprezentacji Chile, Yenny Acuna za Yanarę Aedo.

Piłka nożna (CHN 0:2 BRA) Ruszyła już druga połowa meczu Chinek z Brazylijkami. Czy Azjatki postarają się odwrócić losy tego spotkania? Może być o to bardzo ciężko.

Piłka nożna (SWE 1:0 USA) - Krótka przerwa na uzupełnienie płynów

Piłka nożna (CHI 0:2 GBR) - Z narożnika pola karnego dośrodkowała Lucy Bronze, a Ellen White uderzeniem z woleja pokonuje Christiane Endler po raz drugi. Dublet White. Brytyjki prowadzą z Chile 2:0.

Piłka nożna (SWE 1:0 USA) - Jakobsson miała znakomitą okazję na podwyższenie wyniku. Świetnie weszła w pole karne rywalek, ale zbyt długo zwlekała ze strzałem i została zablokowana w ostatniej chwili

Piłka nożna (CHI 0:2 GBR) - GOL! Wielka Brytania podwyższa prowadzenie na 2:0, ależ trafienie Ellen White.

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Nie odpuszczają Chilijki, ambitnie walcząc o każdą piłkę. Do końca spotkania pozostał nieco ponad kwadrans.

Piłka nożna (SWE 1:0 USA) - W pełni zasłużona bramka dla Szwedek. Przeważały one przez większą część spotkania do tej pory. Teraz Amerykanki będą musiał ruszyć odważniej do ataku

Piłka nożna (SWE 1:0 USA) - Z prawej strony boiska dośrodkowała Jakobsson, a w środku Blackstenius wyprzedziła obrończynie i wpakowała piłkę do bramki głową z kilku metrów

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - I kolejna zmiana po stronie Brytyjek, Sophie Ingle za Keirę Walsh.

Piłka nożna (SWE 1:0 USA) - GOL DLA SZWECJI!

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Pierwsza zmiana w reprezentacji Wielkiej Brytanii, boisko opuszcza Lauren Hemp, a na placu gry melduje się Nikita Parris.

Piłka nożna (SWE 0:0 USA) - A już chwilę później próbowała Rolfe po tym jak dopadła do podania na wolne pole. Naeher jednak ponownie ratuje swój zespół

Piłka nożna (SWE 0:0 USA) - Tym razem groźny strzał Asllani, ale Naeher znowu popisuje się znakomitą obroną

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Niezmiennie inicjatywę na boisku mają Wyspiarki, ale dogodne szanse do podwyższenia prowadzenia można policzyć na palcach jednej ręki. Brytyjkom brakuje dokładności.

Piłka nożna (SWE 0:0 USA) - Szwecja nadal zdecydowanie przeważa na boisku, ale wynik ciągle bez zmian

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Brytyjki radzą sobie z mocnym dośrodkowaniem w pole karne i oddalają zagrożenie od własnej bramki.

Piłka nożna (CHN 0:2 BRA) Minuta doliczonego czasu gry nie przyniosła zmiany wyniku. Przerwa w Miyagi. Brazylijki po golach Marty i Debinhi pewnie prowadzą z Chinkami 2:0. Na to spotkanie wracamy za około kwadrans, a jak wiadomo obecnie trwają jeszcze starcia Wielkiej Brytanii z Chile i Szwecji z USA.

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Faulowana Daniela Zamora. Będzie okazja ze stałego fragmentu dla Chilijek.

Piłka nożna (SWE 0:0 USA) Rolfo oddaje groźny strzał po ziemi w kierunku długiego słupka, ale Naeher był czujna na linii

Piłka nożna (CHN 0:2 BRA) Oddaliły Chinki grę od własnego pola karnego. Azjatki mają dobre momenty, starają się coś konstruować, ale na tle Brazylijek na razie brakuje szczęścia i umiejętności. Zbliżamy się do końca pierwszych 45 minut.

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Ależ było blisko drugiego trafienia dla Wyspiarek! Dobre uderzenie zza pola karnego Stanway, ale dobitka White z bliskiej odległości mija światło bramki.

Piłka nożna (SWE 0:0 USA) Świetna okazja Szwedek. Jakobsson dostała dobre podanie na dobieg, ale w ostatniej chwili przed strzałem wślizgiem zablokowała ją Dunn

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Cierpi jedna z reprezentantek Chile po mocnej interwencji wślizgiem Rachel Daly. Arbiter główna nie decyduje się jednak na pokazanie defensorce Brytyjek żółtego kartonika.

Piłka nożna (CHN 0:2 BRA) Wreszcie jakaś kąśliwa i groźna akcja Chinek. Strzał Miao Siwen z okolic skraju pola karnego znakomicie broni Barbara.

Piłka nożna (SWE 0:0 USA) Amerykanki mają spore problemy z wymianą podań. Szwedki dobrze pressują rywalki i szybko odbierają piłkę

Piłka nożna (CHN 0:2 BRA) Sporo rzutów rożnych i wolnych wykonują w tym meczu Brazylijki. Tym razem ze stałego fragmentu gry nie było zagrożenia ze strony podopiecznych Pii Sundhage.

Za jedenaście lat będziemy przestawiać się na czas australijski!

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Duży błąd golkiperki Chile. Na szczęście dla Christiane Endler z tego "prezentu" nie skorzystała Lauren Hemp.

Piłka nożna (SWE 0:0 USA) Póki co spokojne tempo na boisku. Dłużej przy piłce utrzymują się Szwedki, ale nie zatrudniły jeszcze Naeher do groźniej interwencji

Piłka nożna (SWE 0:0 USA) Skład Amerykanek. Naeher - O'Hara, Dahlkemper, Sauerbrunn, Dunn - Lavelle, Horan, Mewis - Heath, Morgan, Press

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Obraz gry w drugiej odsłonie niewiele różni się od tego, który oglądaliśmy w pierwszej połowie. To Brytyjki przeważają na murawie i szukają okazji do podwyższenia jednobramkowego prowadzenia.

Pika nożna (SWE 0:0 USA) Szwedki rozpoczęły w składzie: Lindahl - Glas, Ilestedt, Bjorn, Andresson - Angeldal, Asllani, Seger - Jakobsson, Blackstenius, Rolfo

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Strata Chilijek, ale uderzenie Lauren Hemp mocno niecelne.

Piłka nożna (CHN 0:2 BRA) Już w 33. minucie szybka zmiana u Chinek. Z boiska schodzi Wang Yan, a pojawia się na nim Wurigumula.

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Od środka rozpoczęły Chilijki, jednak szybko piłka padła łupem Brytyjek, które nie pozostawiają rywalkom miejsca na swobodne rozgrywanie futbolówki.

Piłka nożna (CHN 0:2 BRA) Kolejna groźna okazja Brazylijek. Dośrodkowanie z rzutu rożnego znowu nie przyniosło zagrożenia, ale przy ponowieniu akcji dobrą piłkę w polu karnym otrzymała Erika. Widać, że grająca z 3 zawodniczka jest obrończynią, bo przy typowej dla napastniczki sytuacji posłała piłkę tylko w boczną siatkę.

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Piłkarki obu reprezentacji wracają na murawę. Już za chwilę początek drugiej odsłony meczu grupy E, w którym Wielka Brytania mierzy się z Chile.

Piłka nożna (CHN 0:2 BRA) Zbliża się 30. minuta tego meczu. Brazylijki spokojnie kontrolują mecz. Przed chwilą miały rzut rożny, ale rywalki szybko zażegnały zagrożenie. Miały nawet okazję, by wyjść z kontrą, ale znowu zaangażowały zbyt skromne siły, by tego dokonać.

Piłka nożna (SWE 0:0 USA) A już za chwilę prawdziwy hit fazy grupowej turnieju kobiecego. Zmierzą się ze sobą srebrne medalistki z Rio Szwedki i mistrzynie świata Amerykanki

Piłka nożna (CHN 0:2 BRA) I już zdobywają Brazylijki drugą bramkę. Wszystko zaczęło się od autu Bruny Fernandes. Znakomita zespołowa akcja, strzał ze skraju pola karnego odbity przez chińską bramkarkę, dobija Debinha zdobywając swojego pierwszego gola w tym meczu i Canarinhas już na pewnym prowadzeniu.

Piłka nożna (CHN 0:1 BRA) Chinki długo utrzymywały się przy piłce. Wreszcie Zhang Xin dostała piłkę w okolice lewej strony pola karnego, ale jej dośrodkowanie wyszło poza linię końcową.

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Koniec pierwszej odsłony spotkania inaugurującego turniej piłkarski kobiet na igrzyskach w Tokio. Po pierwszej połowie reprezentantki Wielkiej Brytanii prowadzą 1:0 z Chile. Na murawę stadionu w Sapporo wracamy za około kwadrans.

Piłka nożna (CHN 0:1 BRA) Mecz trochę się uspokoił. Nawet jeśli Chinki przechwycą piłkę i wydaje się, że mogą wyjść z groźną kontrą, rywalki zaraz radzą sobie z niebezpieczeństwem. Na zegarze Miyagi Stadium mija właśnie 16 minut.

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy. Wciąż naciskają Wyspiarki, przeważające na boisku od samego początku.

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Indywidualna akcja Caroline Weir i zagranie prostopadłe do Ellen White. Znakomita interwencja Endler w bramce. Nie ma drugiego trafienia dla Brytyjek.

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Kolejna szansa Ellen White po dograniu Lauren Hemp. Piłka ląduje jednak w rękach golkiperki Chile.

20-letni Julius Ssekitoleko został odnaleziony.

Piłka nożna (CHN 0:1 BRA) Mamy otwarcie wyniku! Kolejna groźna akcja lewą stroną boiska, po dośrodkowaniu jedna z Brazylijek trafiła w poprzeczkę, ale przy dobitce Marty bramkarka reprezentacji Chin była już bezradna. Szybko zdobyty gol i Canarinhas od razu mogą pójść za ciosem.

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Rzut wolny dla Chilijek po faulu na Arayi. Po małym zamieszaniu w polu karnym, wyjaśniają Brytyjki, oddalając zagrożenie od własnej bramki.

Siatkówka plażowa - Niestety, mamy kolejny przypadek zakażenia koronawirusem wśród siatkarzy plażowych. Tym razem pozytywny wynik testu uzyskał Amerykanin Taylor Crabb.

Softball - I koniec meczu. Doprowadziły Meksykanki do siódmej zmiany, ale w niej szybkie trzy auty. Kanadyjki wygrywają 4:0. Z Fukushimy na dziś to tyle. Pierwsze od 13 lat mecze softballowe na igrzyskach olimpijskich za nami.

Piłka nożna (CHN 0:0 BRA) Znakomita szansa Brazylijek w 5. minucie meczu. Zagrały bardzo składną akcję, z którą Chinki poradziły sobie w ostatniej chwili, uniemożliwiając strzał do niemal pustej bramki jednej z Brazylijek. Nadal 0:0.

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Odważna próba z dystansu Rachel Daly, uderzenie mocno niecelne. Christiane Endler tylko odprowadziła piłkę wzrokiem.

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Niezmiennie to reprezentantki Wielkiej Brytanii utrzymują się przy futbolówce i zmuszają rywalki do biegania za piłką. Chilijki muszą sporo się dziś napracować, by nadążyć za przeciwniczkami.

Piłka nożna (CHN 0:0 BRA) Niezły początek Chinek. Najpierw wywalczyły sobie rzut wolny, teraz bardzo aktywnie spisują się na połowie rywalek.

Piłka nożna (CHN 0:0 BRA) Rozpoczął się mecz półfinalistek i ćwierćfinalistek ostatniego turnieju olimpijskiego. Oby to było dobre widowisko.

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Pierwsze uderzenie na bramkę Ellie Roebuck. Bramkarka Wyspiarek nie miała jednak problemu z wyłapaniem piłki zmierzającej w sam środek bramki.

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Nie ustają naciski reprezentantek Wielkiej Brytanii. Chilijki zamknięte na własnej połowie boiska.

Softball - Kanadyjki zajmują dwie bazy. Jeśli Erika Polidori zdoła wybić home run, będzie koniec meczu. McQuillin zmieniona na pozycji miotaczki przez Sierrę Hyland.

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Krótki wariant rozegrania rzutu wolnego i uderzenie Millie Bright. Środkowa defensorka Wyspiarek uderzyła jednak mocno niecelnie.

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Faul na Hemp. Brytyjki będą miały okazję z rzutu wolnego.

Piłka nożna (CHN 0:0 BRA) Wychodzą oba zespoły na murawę Miyagi Stadium. Za chwilę hymny narodowe, a później czekamy na rozpoczęcie meczu.

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Uderzenie Lauren Hemp z narożnika pola karnego. Piłka poszybowała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Endler.

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Lauren Hemp reklamuje zagranie ręką w polu karnym jednej z obrończyń Chile. Gwizdek arbiter głównej spotkania jednak milczy.

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Chilijki jak na razie bezradne w ofensywie. To doświadczone Brytyjki kontrolują przebieg wydarzeń na murawie Sapporo Dome.

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - Zasłużone prowadzenie Wyspiarek, które są stroną przeważającą i wyraźnie szukają kolejnych okazji do podwyższenia rezultatu meczu.

Piłka nożna - Z kolei Canarinhas mecz rozpoczną w następującym zestawieniu: Barbara, Erika, Rafaelle, Tamires, Duda, Formiga, Debinha, Marta, Bruna Benites, Beatriz, Andressinha. Brazylijki będą zdecydowanymi faworytkami.

Softball - Lawrie spisała się równie dobrze jak koleżanki i znowu znajdujemy się w sytuacji, w której Kanadyjki mogą zakończyć za chwilę mecz, jeśli zdobędą trzy punkty.

Piłka nożna (CHI 0:1 GBR) - GOL! Dopięły swego Brytyjki. Ellen White pakuje futbolówkę do siatki. Wyspiarki objęły prowadzenie w starciu z Chile.

Piłka nożna - Niespełna kwadrans pozostał do rozpoczęcia drugiego meczu turnieju kobiet, w którym Chinki zmierzą się z Brazylijkami. Azjatki wybiegną na boisko w składzie: Peng Shimeng, Li Mengwen, Li Qingtong, Zhang Xin, Wang Shuang, Wang Yan, Miao Siwen, Wang Shanshan, Yang Lina, Wang Xiaoxue, Luo Guiping.

Piłka nożna (CHI 0:0 GBR) - rzut rożny dla Brytyjek w 15. minucie, spokojnie wyjaśniają jednak Chilijki, które jak na razie skutecznie odpierają naciski rywalek.

Piłka nożna (CHI 0:0 GBR) - Bliżej zdobycia upragnionego gola są Brytyjki, jednak podopiecznym trener Hege Riise brakuje dokładności.

Softball - Kolejna zmiana miotaczki u Kanadyjek. Teraz rzuca Danielle Lawrie.

Piłka nożna (CHI 0:0 GBR) - Ellen White umieściła piłkę w siatce, jednak odgwizdano spalonego napastniczki Wielkiej Brytanii. Nie ma otwierającego trafienia dla Wyspiarek.

Piłka nożna (CHI 0:0 GBR) - Wyspiarki utrzymują się przy piłce, niewiele jednak korzyści z tego posiadania wynika.

Softball - I poradziła sobie bardzo dobrze. To była chyba najszybsza obrona Meksykanek w tym meczu. Przechodzimy do szóstej zmiany.

Softball - W ekipie meksykańskiej też miała miejsce zmiana miotaczki. Za Escobedo pojawiła się Taylor McQuillin.

Piłka nożna (CHI 0:0 GBR) - Chilijki oddaliły zagrożenie i mogą spokojnie organizować grę w defensywie. Na murawie Sapporo Dome od pierwszych minut przeważają Brytyjki.

Piłka nożna (CHI 0:0 GBR) - Lauren Hemp faulowana w bocznej strefie boiska. Będzie kolejna szansa dla reprezentantek Wielkiej Brytanii.

Softball - Kanadyjki wciąż bez straty punktu. Jeśli teraz udałoby im się zdobyć trzy runy, mecz zakończy się.

Piłka nożna (CHI 0:0 GBR) - Nerwowy początek debiutantek. Brytyjki z pierwszą dogodną okazją, ale Caroline Weir wprost w ręce Endler.

Piłka nożna (CHI 0:0 GBR) - Rzut wolny dla Wyspiarek w pierwszej minucie. Piłka ląduje jednak w rękach golkiperki Chile, Christiane Endler.

Piłka nożna (CHI 0:0 GBR) - Od środka rozpoczęły Brytyjki. Zaczynamy spektakl na stadionie w Sapporo!

Piłka nożna (CHI 0:0 GBR) - Reprezentantki Wielkiej Brytanii zagrają dziś w granatowych strojach, natomiast Chile w czerwono-białych kompletach.

Piłka nożna (CHI 0:0 GBR) - Czas na hymny narodowe!

Softball - W ekipie Kanady na pozycji miotaczki pojawiła się Jenna Caira. Pierwszy aut ma już za sobą.

Piłka nożna - Brytyjki pierwsze starcie w grupie E rozpoczną w zestawieniu: Roebuck – Daly, Bright, Houghton, Bronze – Weir, Little, Walsh, Stanway – Hemp, White.

Softball - Doczekaliśmy się trzeciego autu. Powoli to idzie. Kanada prowadzi 4:0, a przed nami piąta zmiana.

Piłka nożna - Debiutujące na igrzyskach Chilijki, inaugurujące spotkanie na turnieju rozpoczną w następującym składzie: Endler – Saez, Guerrero, Pardo, Nayadet – Lara, Araya, Lopez, Zamora – Aedo, Urrutia

Softball - Dallas Escobedo rzuciła piłkę już 100 razy. Ale póki co nie widzimy zmiany. Widzimy za to naradę Meksykanek.

Softball - Trzeba przynać, że po popisach miotaczek w poprzednich meczach, ten wyraźnie odstaje poziomem. Szczególnie ze strony Meksykanek. Czwarty inning jeszcze trwa, a już parę minut minęło odkąd czwarty punkt zdobyła Victoria Hayward.

Softball - Tymczasem Groenewegen broni wyniku bez większego wysiłku.

Softball - Trochę to trwało, ale na więcej niż jeden obieg w trzeciej zmianie Meksykanki nie pozwoliły. Natomiast wygląda to dla nich mało optymistycznie.

Piłka nożna - Starcie Stanów Zjednoczonych ze Szwecją, będzie pierwszym wydarzeniem tych igrzysk, które rzeczywiście odbędzie się w Tokio.

Piłka nożna - Już tylko nieco ponad pół godziny dzieli nas od pierwszego meczu w turnieju piłkarek. Zmierzą się Brytyjki i Chilijki. Nieco później na boisko wyjdą Chinki i Brazylijki, następnie Szwedki i Amerykanki, dalej Japonki i Kanadyjki, Zambijki i Holenderki i wreszcie, na zakończenie dnia, Australijki i Nowozelandki.

Softball - I mamy piękny home run! Słaby to był narzut Dallas Escobedo i Jenn Salling wykorzystała to idealnie. 3:0 Kanada.

Softball - Tym razem nie było tak łatwo, ale Kanadyjki utrzymały prowadzenie 2:0. Nie opłaciła się Stefanii Aradillas próba ukradnięcia drugiej bazy, gdyż zaowocowała trzecim autem.

Softball - Ależ pech Tatyany Forbes. Już cieszyła się z home runa, a jednak okazało się, że piłka opuściła boisko poza wyznaczoną strefą.

Softball - Być może jeszcze będą w tym meczu emocje. Tym razem Meksykanki bezbłędne w obronie.

Softball - Bezradne póki co w ataku Meksykanki.

Softball - Tymczasem Kanadyjki grały jak dotąd na każdych igrzyskach, a najlepiej spisały się w Pekinie, gdzie były czwarte.

Softball - Wyratowały się Meksykanki przed stratą kolejnych punktów. Póki co 0:2, ale chyba można stwierdzić, że ich debiutancki inning w olimpijskim turnieju trochę je zestresował.

Softball - Dallas Escobedo nie idzie z rzucaniem tak dobrze.Victoria Hayward i Larissa Franklin już zdobyły punkty, a Kanadyjki wciąż w ataku. Escobedo ma za sobą tylko jeden aut.

Softball - Póki co miotająca u Kanadyjek Sara Groenewegen ekspresowo rozprawiła się z rywalkami w pierwszej zmianie.

Softball - Już za chwilę Kanadyjki i Meksykanki rozpoczną mecz w Fukushimie.

Softball - Już za niespełna kwadrans ponownie meldujemy się w Fukushimie. Czy Meksykanki sprawią niespodziankę w starciu z Kanadyjkami? Na pewno je na to stać, ale łatwo nie będzie.

Ash Barty, czyli jedna z głównych rywalek Igi Świątek, trenuje na olimpijskich kortach ze swoimi rodakami.

Softball - Do Fukushimy wrócimy za godzinę i 20 minut. Wtedy do boju staną Kanadyjki i Meksykanki.

Softball - I stało się! Amerykanki wygrywają. Skromnie, ale z czystym kontem. Włoszki pokazały się z bardzo dobrej strony. Z taką grą mogą się tu jeszcze pokusić o niespodziankę.

Softball - Jeszcze jeden strike i będzie koniec.

Softball - Dwa strikeouty już za Abbott. Jeden dzieli Amerykanki od triumfu.

Softball - Dały radę teraz Włoszki, ale przed nimi decydująca chwila. Muszą chociaż wyrównać w topie siódmego inningu, by zachować szanse na zwycięstwo. Tymczasem Osterman została zmieniona na pozycji miotaczki przez Monicę Abbott, która była w srebrnym składzie w Pekinie.

Softball - Popisała się teraz w obronie Koutsoyanopulos. Utalentowana 19-latka rzuciła się na piłkę, by wyoutować drugą w tej zmianie Amerykankę.

Softball - Osterman wciąż nie do ruszenia. Włoszkom został jeden inning nadziei, a to i tak tylko, jeśli spiszą się teraz dobrze w obronie.

Softball - Odetchnęły Włoszki. Amerykanki były już na wszystkich bazach, ale udało się im doprowadzić do trzeciego outu. Po pięciu zmianach 0:2.

Softball - Mamy drugi obieg w tym meczu. Jego autorką Aubree Munro po sacrifice fly'u Janie Reed.

Softball - Cecchetti złapało zmęczenie. Pierwsza i trzecia baza dość łatwo zajęte przez Amerykanki, zatem pora na zmianę. Rzucać będzie teraz Alexia Lacatena.

Softball - Póki co Włoszek nie stać na nic więcej, niż zajęcia bazy. Amerykanki przed szansą na powiększenie przewagi.

Softball - Na razie to tyle z punktowania. Zatem w czwartym inningu doczekaliśmy się jednego obiegu i Amerykanki skromnie prowadzą. Ciekawe, czy Włoszki będą w stanie odpowiedzieć.

Softball - No i stało się! Pierwszy punkt dla Amerykanek! Valerie Arioto zdążyła dobiec do bazy domowej, zanim trafiła tam piłka.

Softball - Osterman w dalszym ciągu nie skapitulowała. Za chwilę okaże się, czy Cecchetti wciąż będzie jej dorównywać. Niewątpliwie mamy póki co do czynienia z bardziej wyrównanym meczem, niż się spodziewaliśmy.

Softball - No, no, no... Na razie mamy tu raczej defensywne popisy. I Osterman, i Cecchetti świetnie miotają.

Softball - Włoszki dalej bez punktów po swoim ataku w trzecim inningu. Czy wynik otworzą teraz Amerykanki?

Softball - Bezproblemowo teraz bronią się Włoszki. Wciąż czekamy na pierwsze obiegi.

Softball - Postraszyły też nieco Włoszki. Andrea Filler była na drugiej bazie, Osterman o mały włos nie wpsuściła też swoim błędem na bazę Giulii Koutsoyanopulos, ale jej koleżanki naprawiły tę pomyłkę. Po topie drugiej zmiany mamy wciąż 0:0.

Softball - Miały już Amerykanki dwie zawodniczki na bazach, ale na razie Włoszki się wybroniły. Po pierwszej zmianie 0:0.

Softball - Włoszki na igrzyskach oglądamy po raz trzeci. W 2000 roku w Sydney zajęły 5. miejsce, a cztery lata później w Atenach były ostatnie, czyli ósme.

Softball - W ekipie włoskiej miota Greta Cecchetti. Na europejskich arenach sieje postrach, ale tu może być trudniej. Ma za sobą jednak doświadczenie z lig uniwersyteckich w Stanach.

Softball - Już wydawało się, że będzie trzeci, ale jednak i Osterman zdarzy się błąd. Trafiła piłką w Emily Carosone i Włoszka zajęła bazę. Po chwili jednak fly zakończył atak Europejek.

Softball - Na razie Osterman nie daje włoskim pałkarkom szans. Minęły trzy minuty, a dwa strikeouty już za nami.

Softball - Włoszki to jedyne reprezentantki Europy w olimpijskim turnieju softballu. Na początku miesiąca obroniły tytuł mistrzyń Starego Kontynentu, a w drodze po złoto pokonały między innymi Polki.

Softball - Osterman to 38-letnia zawodniczka, która z reprezentacją Stanów Zjednoczonych zdobywała złoto w Atenach i srebro w Pekinie.

Softball - Cat Osterman już w kołku. Kolejna legenda softballu, która planuje dać dziś popis na pozycji miotaczki.

Softball - Już za 10 minut wracamy do Fukushimy na mecz Włoszek z Amerykankami.

Nasi koszykarze mogą dziś zapoznać się z areną w trzyosobowej odmianie tego sportu. Miejmy nadzieję, że będzie im się tam grało dobrze, bo przecież wierzymy, że Biało-Czerwoni powalczą o medale.

Najlepsi sportowcy tokijskich igrzysk zabiorą ze sobą do domu takie medale. Wszystkie zostały wykonane w większości z materiałów pochodzących z recyklingu.

Problemy w australijskiej ekipie jeździeckiej. W organizmie Jamie'ego Kermonda wykryto kokainę.

Softball - Teraz czeka nas nieco ponad godzina przerwy. O 5:00 na diamencie w Fukushimie mają pojawić się Włoszki i Amerykanki.

Softball - I stało się! Kolejny w tym meczu double home run i mamy 8:1! Piłkę skutecznie wybiła Yu Yamamoto, a na bazie była już Minori Naito.

Softball - Jeśli Japonki zdobędą teraz dwa punkty, mecz się zakończy, ponieważ zadziała zasada "mercy rule".

Softball - Dwa outy, dwa strike'i, ale i trzy Australijki na bazach. Tak było. Ale zachowała spokój japońska miotaczka i zaraz reprezentantki gospodarzy będą mogły dalej budować swoją przewagę.

Softball - Czas na odpoczynek dla Ueno. Trzeba się oszczędzać na resztę turnieju, dlatego w kołku pojawia się Miu Goto.

Softball - Kapitalnie teraz w obronie spisała się Mana Atsumi. Dzięki jej świetnemu chwytowi i niesamowitemu podaniu do pierwszobazowej mamy pierwszy out.

Softball - Męczyły się w tej zmianie niemiłosiernie Australijki, ale przechodzą teraz do ataku. Przegrywają 1:6, więc muszą znaleźć sposób na narzuty Ueno, jeśli chcą tu coś ugrać.

Softball - Yamada to kolejna z legend japońskiego softballu. Dwa lata młodsza od Ueno, ale również mająca na koncie medale z Aten i Pekinu.

Softball - Sacrifice fly Nodoki Harady, z którego skorzystała Eri Yamada i mamy 6:1.

Softball - Zmiana na pozycji miotaczki u Australijek. Parnaby zastąpiona przez Tarni Stepto.

Softball - Tym razem autorką home runu była Yamato Fujita, a skorzystała z niego również Saki Yamazaki.

Softball - Japonki zaczęły swoje show! Kolejny home run i mamy 5:1!

Softball - Tak wyglądał pierwszy home run igrzysk w Tokio.

Softball - Początek był nerwowy, ale od pewnego czasu Ueno prezentuje już poziom, który na pewno nie ułatwi Australijkom odrabiania strat.

Softball - Po trzech zmianach 3:1 dla Japonii. Oddala się widmo niespodzianki. Ale wciąż nie jest to duża przewaga.

Softball - I MAMY PIERWSZY HOME RUN IGRZYSK! Minori Naito! 3:1 dla Japonii, bo na bazie wciąż była Harada!

Softball - Poważny błąd pierwszobazowej Australii przy próbie złapania piłki i Nodoka Harada na drugiej bazie! Był dopiero jeden out, więc Japonki z szansą na punkty.

Softball - Jakby nie patrzeć obyło się bez większych nerwów. Jest trzeci out i czekamy na odpowiedź Japonek w ataku.

Softball - Stacey Porter to jedna z kilku na tych igrzyskach zawodniczek, które mają olimpijskie doświadczenie. Równolatka Ueno ma na swoim koncie srebro z Aten i brąz z Pekinu.

Softball - Ale Taylah Tsitsikronis zdołała jednak zająć pierwszą bazę. Tam zastąpiła ją lepiej biegająca Stacey Porter.

Softball - Miotaczki obydwu zespołów zdecydowanie złapały już właściwy rytm w swoich narzutach. Ueno ma już za sobą dwa strikeouty w trzeciej zmianie, więc nie zanosi się na kolejne punkty dla Australijek.

Softball - Dalej remis. Kaia Parnaby załatwiła sprawę wręcz nadzwyczaj ekspresowo i czekamy na trzecią zmianę.

Softball - I tym razem poszło łatwo, szybko i przyjemnie. Trzy outy na korzyść Japonek i staną przed szansą, by wyjść na prowadzenie.

Softball - I koniec pierwszego inningu po fly'u. Jest ciekawie, jest 1:1, czekamy na rozwój wypadków.

Softball - Mamy remis! Minori Naito ścigała się z piłką, ale dotarła do bazy domowej przed nią!

Softball - Hitomi Kabatę udało się wyoutować, ale Minori Naito zajęła bazę po czterech ballach.

Softball - Na razie udało się wyoutować fly'em Nodokę Haradę.

Softball - Grała w Aussie Peppers, czyli podróżującej po USA drużynie złożonej głównie z Australijek.

Softball - W reprezentacji Australii miotać będzie Kaia Parnaby. To również całkiem doświadczona zawodniczka. Ma 31 lat i ma za sobą grę w Stanach Zjednoczonych, a także w australijskim klubie współpracującym z najlepszą na świecie ligą, czyli National Pro Fastpitch.

Softball - I mamy trzeci out. Jade Wall odbiła piłkę, ale z łatwością poradziły sobie z tym Japonki. Czas na chwilkę przerwy i drugą część pierwszego inningu, w której atakować będą Japonki.

Softball - Zaczyna się chyba rozgrywać Ueno. Tarni Stepto wyoutowała ze względną łatwością.

Softball - Chelsea Forkin również trafiona piłką! To oznacza że Cox zdobywa obieg, a w Japonii alarm! Reprezentantki gospodarzy postanowiły zrobić krótką naradę.

Softball - Japonka trafiła Tahlah Tsitsikronis i Australijki zajmują już wszystkie bazy! Z zaledwie jednym autem! Nerwowy początek Japonek.

Softball - Ueno na razie zalicza zaskakująco dużo balli, a australijskie pałkarki czujnie obserwują gdzie leci piłka. Za darmo bazę otrzymała Stacey Porter.

Softball - Jest już pierwszy aut, po fly'u Leigh Godfrey.

Softball - Właśnie, Ueno ma już 39 lat i pamięta jeszcze igrzyska w Atenach, gdzie Japonki zdobyły brąz. Cztery lata później świętowały już mistrzostwo, a teraz marzą o obronie tytułu.

Softball - Ueno nie rozpoczęła najlepiej. Nie powtórzy już na pewno swojego wyczynu z Aten, kiedy jako pierwsza w historii igrzysk zaliczyła "perfect game". Pozwoliła bowiem na zajęcie bazy Michelle Cox.

Softball - Jako pierwsze w ataku zobaczymy Australijki, a więc za chwilę będzie dobry moment na to, by przybliżyć sylwetkę rozgrzewającej się w kołku Ueno.

Softball - Na boisku pojawiają się jeszcze oficjele, za chwilę odbędzie się uroczysty "first pitch".

Softball - Na stadionie w Fukushimie słuchamy już hymnów!

Softball - Australijki i Japonki niedługo pojawią się na boisku. Na pozycji miotacze w reprezentacji gospodarzy pojawi się prawdziwa legenda - Yukiko Ueno.

Już tylko kwadrans dzieli nas od pierwszego meczu tych igrzysk!

W reprezentacji Japonii znajdują się trzy zawodniczki, które w 2008 roku zdobyły złoto w Pekinie. Są to 38-letnia Yukiko Ueno, 33-letnia Yukiyo Mine i 37-letnia Eri Yamada.

Do pierwszego spotkania igrzysk w Tokio pozostała godzina. Gospodynie podejmą w Fukushimie Australijki.

Nasi siatkarze plażowi swoją rywalizację w igrzyskach zaczną w niedzielę, ale dzień wcześniej w ramach kobiecych rozgrywek też poczujemy swojski klimat.

A tak do długiej podróży do Tokio przygotowywał się Paweł Fajdek.

Jest pierwszym w historii Polakiem, który będzie rywalizował na igrzyskach olimpijskich w turnieju golfowym. Dziś ślubował Adrian Meronk i na Twitterze podzielił się radością z tego wydarzenia.

Igrzyska jeszcze się nie zaczęły, a tu już osłabienia. Tym razem kontuzja w reprezentacji norweskich szczypiornistów.

Freestyle Park to najnowsza konkurencja w kolarstwie BMX. Duże szanse na zdobycie medalu ma w niej Australijczyk Logan Martin!

To będą igrzyska inne niż wszystkie, ale miejmy nadzieję, że udane występy Polaków pozwolą przesłonić niekorzystne okoliczności. Piszcie swoje wrażenia pod hasztagiem #NaszeTokio.

Ktoś chciałby wiedzieć, co słychać u naszych siatkarzy? Zameldowali się dziś w wiosce olimpijskiej i tam będą trenować aż do piątku. Wtedy czeka ich mecz otwarcia i od razu "ciężkiego kalibru" - przeciwko reprezentacji Iranu!

Koniecznie sprawdźcie co do powiedzenia miała nam jedna z naszych nadziei na olimpijski medal - Anna Puławska.

Oby i pierwszy medal

To będzie hit dnia!

Michał Kwiatkowski dzisiaj zapoznawał się z trasą olimpijską, a już w sobotę razem z Rafałem Majką i Maciejem Bodnarem wystartuje w wyścigu ze startu wspólnego.

#NaszeTokio już działa!

No a my liczymy, że we wtorek to nie będzie pierwszy medal polskich wspaniałych szpadzistek. Przecież już w sobotę, zaraz po północy rozpocznie się turniej indywidualny.

Dla Konrada Bukowieckiego to będą drugie igrzyska. Czy nasz kulomiot ma szansę na medal? Podzielcie się swoją opinią, korzystając z naszego hasztagu!

Z polskich akcentów. Poznaliśmy obsadę sędziowską meczów pierwszej kolejki turnieju piłkarek. W meczu Szwecja - USA, który jest hitem dnia, jeśli nie całej fazy grupowej, funkcję VAR pełnił będzie Paweł Raczkowski. Mecz poprowadzi natomiast japońska trójka z panią Yoshimi Yamashita na środku. Życzymy dobrych decyzji!

Cześć naszych lekkoatletów trenowała we wtorek na podtokijskiej bieżni.

Jak Szef obiecuje, to musi się spełnić. Korzystajcie z #naszetokio na mediach społecznościowych, a może znajdziecie się w naszej relacji. Na przykład:

Kilka zdjęć z dzisiejszego ślubowania. Do boju, Biało-Czerwoni!

My się z taką tezą absolutnie zgadzamy

Nasi tenisiści przygotowują się do walki o medale.

Polacy w znacznej części są już w Tokio, ale niektórzy dziś ślubowali i wkrótce ruszą w długą podróż.

Dla polskich kibiców dwa najbliższe dni to zdecydowanie rozgrzewka i okazja, by przyzwyczaić się do japońskiej strefy czasowej. Biało-Czerwoni do boju wkroczą w piątek.

Nieco wcześniej zacznie się mecz Chinek i Brazylijek, a później czekają nas jeszcze starcia Japonii z Kanadą, Zambii z Holandią i, na zakończenie dnia, Australii z Nową Zelandią.

O 10:30 igrzyska wreszcie rzeczywiście zaczną odbywać się w samym Tokio. Na stadionie w stolicy Japonii zmierzą się Szwedki i Amerykanki. Może być arcyciekawie, bo obydwie te reprezentacje są w gronie ścisłych faworytek turnieju.

Być może z boiska nie zdążą jeszcze zejść softballistki, a rozpoczną się mecze w turnieju piłki nożnej kobiet. Już o 9:30 zagrają Brytyjki z Chilijkami.

Wszystkie te mecze odbędą się w Fukushimie. Japończycy chcą w ten sposób pokazać, że miasto podniosło się po tragicznym tsunami i awarii elektrowni atomowej z 2011 roku.

W turnieju softballistek odbędą się w środę trzy mecze. O 5:00 na boisko wyjdą Włoszki i Amerykanki, a o 8:00 Meksykanki i Kanadyjki.

Igrzyska od razu zaczną się z przytupem. Japonia i Australia to softballowe potęgi. Sport ten wraca na igrzyska po trzynastu latach i reprezentantki gospodarzy bronią złota. Tymczasem Australijki za każdym razem, kiedy rozgrywano softball na igrzyskach, stały na podium.

Do pierwszego meczu w turnieju softballistek, w którym zmierzą się Australijki z Japonkami, jeszcze niespełna 6 godzin. Ale to oznacza, że "w Tokio jest już jutro", a więc Japonia powoli budzi się do życia!

Relację rozpoczniemy po 20:00. Najpierw przyjrzymy się temu, co słychać w Tokio na kilka godzin przed rozpoczęciem rywalizacji i jak wioska olimpijska budzi się do życia.

Szymon Frąckiewicz

Miłośnik sportu i muzyki alternatywnej. Pasjonat geografii.