Tenis - WTA Gdynia: Katarzyna Kawa w drugiej rundzie

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 20.07.2021, 19:53

Katarzyna Kawa udanie rozpoczęła turniej w Gdyni, ogrywając w trzech setach Terezę Mrdezę 6:3, 1:6, 6:2. W trwającym dwie godziny starciu doszło do piętnastu przełamań. Polka zdobyła jeden punkt więcej od swojej przeciwniczki (76-75). Kolejną rywalką naszej reprezentantki będzie rozstawiona z trójką Irina Camelia Begu.

Spotkanie Polki i Chorwatki nie należało do najprzyjemniejszych dla oka. Gra obu pań była szarpana i nieregularna. W pierwszym secie Kawa szybko uzyskała przełamanie w drugim gemie po podwójnym błędzie rywalki. Później nastąpiła seria przełamań, którą przerwała nasza zawodniczka, skutecznie domykając partię w dziewiątym gemie. Drugi set przyniósł znaczącą poprawę w grze Mrdezy i sporą zapaść w poczynaniach Kawy. W efekcie w niecałe pół godziny stan meczu się wyrównał i o tym, kto przejdzie dalej musiał zadecydować trzeci set.

Już w pierwszym gemie Polka wyszła ze sporych opresji, broniąc trzy break pointy. Sama po zmianie stron przełamała Chorwatkę i wyszła na prowadzenie 2:0. W następnym gemie odparła kolejną piłkę na przełamanie, tym samym podwyższając prowadzenie. Po zakończeniu szóstego gema reprezentantka Polski miała na swym koncie podwójnego breaka. Mimo straty podania Kawa wygrała 6:2 i będzie kontynuować starty w Trójmieście.

Katarzyna Kawa (POL) - Tereza Mrdeza (CRO) [LL]: 6:3, 1:6, 6:2