Tenis - WTA Gdynia: porażka Falkowskiej

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 21.07.2021, 18:35

Weronika Falkowska odpadła w drugiej rundzie turnieju w Gdyni. Polka nie wykorzystała prowadzenia w pierwszym secie i przegrała 5:7, 1:6.

W drugiej rundzie gry singlowej rozgrywanej w Gdyni znalazły się dwie Polki. Jedną z nich była Weronika Falkowska, której przeciwniczką w walce o ćwierćfinał była Tamara Korpatsch. Na korzyść Niemki działało nieporównywalnie większe obycie w żeńskim tourze. Przewagą dwudziestolatki z kolei wydawał się fakt, że w inaugurującym pojedynku spędziła na korcie dwie godziny mniej od Korpatsch.

Przez większość czasu pierwszy set układał się korzystnie dla Polki. W trzecim gemie Niemka, posyłając bekhend w siatkę, straciła serwis i dała możliwość Falkowskiej wysunąć się na czoło. W szóstym gemie dwudziestolatka oddała podanie, mając stan 40:15. Kolejny gem to mądra, spokojna gra Polki, która zmusiła do kolejnego bekhendu Korpatsch, wywalczając tym samym kolejne przełamanie. W dziewiątym gemie przy serwisie Niemki nasza reprezentantka zmarnowała piłkę setową. Był to początek problemów Falkowskiej, która od stanu 5:3 przegrała kolejne cztery gemy i w efekcie całego seta.

Niefortunnie przegrana partia podziałała negatywnie na Polkę. Niemka szybko uzyskała przewagę breaka. Falkowska oddała serwis jeszcze trzy razy, z czego dwukrotnie ze stanu 40:15, sama przełamując tylko raz. Kopatsch zmierzy się w ćwierćfinale z Anną Bondar.

Tamara Korpatsch (GER) - Weronika Falkowska (POL) [LL]: 7:5, 6:1