MŚ U18: udana inauguracja Polek

• Data publikacji: 07.08.2018, 21:32

W Kielcach rozpoczęły się dziś Mistrzostwa Świata do lat 18 w piłce ręcznej kobiet. Udanie w turniej weszła reprezentacja Polski, która w pierwszym meczu pokonała Angolę 26:19.

Dla Polek mecz z Angolą był nie tylko pierwszym na tym turnieju, ale pierwszym w ogóle jeśli chodzi o mistrzostwa świata w tej kategorii wiekowej. Rywalki dla odmiany brały udział w pięciu z sześciu rozgrywanych dotychczas turniejów. Na żadnym z nich nie odniosły co prawda wielkiego sukcesu, kilka razy jednak zdarzało im się sprawiać niemałe problemy wyżej notowanym i faworyzowanym rywalkom. Podobnie było i dziś.

Biało-Czerwone rozpoczęły bardzo nerwowo. Dość powiedzieć, że pierwszą bramkę zdobyły dopiero w 8. minucie spotkania, a dziesięć minut później przegrywały 3:5. Na całe szczęście, z każdą kolejną akcją z naszych dziewczyn zdawała się schodzić presja i na przerwę podopieczne Agnieszki Truszyńskiej schodziły z trzybramkową przewagą. Po zmianie stron błyskawicznie dołożyły kolejne trzy trafienia i w zasadzie było już po wszystkim. Ostatecznie Polska pokonała Angolę 26:19.

Najwięcej bramek dla naszego zespołu - sześć, zdobyła Nikola Szczepanik. Po pięć trafień dołożyły Magda Więckowska i Julia Pietras.

W pozostałych meczach naszej grupy Niemki nie dały szans Austriaczkom zwyciężając 26:17, a Rumunki po niezwykle emocjonującym spotkaniu zwyciężyły Słowaczki 22:21. Jutro dzień przerwy, kolejny mecz Polki rozegrają w czwartek. Rywalem - Słowacja. Ewentualne zwycięstwo będzie ogromnym krokiem w kierunku awansu do 1/8 finału.

Polska - Angola 26:19 (13:10)

Polska: Wdowiak, Zima 1, Chodakowska – Olek 1, Cygan, Stanisławczyk 2, Sobecka 2, Więckowska 5, Zagrajek 4, Haric, Szczepanik 6, Dworniczuk, Bury, Borowska, Pietras 5, Kowalik